Genesis Krypton 700

Bardzo kolorowa mysz

Więcej...

Genesis Vanad 750

Mouse bungee godny uwagi

Więcej...

DOD LS475W

Wideorejestrator samochodowy z GPS

Więcej...

Cooler Master MasterMouse S

Prosta mysz dla graczy

Więcej...

Genesis Radon 600 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z dźwiękiem 7,1

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

HARMAN: Gdzie duży nie może

 

Nawet do małego mieszkania można wstawić potężne kolumny głośnikowe, obudowane masywnymi skrzyniami i ważące dziesiątki kilogramów (łóżko w cieniu woofera – to nawet brzmi intrygująco). Tylko po co?

Nie trzeba przecież nawet zbyt głęboko sięgać do kieszeni, by stać się szczęśliwym posiadaczem kina domowego, które pomimo niewielkich rozmiarów emituje potężny, sugestywny i realistyczny dźwięk. Przykład? HKTS 35BQ. 
Dzięki technologii Harmana pojęcie „kino domowe”, nawet w odniesieniu do tak niewielkiego zestawu, przestaje razić reklamową przesadą. Ten 5,1-kanałowy system na oko jest rzeczywiście niepozorny – cztery kolumny satelitarne ważą zaledwie 1,5 kg każda przy niecałych 30 cm wysokości. Równie niewielka jest pozioma kolumna centralna, a jedynie bezprzewodowy niskotonowiec, z racji potężnej zawartości (stożkowy przetwornik o średnicy 200 mm!) zawieszonej membraną w dół, w kierunku podłogi, jest większy i waży ponad 9 kg. Ale widać niewielkie rozmiary nie są już problemem, by wyczarować potężne kinowe brzmienie. Nie dla inżynierów Harmana.
Cztery dwudrożne kolumny satelitarne oraz głośnik centralny zawierają po dwa przetworniki średniotonowe o średnicy 75 mm oraz kopułkowy tweeter – wystarczy, aby bez wysiłku wycisnąć 120W na kanał. Każdy z tych głośników można dyskretnie zamocować na ścianach, dzięki czemu harmonijnie wtopią się w wystrój pomieszczenia… i zbudują scenę, na której będzie się mógł popisać wzmiankowany subwoofer. Bo też niskotonowiec ze swą mocą 200 W przy paśmie 45-200 Hz potrafi wymasować plecy jak zapaśnik sumo. A będzie to robił tym lepiej, im precyzyjniej zostanie ulokowany, co niewątpliwie ułatwia bezprzewodowe sterowanie. O ile bowiem rozstawienie kolumn frontowych, kolumny centralnej i pary odpowiedzialnej za efekt surround jest proste, z subwoofertem warto się pokręcić po pokoju, w którym stoi telewizor i poeksperymentować. Osiągnięcie doskonałego współbrzmienia subwoofera i pozostałych kolumn ułatwia też przełącznik fazy, pomocny zwłaszcza we wnętrzach o nietypowej akustyce, a zakłócenia ze strony innych bezprzewodowych urządzeń pracujących w okolicy eliminuje kodowanie przez nadajnik sygnału sterującego.
No a poza wszystkim ten harmanowski, nieskazitelny styl. Nie do podrobienia!
Kino domowe HKTS35BQ, Cena 3299 zł

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube