Asus Blue Cave

Router jak... pralka

Więcej...

Onyx Boox Max 2

Czytnik w rozmiarze MEGA

Więcej...

Adaptery sieciowe Green Cell

Zasilanie bez względu na wszystko

Więcej...

Philips LCD Curved Ultrawide

Elegancki monitor z zakrzywionym ekranem

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

PLANET: EPN-402NV - urządzenie GEPON ONU z Wi-Fi

Planet EPN-402NV to GEPON Wi-Fi ONU (Optical Network Unit) wyposażony w jeden port GEPON, cztery porty LAN 10/100 Mb/s oraz dwa interfejsy FXS RJ-45. Jest to też standardowy terminal z obsługą sieci IEEE 802.11b/g/n. Zapewnia on użytkownikom domowym i biurowym idealne rozwiązanie do dzielenia się się szybkim, światłowodowym łączem szerokopasmowym.

Jeżeli połączymy urządzenie EPN-402NV z terminalem OLT Planet, modelem EPL-2000 otrzymamy wysoce efektowne rozwiązanie dla sieci FTTH GEPON. Dodatkowo przyjazny i scentralizowany interfejs zarządzania ułatwia instalację i konfigurację każdego wdrożenia GEPON.

Idealne rozwiązanie do domowych sieci światłowodowych
Planet EPN-402NV to urządzenie umożliwiające korzystanie z sieci FTTH (fiber to the home). Dzięki wbudowanemu interfejsowi GEPON 1,25 Gb/s, EPN-402NV obsługuje różne rodzaje światłowodowych sieci WAN na odległościach nawet do 20 km, zależnie od wykorzystanej technologii. Urządzenie to może obsługiwać wiele usług o wysokiej przepustowości, takich jak IPTV, rozrywka on-line, VoIP oraz dostęp do Internetu, zapewniając przy tym płynność działania każdej z nich dzięki obsłudze funkcji QoS. EPN-402NV dzięki swojej wysokiej niezawodności i możliwości skalowania może być ponadto stosowany w sieciach SOHO lub niedużych firmowych sieciach, zapewniając wysokiej klasy usługi dostępu do sieci.

Szybka łączność bezprzewodowa 802.11n
Dzięki obsłudze sieci IEEE 802.11b/g oraz 802.11n, EPN-402NV umożliwia podłączenie dowolnego komputera lub innego zgodnego urządzenia bez dodatkowego okablowania. Obsługa standardu 802.11n zapewnia użytkownikom transmisję na poziomie 300 Mb/s. Duży zasięg sieci bezprzewodowej pozwala na korzystanie z Internetu w przestronnych biurach lub domach.

Zgodność ze standardem FXS
EPN-402NV został wyposażony w dwa interfejsy FXS, które można łatwo zintegrować z systemem VoIP. Umożliwia to połączenie systemu komunikacji głosowej z istniejącą siecią lub rozszerzenie zasięgu komunikacji głosowej do nowych miejsc. VoIP pomaga zaoszczędzić koszty rozmów - zdalni użytkownicy mogą być łączeni poprzez system komunikacji VoIP, dzięki czemu unikają opłat za połączenia.

Możliwość skalowania IPv6/IPv4
Planet EPN-402NV w pełni obsługuje protokoły IPv4 oraz IPv6, dlatego może pracować w standardowej strukturze sieci IPv4, a także umożliwia obsługę nowe struktury IPv6 teraz i w przyszłości. Jako że ilość urządzeń sieciowych nieustannie rośnie i potrzeba coraz większej ilości adresów IP, EPN-402NV jest najlepszym wyborem dla dostawców usług internetowych do budowania usług IPv6 FTTx.

Zaawansowane funkcje zarządzania
EPN-402NV zapewnia przyjazny interfejs zarządzania, aby umożliwić łatwą konfigurację za pomocą standardowych przeglądarek internetowych. Wśród funkcji sieciowych znajdują się nie tylko podstawowe funkcje routera jak serwer DHCP, virtual server, DMZ, QoS, UPnP, ale także funkcje firewalla, w tym Network Adress Translation (NAT), filtrowanie po URL / porcie / adresie MAC. Ponadto EPN-402NV pełni funkcję zapory sieciowej dla ochrony sieci przed dostępem nieupoważnionych użytkowników.

Solidne zarządzanie ONU
EPN-402NV jest przeznaczony do pracy z OLT Planet EPL-2000 aby zapewnić niezawodne działanie sieci FTTx. Dzięki systemowi EMS (Element Management System) wbudowanemu w EPL-2000, administratorzy mogą zarządzać i konfigurować urządzeniami sieciowymi - np. dodawać lub usuwać kolejne jednostki Planet OLT lub ONU w łatwy i ekonomiczny sposób. EMS obsługuje również wiele funkcji monitorowania dla efektywnego zarządzania ONU, w tym automatyczną detekcję, automatyczną rejestrację, testowanie połączeń, przypisywanie adresów MAC, test i filtr loopback, kontrolę przepustowości oraz kontrolę strumienia multicast.

Zdalne zarządzanie TR-069
Aby zmniejszyć ilość osób wymaganą do obsługi urządzenia, EPN-402NV wspiera standard TR-069 (WAN Management Protocol), który umożliwia serwerowi ACS dokonywanie automatycznej zdalnej konfiguracji, zbieranie danych oraz diagnostykę.

Inteligentny mechanizm diagnozy SFP
Planet GS-5220-48T4X obsługuje funkcję SFP-DDM (Digital Diagnostic Monitor), która znacznie pomaga administratorom sieci łatwo kontrolować parametry SFP, takie jak optyczna moc wyjściowa / wejściowa, temperatura i napięcie zasilania modułu w czasie rzeczywistym.

Komentarze zostały wyłączone