ADATA P10500

Kieszonkowy power bank

Więcej...

Fritz!Box 4040

Sympatyczny router do domu

Więcej...

Rapoo V500S

Mechaniczna klawiatura dla graczy

Więcej...

Lenovo Star Wars Jedi Challenges

Rozszerzona rzeczywistość od Lenovo

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

PALIT: Najnowsza karta z rodziny Maxwell: GTX 970 JetStream

Palit Microsystems Ltd, wiodący producent kart graficznych, przedstawia najnowsze karty z serii GTX 900, modele GeForce GTX 980, GeForce GTX 970 JetStream i GeForce GTX 970. Karta Palit JetStream風 oferuje zaawansowany oraz innowacyjny system chłodzenia i zoptymalizowaną konstrukcję, dzięki czemu zapewnia graczom najlepsze wrażenia. Karta została oparta na nowej architekturze NVIDIA Maxwell, co gwarantuje najwyższy poziom jakości oraz wydajności w grach.

Palit GeForce GTX 970 JetStream ma 1664 rdzeni o taktowaniu 1152 MHz, co jest wartością wyższą, niż taktowanie referencyjnej konstrukcji - 1050MHz. Zoptymalizowana konstrukcja i system chłodzenia JetStream pozwalają na osiągnięcie o 9% większej wydajności, niż w referencyjnym modelu. System chłodzenia JetStream zapewnia też temperaturę o 9℃ niższą i poziom hałasu o 9 dB mniejszy podczas grania. Dzięki nowej technologii 0-dB, wentylatory nie uruchamiają się podczas mniejszego obciążenia karty – w trakcie przeglądania internetu czy korzystania z aplikacji multimedialnych.
Utrzymuj niski poziom hałasu i temperatury jednocześnie uzyskując wysoką wydajność w grach z kartą Palit JetStream.

Cechy karty Palit GeForce GTX 970 JetStream:
Technologia 0-dB - Karta działa bezgłośnie podczas pracy z aplikacjami multimedialnymi I pod lekkim obciążeniem. Wentylatory włączają się jedynie podczas większego obciążenia, kiedy temperatura karty przekracza 60℃.
4K3 - Dzięki trzem portom DisplayPort, Palit JetStream zapewnia nieskazitelną jakość obrazu na wielu monitorach 4K.
5 złączy w jednym rzędzie - Zapewniają elastyczność przy dobieraniu ilości monitorów i dają dodatkowe 40% miejsca dla wypływu gorącego powietrza
Podwójny wentylator - Podwójny wentylator oferuje podwójnie większą wydajność chłodzenia, a kombinacja wentylatorów 9cm-9cm pozwala na efektywne odprowadzanie ciepła z radiatora.
Diody LED - Efektowne diody zainstalowane w systemie chłodzenia JetStream sprawiają, że gracz będzie mógł jeszcze przyjemniej zanurzyć się w świecie gier.
Łopatki Turbowentylatora - Inspirowane konstrukcją silnika odrzutowego skonstruowane w celu poprawy wydajności chłodzenia dzięki generowaniu potężnego strumienia powietrza pod dużym ciśnieniem
DrMOS - DrMOS pierwotnie dostępny tylko dla high-endowych procesorów serwerowych, jest teraz dostępny w całej okazałości w następnej generacji kart graficznych Palit. DrMOS oferuje obwody silnoprądowe, niski poziom hałasu i efektywne ograniczanie wytwarzania ciepła.
Zoptymalizowany przepływ powietrza - 9cm-9cm inteligentny system wentylatorów składa się z dwóch wentylatorów o naprzemiennej rotacji. Każdy przylegający wentylator obraca się w innym kierunku, co zmniejsza konflikt przy przepływie powietrza i skutecznie poprawia wydajność chłodzenia.

Nowa seria GeForce GTX 900 to rodzina kart o wysokiej wydajności, przeznaczona do wymagających gier. Karty zostały oparte na najnowszej architekturze NVIDIA Maxwell, która cechuje się zaawansowaną technologią i wiodącą wydajnością w grach.
Innowacyjne GPU oferuje dwa razy większą wydajność, niż karty serii GTX 600 i zapewnia realistyczne oświetlenie dzięki obsłudze technologii NVIDIA G-SYNC™. Dodatkowo karta obsługuje rozdzielczość 4K – nawet na monitorach 1080p.

Model

GeForce GTX 980

GeForce GTX 970 JetStream

GeForce GTX 970

Nazwa rdzenia

GM204

GM204

GM204

Proces technologiczny

28nm

28nm

28nm

PCI Express

3

3

3

Liczba rdzeni

2048

1664

1664

Taktowanie rdzenia (bazowe/boost)

1127/1216 Mhz

1152/1304 Mhz

1051/1178 Mhz

Pamięć

4096 MB, 256 bit, 7Ghz

4096 MB, 256 bit, 7Ghz

4096 MB, 256 bit, 7Ghz

Taktowanie pamięci

3500 Mhz

3500 Mhz

3500 Mhz

Przepustowość pamięci

224 GB/s

224 GB/s

224 GB/s

GPU Boost

2.0

2.0

2.0

Złącze zasilania

6-pin x 2

6-pin x 2

6-pin x 2

Całkowity pobór mocy

180W

150W

150W

Cechy:
NVIDIA Maxwell: - Jest to najbardziej zaawansowana architektura stworzona przez firmę NVIDIA. Zapewnia niezwykłą wydajność i niespotykaną efektywność energetyczną. Dodatkowo architektura ta oferuje nowatorskie technologie jak zaawansowane samplowanie i Dynamic Super Resolution, które umożliwiają odwzorowanie rozdzielczości 4K na monitorach 1080p.
GeForce Experience - GeForce Experience™ zapewnia najlepsze wrażenia podczas grania dzięki automatycznemu pobieraniu najnowszych wersji sterowników w momencie publikacji gry. GeForce Experience pozwala również zoptymalizować ustawienia gry pod kątem komputera użytkownika za pomocą jednego kliknięcia. GeForce Experience to także Shadowplay™ - funkcja pozwalająca na przechwytywanie I udostępnianie wszystkich ulubionych momentów z gier.
Technologia Multi-Frame sampled Anti-Aliasing(MFAA) - MFAA zapewnia 30% wzrost wydajności przy jednoczesnym zachowaniu płynności i ostrości krawędzi poprzez alternatywne obliczenia każdej ramki i każdego piksela.
Dynamic Super Resolution (DSR) - Ta innowacyjna funkcja umożliwia odwzorowanie rozdzielczości 4K na monitorach 1080p dla wyjątkowej szczegółowości i jakości obrazu.
Voxel Global Illumination (VXGI) - Jest to część bibliotek NVIDIA GameWork dla developerów. VXGI przyspiesza dynamiczne efekty świetlne.
Technologia NVIDIA GameStream™ - Wiodąca w branży technologia NVIDIA SLI oferuje niezwykły wzrost wydajności w grach poprzez połączenie do trzech kart graficznych. Technologia NVIDIA GameStream™ umożliwia strumieniowe przesyłanie obrazu z gier do przenośnych urządzeń takich jak NVIDIA SHIELD™, zapewniając super gładki obraz i brak opóźnień.
NVIDIA G-SYNC-Ready - Monitory z NVIDIA G-SYNC oferują rewolucyjną technologię NVIDIA, która eliminuje rozrywanie obrazu i jednocześnie zmniejsza input lag. Efektem jest płynny, szybki i najbardziej ostry obraz, jaki kiedykolwiek uzyskano.
Technologia NVIDIA GPU Boost 2.0 - Dynamicznie zwiększa taktowanie zegara na podstawie obciążenia karty i pozwala entuzjastom na kontrolę temperatury karty, prędkości wentylatora, przetaktowanie i zamontowanie chłodzenia wodnego. Pozwala to na większe dostosowanie karty do swoich potrzeb oraz na zaawansowany overclocking, co umożliwia graczom doświadczyć nowego poziomu wydajności w grach.
Wsparcie Microsoft® DirectX® 11.2 - DirextX 11 GPU z Shader Model 5.0 zaprojektowany dla osiągania wysokiej wydajności przy korzystaniu z nowego API.
NVIDIA Adaptive Vertical Sync - Umożliwia dynamiczną synchronizację pionową na podstawie analizy bieżących klatek, co pozwala na płynne wrażenia w grach.
Technologia NVIDIA CUDA - Uwalnia moc rdzeni procesora GPU aby przyspieszyć działanie bardzo wymagających obliczeniowo zadań, takich jak kodowanie video, symulacje fizyczne, ray tracing i inne, zapewniając w ten sposób niesamowity wzrost wydajności w porównaniu do jednostek CPU.

 

Komentarze zostały wyłączone