Asus Blue Cave

Router jak... pralka

Więcej...

Onyx Boox Max 2

Czytnik w rozmiarze MEGA

Więcej...

Adaptery sieciowe Green Cell

Zasilanie bez względu na wszystko

Więcej...

Philips LCD Curved Ultrawide

Elegancki monitor z zakrzywionym ekranem

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

HAMA: Portfele ochronią karty zbliżeniowe

Karty zbliżeniowe szybko zyskują nowych zwolenników, którzy cenią wygodę i szybkość transakcji. Jednak technologia płatności zbliżeniowych nie jest pozbawiona wad. Jak się przed nimi uchronić?

Polska należy do krajów europejskich, w których rynek płatności zbliżeniowych rozwija się najszybciej. Coraz więcej Polaków wie w jaki sposób funkcjonuje system zbliżeniowy. Ale czy zdążyli również poznać jego słabe strony? Świadomość zagrożeń wynikających z używania kart zbliżeniowych jest stosunkowo niewielka. Wiele osób bezmyślnie podąża za reklamami banków, zapominając całkowicie o bezpieczeństwie. Dlatego warto promować rozwiązania chroniące użytkowników „zbliżeniówek”, zwłaszcza w okresie wzmożonych zakupów przedświątecznych. Taką ochronę zapewniają m.in. portfele ze specjalną folią Cryptalloy, blokującą fale radiowe RFID.
Karty zbliżeniowe pozwalają na szybką realizację płatności poniżej 50 złotych, bez konieczności podawania numeru PIN. To sprawiło, że bardzo szybko stały się obiektem zmasowanych ataków. Najbardziej rozpowszechnionym narzędziem do skanowania kart są skimmery. To specjalnie przygotowane nakładki bankomatowe umożliwiające pobieranie informacji z pasków magnetycznych zawartych na karcie płatniczej. Nakładce może towarzyszyć dodatkowa klawiatura, nałożona na tę właściwą, zapisująca wpisywane numery PIN lub kamera śledzącą palce na klawiaturze. Niemniej w ostatnim czasie złodzieje sięgają po bardziej wysublimowane narzędzia. Jednym ze sposobów jest skanowanie karty kredytowej za pomocą smartfona, wyposażonego w specjalną aplikację. Żeby okraść niczego nieświadomego posiadacza karty, wystarczy stać odpowiednio blisko jej właściciela. Co gorsza, przestępcy wzbogacili swój arsenał o dalekosiężne skanery o zasięgu do 20 metrów.
Posiadacz „zbliżeniówki” może nie tylko stracić środki, ale być śledzony przez właścicieli sklepów bądź w ekstremalnych przypadkach przez służby specjalne. Złodzieje tożsamości mogą uzyskać: imię i nazwisko, datę urodzenia, dane biometryczne, datę ważności wydania dokumentu czy numer konta bankowego. Co zrobić, aby skutecznie zabezpieczyć się przed kradzieżą? Chyba najprostszą metodą jest zwrócenie się do banku z prośbą o wymianę karty zbliżeniowej na paskową. Inny sposobem jest zawinięcie karty w folię aluminiową, ale to dość nieporęczne. Najprostszym i zarazem eleganckim rozwiązaniem będzie nabycie portfela posiadającego specjalną folię Cryptalloy. Warto w tym miejscu wyjaśnić, że karty bezstykowe wykorzystują standard RFID, udostępniający bezprzewodowo sklepowemu terminalowi numer karty oraz datę ważności. Cryptalloy blokuje odczyt danych drogą radiową dlatego karty w niej umieszczone są zabezpieczone przed niechcianym skanowaniem. Folię można znaleźć m.in. w portfelach “Hama est. 1923” - Paris, Amsterdam i Mailand. Są one wykonane są z najwyższej jakości skóry bydlęcej, specjalnie wyprawianej aby uzyskać miękkość i modną kolorystykę. Portfele mają szereg praktycznych rozwiązań wewnątrz - liczne kieszonki, przedziały na karty i banknoty, przedział na monety, które pomagają zachować porządek. Folię Cryptalloy posiadają także etui ochronne RFID oferowane przez Hamę. Etui zabezpiecza karty i dowody osobiste przed odczytaniem zawartych na nich treści jak również uniemożliwia odczytywanie przez skanery Pay Pass.
Wprawdzie instytucje finansowe uspokajają, że skala zjawiska nieautoryzowanych transakcji dokonywanych w trybie zbliżeniowym jest znikoma, ale do tego typu komunikatów należy podchodzić z dużą rezerwą.
Sugerowane ceny w Hama Polska:
Portfel Paris – 139,00 PLN

Portfel Amsterdam – 129,00 PLN

Portfel Mailand – 149,00 PLN
Etui RFID ( w zestawie 2 sztuki) – 37 złotych

 

 

Komentarze zostały wyłączone