Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

AVM: Nowa wersja FRITZ!OS zapewnia większą przejrzystość, bezpieczeństwo i wygodę - 99 innowacji

AVM udostępnia kompleksową aktualizację oprogramowania FRITZ!OS 6.20 dla routerów FRITZ!Box w wersjach międzynarodowych. Zawiera ona 99 innowacji i ulepszeń, dotyczących takich funkcji i technologii, jak bezprzewodowy LAN, DECT, sieciowe magazyny danych, Smart Home i ochrona rodzicielska, które składają się na zwiększoną przejrzystość, bezpieczeństwo i wygodę użytkowania.

Interfejs konfiguracji WLAN jest jeszcze lepiej zorganizowany i oferuje więcej funkcji, a skonfigurowanie prywatnego hotspota jest teraz jeszcze łatwiejsze. Nowy podgląd funkcji związanych z bezpieczeństwem daje jasny obraz sytuacji w sieci: wszystkie ustawienia i informacje o zabezpieczeniach są przedstawione w przejrzysty sposób. Wraz z FRITZ!OS 6.20, AVM po raz pierwszy oferuje funkcję automatycznych aktualizacji. Użytkownicy mogą teraz wybrać jeden z kilku sposobów pobierania nowych wersji FRITZ!OS. Wyższy poziom zabezpieczeń w dostępie do routerów FRITZ!Box przez protokół HTTPS zapewniony jest dzięki najnowszej wersji algorytmu szyfrowania - TLS 1.2. Użytkownicy funkcji FRITZ!NAS mogą teraz korzystać z przeglądarkowego odtwarzacza multimediów oraz nowych funkcji, związanych z przechowywanymi na serwerze NAS plikami. Co więcej, nowa wersja FRITZ!OS informuje o wysokości temperatury w systemie Smart Home. Nowa wersja FRITZ!OS 6.20 jest darmowa i dostępna od ręki do pobrania dla routerów FRITZ!Box 7490, FRITZ!Box 7390, FRITZ!Box 7272 i FRITZ!Box 3272 a wkrótce również dla FRITZ!Box 7360. Także na aktualizacje dla innych modeli FRITZ!Box nie trzeba będzie długo czekać. 

WLAN - większa moc i błyskawiczna konfiguracja hotspota
Routery FRITZ!Box są znane z nadzwyczaj szybkich interfejsów bezprzewodowej sieci LAN. Dzięki FRITZ!OS 6.20 transmisja bezprzewodowa w technologii WLAN AC odbywa się jeszcze szybciej, zapewnia lepszą kompatybilność i jest stabilniejsza. FRITZ!OS 6.20 oferuje również funkcje ułatwiające korzystanie z bezprzewodowej sieci LAN. Dla przykładu, funkcja bezprzewodowego dostępu w trybie gościa pozwala łatwo zarejestrować w sieci urządzenia odwiedzających nas osób przy wykorzystaniu WPS. Dodatkowo, zarejestrowane sprzęty bezprzewodowe oraz ważne informacje dotyczące każdego z nich, prezentowane są w specjalnym podglądzie sieci WLAN. Automatyczny wybór kanału może być teraz włączony za pomocą jednego przycisku.

Nowy, przejrzysty podgląd funkcji związanych z bezpieczeństwem
Ważną innowację stanowi specjalny przegląd funkcji związanych z zabezpieczeniami, znajdujący się w menu "Diagnostyka". Użytkownicy mogą teraz szybko sprawdzić, czy mają zainstalowaną najnowszą wersję oprogramowania FRITZ!OS, które porty są otwarte dla połączeń internetowych do sieci lokalnej, kto łączy się z siecią bezprzewodową lub loguje się do interfejsu konfiguracyjnego routera FRITZ!Box. Przy ustawianiu nowych haseł, FRITZ!Box natychmiast sprawdza ich siłę. Szyfrowane połączenia HTTPS z konfiguratorem FRITZ!Box - teraz możliwe nawet z sieci lokalnej - wykorzystują najnowszy standard szyfrowania TLS 1.2 z zastosowaniem algorytmu AES. Dzięki niemu, połączenia z FRITZ!Box za pośrednictwem protokołu HTTPS, nawiązywane przez łącza DSL lub kablowe, są jeszcze bezpieczniejsze. Oprogramowanie FRITZ!OS 6.20 pozwala także na importowanie i eksportowanie cyfrowego certyfikatu, identyfikującego router FRITZ!Box w połączeniach za pomocą SSL. Cyfrowy odcisk palca dla certyfikatu jest łatwy do sprawdzenia. Dzięki najnowszej wersji FRITZ!OS cała komunikacja mailowa, obsługiwana przez FRITZ!Box jest automatycznie szyfrowana dla usług typu "push" lub do transmisji przez DECT, o ile funkcje te są obsługiwane przez dostawcę usług pocztowych.

Rozszerzone opcje aktualizacji FRITZ!OS
Wymagania stawiane sieci domowej, dostępowi do niej oraz do sieci globalnej nieustannie rosną. Najnowsze wersje FRITZ!OS są na to przygotowane. Z tego właśnie powodu AVM rekomenduje regularne aktualizacje oprogramowania - zupełnie tak, jak ma to miejsce w smartfonach i komputerach PC - aby zapewnić jak najwyższy standard bezpieczeństwa oraz stabilność działania routerów FRITZ!Box. W najnowszej wersji 6.20, AVM oferuje użytkownikom FRITZ!Box jeszcze większy wybór opcji aktualizacyjnych:
• Informacja o dostępności aktualizacji w interfejsie konfiguracyjnym, wymagająca interwencji użytkownika
• Powiadomienie o nowej aktualizacji za pomocą e-maila, przy czym użytkownik musi samodzielnie zainicjować aktualizację
• Nowość: Ważne aktualizacje funkcji bezpieczeństwa są instalowane automatycznie. Opcja ta jest domyślnie włączona.
• Nowość: Każda aktualizacja FRITZ!OS jest instalowana automatycznie. To ustawienie może być już dostępne w wielu aktualnych modelach routerów FRITZ!Box.

Pierwszy magazyn sieciowy FRITZ!NAS z przeglądarkowym odtwarzaczem multimedialnym
Funkcja FRITZ!NAS, sieciowy magazyn plików, otrzymuje wraz z nową wersją FRITZ!OS odtwarzacz multimedialny. Zdjęcia, filmy i muzykę można teraz odtwarzać bezpośrednio z Internetu, za pomocą najnowszych przeglądarek WWW. Umieszczanie danych na serwerze NAS jest także uproszczone, gdyż można skorzystać z techniki przeciągnij i upuść. Aktualizacja oprogramowania przyspieszyła również ładowanie się stron z zawartością FRITZ!NAS. Równocześnie, użytkownicy korzystają z zoptymalizowanej transmisji przez port USB. Ulepszono również połączenie serwera mediów wbudowanego w urządzenie FRITZ!Box z internetowymi sklepami muzycznymi, opartymi na technologii chmury, np. Google Play Music.

Nowe możliwości telefonii
Użytkownicy topowych modeli aparatów DECT, FRITZ!Fon C4, mogą teraz oglądać obrazy z kamer internetowych (takich jak FRITZ!App Cam dla systemu Android) na wyświetlaczu swego telefonu. Dodatkowo, czujnik oświetlenia wbudowany w FRITZ!Fon C4 zapewnia większy komfort korzystania z tej funkcji. Znacznie rozwinięto również listę funkcji komfortowych - np. książka telefoniczna - obsługiwanych przez router FRITZ!Box w połączeniu z telefonami innych producentów.

Zwiększona wydajność ADSL, VDSL, technologii vectoringu i LTE
Od wersji 6.0 oprogramowania FRITZ!OS, wszystkie modele FRITZ!Box, wyposażone w modemy VDSL obsługują także technologię vectoringu VDSL2. Dzięki nowej wersji FRITZ!OS 6.20 routery FRITZ!Box obsługują teraz również technikę G.INP, zwiększającą odporność połączenia na impulsowe wzrosty szumu linii stacjonarnej, co przekłada się na jeszcze większą szybkość i stabilność łącza VDSL. Zoptymalizowano także wiele innych parametrów pracy ADSL i VDSL. Równocześnie udoskonalono znacznie dostęp do Internetu poprzez sieci komórkowe umożliwiając korzystanie z modemów LTE podłączanych do portu USB.

Optymalizacja: Kontrola rodzicielska i inteligentny dom
Oprogramowanie FRITZ!OS 6.20 umożliwia wykorzystanie czujników temperatury, w które wyposażone są inteligentne gniazdka FRITZ!DECT 200 i wzmacniacz sygnału FRITZ!DECT 100. Dzięki temu odczytu temperatury można dokonać za pomocą słuchawki FRITZ!Fon, interfejsu konfiguracyjnego routera FRITZ!Box lub aplikacji MyFRITZ!App. Wyłączanie po upływie określonego czasu oraz wyłączanie grupowe to funkcje, które dodatkowo zwiększają komfort tego rozwiązania. Również funkcje kontroli rodzicielskiej oferują teraz więcej możliwości. Profile dostępowe można obecnie ustawiać i modyfikować bezpośrednio w oknie wyboru urządzenia. Warto zauważyć, że ochrona została uszczelniona poprzez zapobieganie próbom obejścia kontroli rodzicielskiej poprzez korzystanie z dostępu bezprzewodowego dla gości, czy modyfikację ustawień IP.

Aktualizacja FRITZ!OS - szybko i bezproblemowo
Nowa wersja FRITZ!OS 6.20 jest już dostępna, jako darmowa aktualizacja dla routerów FRITZ!Box 7490, FRITZ!Box 7390, FRITZ!Box 7272 i FRITZ!Box 3272. Aktualizacja dla FRITZ!Box 7360 i innych modeli będzie dostępna w następnych tygodniach. Aby zaktualizować swój system, użytkownicy muszą tylko wpisać w przeglądarce internetowej adres "fritz.box" i kliknąć link kreatora aktualizacji „Update Wizard”. Instalacja nowej wersji FRITZ!OS wymaga jedynie dwóch kliknięć. 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube