ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

CES 2015: Acer wprowadza kamery Intel RealSense 3D do serii laptopów Aspire V 17 Nitro

 

Acer ogłosił wprowadzenie nowej wersji laptopów Aspire V 17 Nitro, wyposażonych w zaawansowane kamery Intel® RealSense™ 3D. Ponieważ kamera interpretuje naturalne ruchy w trzech wymiarach, użytkownicy serii laptopów V Nitro będą w stanie wchodzić w interakcje z grami, otwierać strony internetowe i nawigować w aplikacjach, nie dotykając klawiatury laptopa ani myszy.

Kamera ta umożliwia także skanowanie w 3D i tworzenie modeli 3D, które można później wydrukować na drukarce 3D oraz dzielenie się projektami 3D w mediach społecznościowych. Kilka intuicyjnych aplikacji wprowadza nowe możliwości wchodzenia w interakcje w czasie grania, rozrywki czy tworzenia treści. 

Laptop Acer Aspire V 17 Nitro wyposażony w nową kamerę Intel® RealSense™ 3D zostanie zaprezentowany podczas Pepcom Digital Experience! Wydarzenie to odbędzie się 5 stycznia w hotelu Mirage w Las Vegas.
Acer wierzy, że technika 3D stanowi nieograniczony potencjał zarówno w zastosowaniach profesjonalnych, jak i komercyjnych - mówi Tomasz Szymański, Marketing Manager Eastern Europe w Acer - Zastosowania biznesowe obejmują modelowanie 3D, mapowanie i projektowanie architektoniczne, natomiast najpopularniejsze zastosowania konsumentów prawdopodobnie obejmą rozszerzenia rzeczywistości w grach oraz prostą nawigację i sterowanie komputerem.
Kamera Intel® RealSense™ 3D zawiera w sobie tradycyjną kamerę, kamerę na podczerwień i laserowy projektor w podczerwieni. Ich połączenie pozwala na wykrywanie głębi za pomocą promieni podczerwonych odbitych od powierzchni przedmiotów. Dane wizualne w połączeniu z funkcją wykrywania ruchu Intel RealSense tworzą bezdotykowy interfejs, który reaguje na ruch dłoni, ręki czy głowy oraz mimikę twarzy. Połączenie trzech kamer z tymi aplikacjami wprowadza technologię 3D na nowy poziom, tak w grach, jak i w aplikacjach:
Warrior Wave – gra osadzona w tematyce Gracji, która wprowadza oparte na głębi, sterowanie gestem, będące zarówno rozrywką, jak i wyzwaniem. Ruch dłoni pozwala graczowi kierować postaciami i obiektami w oparciu o ich ruchy, zatem w tej grze ruch ręką może m.in. zatrzymać, dźwigać, odbijać postaci, by jeszcze bardziej wzmocnić doświadczenie interaktywności.
3DMe® – oprogramowanie, które umożliwia skanowanie 3D bezpośrednio z laptopa. Wykorzystując kamerę RealSense i skanując twarz z frontu, lewej i prawej strony, pozwala błyskawicznie tworzyć różne postaci w 3D. Po zakończeniu procesu wystarczy kliknąć i oglądać jak stworzona postać staje się ożywiona poprzez wirtualną animację lub zamówić wydrukowaną w 3D, niepowtarzalną figurkę.
Wraz z technologią Intel RealSense, konsumenci zyskują możliwość kontrolowania i wchodzenia w interakcje z komputerami w naturalny i realistyczny sposób – powiedział Kirk Skaugen, Senior Vice President, Intel and Genral Manager, Client Computer Group – Czy jest to sterowanie grą za pomocą gestów czy proste skanowanie własnej twarzy lub obiektów do druku w 3D, Acer Aspire V 17 Nitro z procesorami Intel Core i Intel RealSense postawił ekscytujący krok w kierunku konsumentów poszukujących laptopów o wysokiej wydajności.
Seria notebooków Acer Aspire V 17 Nitro oferuje wysoką wydajność, dużą moc obliczeniową oraz liczne funkcje multimedialne i elegancki wygląd. Charakteryzują ją ultraszybkie procesory, najnowocześniejsze karty graficzne, matryce Full HD oraz wzmocniony dźwięk. Dzięki temu notebooki stanowią idealną platformę dla użytkowników profesjonalnych i komercyjnych.
Modele notebooków Acer Aspire V Nitro 17 posiadają dużą, 17,3-calową matrycę Full HD(1) z technologią IPS, są wyposażone w procesor czwartej generacji Intel Core i7-4710HQ i kartę graficzną Nvidia® GeForce GTX 860M 4GB GDDR5 VRAM zapewniając dynamikę i płynność gier oraz pamięć RAM do 16 GB. Szybkie dyski SDD o pojemności 128GB lub 256GB(2) oraz dysk twardy o pojemności do 1TB gwarantują krótki czas uruchamiania urządzenia i dostęp do plików, filmów, muzyki i zdjęć.
Notebooki są również wyposażone w najnowszą, bezprzewodową technologię 802.11ac, która zapewnia niezawodną łączność internetową(3). Ultraszybki standard łączności bezprzewodowej 802.11ac jest nawet dwukrotnie szybszy od poprzedniej generacji (802.11n) i zwiększa prędkość przesyłu danych, zasięg oraz stabilność łącza. Podwójne anteny bezprzewodowe obsługują częstotliwości 2.4GHz i 5GHz.
Chłodzenie i optymalną wydajność notebooków Aspire V 17 Nitro zapewnia technologia Acer DustDefender(4), unikalny system usuwania kurzu wyposażony w szybki wentylator o cienkich metalowych śmigłach, który usprawnia dystrybucję ciepła i minimalizuje hałas.
Cztery wbudowane głośniki (o łącznej mocy 8W) w połączeniu z technologią Dolby Digital Plus Home Theater™ zapewniają wrażenie otaczanie dźwiękiem podczas odtwarzania filmów, muzyki i gry. Modele z serii Aspire V 17 Nitro są wyposażone w napęd Blu-ray Disc dla krystalicznie czystego odbioru filmów lub napęd 8X DVD Super Multi Double Layer Drive.
Ceny i dostępność
Cena i data wprowadzenia produktu na rynek polski zostaną ogłoszone w styczniu 2015 roku.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube