Genesis Krypton 700

Bardzo kolorowa mysz

Więcej...

Genesis Vanad 750

Mouse bungee godny uwagi

Więcej...

DOD LS475W

Wideorejestrator samochodowy z GPS

Więcej...

Cooler Master MasterMouse S

Prosta mysz dla graczy

Więcej...

Genesis Radon 600 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z dźwiękiem 7,1

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

CES 2015: Acer wprowadza kamery Intel RealSense 3D do serii laptopów Aspire V 17 Nitro

 

Acer ogłosił wprowadzenie nowej wersji laptopów Aspire V 17 Nitro, wyposażonych w zaawansowane kamery Intel® RealSense™ 3D. Ponieważ kamera interpretuje naturalne ruchy w trzech wymiarach, użytkownicy serii laptopów V Nitro będą w stanie wchodzić w interakcje z grami, otwierać strony internetowe i nawigować w aplikacjach, nie dotykając klawiatury laptopa ani myszy.

Kamera ta umożliwia także skanowanie w 3D i tworzenie modeli 3D, które można później wydrukować na drukarce 3D oraz dzielenie się projektami 3D w mediach społecznościowych. Kilka intuicyjnych aplikacji wprowadza nowe możliwości wchodzenia w interakcje w czasie grania, rozrywki czy tworzenia treści. 

Laptop Acer Aspire V 17 Nitro wyposażony w nową kamerę Intel® RealSense™ 3D zostanie zaprezentowany podczas Pepcom Digital Experience! Wydarzenie to odbędzie się 5 stycznia w hotelu Mirage w Las Vegas.
Acer wierzy, że technika 3D stanowi nieograniczony potencjał zarówno w zastosowaniach profesjonalnych, jak i komercyjnych - mówi Tomasz Szymański, Marketing Manager Eastern Europe w Acer - Zastosowania biznesowe obejmują modelowanie 3D, mapowanie i projektowanie architektoniczne, natomiast najpopularniejsze zastosowania konsumentów prawdopodobnie obejmą rozszerzenia rzeczywistości w grach oraz prostą nawigację i sterowanie komputerem.
Kamera Intel® RealSense™ 3D zawiera w sobie tradycyjną kamerę, kamerę na podczerwień i laserowy projektor w podczerwieni. Ich połączenie pozwala na wykrywanie głębi za pomocą promieni podczerwonych odbitych od powierzchni przedmiotów. Dane wizualne w połączeniu z funkcją wykrywania ruchu Intel RealSense tworzą bezdotykowy interfejs, który reaguje na ruch dłoni, ręki czy głowy oraz mimikę twarzy. Połączenie trzech kamer z tymi aplikacjami wprowadza technologię 3D na nowy poziom, tak w grach, jak i w aplikacjach:
Warrior Wave – gra osadzona w tematyce Gracji, która wprowadza oparte na głębi, sterowanie gestem, będące zarówno rozrywką, jak i wyzwaniem. Ruch dłoni pozwala graczowi kierować postaciami i obiektami w oparciu o ich ruchy, zatem w tej grze ruch ręką może m.in. zatrzymać, dźwigać, odbijać postaci, by jeszcze bardziej wzmocnić doświadczenie interaktywności.
3DMe® – oprogramowanie, które umożliwia skanowanie 3D bezpośrednio z laptopa. Wykorzystując kamerę RealSense i skanując twarz z frontu, lewej i prawej strony, pozwala błyskawicznie tworzyć różne postaci w 3D. Po zakończeniu procesu wystarczy kliknąć i oglądać jak stworzona postać staje się ożywiona poprzez wirtualną animację lub zamówić wydrukowaną w 3D, niepowtarzalną figurkę.
Wraz z technologią Intel RealSense, konsumenci zyskują możliwość kontrolowania i wchodzenia w interakcje z komputerami w naturalny i realistyczny sposób – powiedział Kirk Skaugen, Senior Vice President, Intel and Genral Manager, Client Computer Group – Czy jest to sterowanie grą za pomocą gestów czy proste skanowanie własnej twarzy lub obiektów do druku w 3D, Acer Aspire V 17 Nitro z procesorami Intel Core i Intel RealSense postawił ekscytujący krok w kierunku konsumentów poszukujących laptopów o wysokiej wydajności.
Seria notebooków Acer Aspire V 17 Nitro oferuje wysoką wydajność, dużą moc obliczeniową oraz liczne funkcje multimedialne i elegancki wygląd. Charakteryzują ją ultraszybkie procesory, najnowocześniejsze karty graficzne, matryce Full HD oraz wzmocniony dźwięk. Dzięki temu notebooki stanowią idealną platformę dla użytkowników profesjonalnych i komercyjnych.
Modele notebooków Acer Aspire V Nitro 17 posiadają dużą, 17,3-calową matrycę Full HD(1) z technologią IPS, są wyposażone w procesor czwartej generacji Intel Core i7-4710HQ i kartę graficzną Nvidia® GeForce GTX 860M 4GB GDDR5 VRAM zapewniając dynamikę i płynność gier oraz pamięć RAM do 16 GB. Szybkie dyski SDD o pojemności 128GB lub 256GB(2) oraz dysk twardy o pojemności do 1TB gwarantują krótki czas uruchamiania urządzenia i dostęp do plików, filmów, muzyki i zdjęć.
Notebooki są również wyposażone w najnowszą, bezprzewodową technologię 802.11ac, która zapewnia niezawodną łączność internetową(3). Ultraszybki standard łączności bezprzewodowej 802.11ac jest nawet dwukrotnie szybszy od poprzedniej generacji (802.11n) i zwiększa prędkość przesyłu danych, zasięg oraz stabilność łącza. Podwójne anteny bezprzewodowe obsługują częstotliwości 2.4GHz i 5GHz.
Chłodzenie i optymalną wydajność notebooków Aspire V 17 Nitro zapewnia technologia Acer DustDefender(4), unikalny system usuwania kurzu wyposażony w szybki wentylator o cienkich metalowych śmigłach, który usprawnia dystrybucję ciepła i minimalizuje hałas.
Cztery wbudowane głośniki (o łącznej mocy 8W) w połączeniu z technologią Dolby Digital Plus Home Theater™ zapewniają wrażenie otaczanie dźwiękiem podczas odtwarzania filmów, muzyki i gry. Modele z serii Aspire V 17 Nitro są wyposażone w napęd Blu-ray Disc dla krystalicznie czystego odbioru filmów lub napęd 8X DVD Super Multi Double Layer Drive.
Ceny i dostępność
Cena i data wprowadzenia produktu na rynek polski zostaną ogłoszone w styczniu 2015 roku.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube