Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ASUS: Nowa płyta główna ASUS dla stacji roboczych z chipsetem X99

W ofercie firmy ASUS będzie dostępna płyta główna dla stacji roboczych o wymiarach Compact Electronics Bay (CEB) – model X99-E WS. Współpracuje z nowymi procesorami Intel Core™ i7 LGA 2011-v3 (‘Haswell-E’) oraz pamięciami DDR4. Pozwala uzyskać najwyższe osiągi grafiki dzięki obsłudze do czterech kart graficznych w jednej konfiguracji i pełnej prędkości PCI Express 3.0 x16.

Moc konfiguracji graficznej Four-Way PCI Express 3.0
X99-E WS posiada siedem złączy PCI Express 3.0 i może zmieścić do czterech dwuslotowych kart graficznych w trybie x16 każda. Obsługuje konfiguracje 4-way NVIDIA® Geforce SLI™ i AMD® CrossFireX™, co sprawia, że jest doskonałym wyborem dla osób profesjonalnie zajmujących się grafiką, projektowaniem, zaawansowanymi obliczeniami czy badaniami medycznymi. Doskonale sprawdzi się również w wykonywaniu symulacji i renderowaniu.
W płycie pozostawiono wiele miejsca na karty RAID, dyski SSD ze złączami PCI Express, karty video i inne komponenty.
Wysokiej jakości komponenty i duża wydajność
Od płyt głównych dla stacji roboczych użytkownicy oczekują maksymalnej wydajności. W modelu X99-E WS gwarantują to wysokiej jakości komponenty. Tranzystory Dr. MOS pozwalają oszczędzić miejsce i zmniejszyć temperaturę, a dławiki Beat Thermal Chokes II odpowiadają za wysoką wytrzymałość i wydajność energetyczną na poziomie 94 proc. przy normalnym użytkowaniu. Specjalna konstrukcja sprawia, że ich temperatura jest o 5°C niższa, co wraz z wykonaną ze złota powłoką znacznie zwiększa stabilność i zmniejsza straty energii.
Firma ASUS, jako pierwszy na świecie producent serwerów, zastosowała japońskie kondensatory 12K. Wytrzymują one do 12 tys. godzin pracy w temperaturze sięgającej nawet 105°C, czyli znacznie więcej, niż mogą zaoferować standardowe rozwiązania, dedykowane do codziennego użytku. Przy typowej temperaturze 65°C, kondensatory 12K zapewniają żywotność rzędu 1,2 miliona godzin – co daje ponad sto lat ciągłego używania.
Technologia ProCool, to opracowane przez firmę ASUS ekskluzywne złącze zasilania, które eliminuje puste przestrzenie, jakie spotyka się w tradycyjnych odpowiednikach. Zapewnia bardzo bezpieczne i ścisłe połączenie z płytą główną. Taka konstrukcja jest dużo bardziej wytrzymała i zwiększa wydajność energetyczną: zapewnia niższą impedancję i lepsze rozpraszanie ciepła, a więc i niższą temperaturę pracy.
Elastyczne przechowywanie danych oraz łatwe i szybkie rozwiązywanie problemów
X99-E WS wyposażono w port M.2 (NGFF) x4 – coraz popularniejsze rozwiązanie dla dysków z systemem operacyjnym. Dzięki niemu dysk SSD jest w stanie uruchomić system w ciągu kilku sekund. Złącze to obsługuje urządzenia 2260 (60mm) i 2280 (80mm). Nie zabrakło także dwóch portów SATA Express, które zapewniają prędkość transferu danych rzędu 6Gbit/s. Kompatybilność z ThunderboltEX II – pierwszą certyfikowaną przez firmę Intel kartą Thunderbolt™ 2 – umożliwia skorzystanie z interfejsu i uzyskanie dwukierunkowego transferu rzędu 20Gbit/s — to czterokrotnie więcej, niż USB 3.0. Z kolei z kartą PIKE II, płyta X99-E WS staje się wydajnym i niezawodnym rozwiązaniem 12Gbit/s SAS dla firm. 
Rozwiązanie ASUS Q-Code Logger, to przycisk, który zapisuje czterocyfrowe kody portu 80 na zewnętrzną pamięć, dzięki czemu administratorzy mogą łatwiej i szybciej diagnozować problemy. Umieszczony w dogodnym miejscu wyświetlacz Dr. Power LED wskazuje wszelkie nieprawidłowości związane z zasilaniem.

DOSTĘPNOŚĆ I CENY
ASUS X99-E WS będzie dostępna w Polsce w drugiej połowie września br.
SPECYFIKACJA 

Procesor/Gniazdo

LGA2011-3 dla procesorów Intel® Core i7 / Xeon® E5-1600 v3 nowej generacji

Chipset

Intel X99 Express

Pamięć

Czterokanałowa, 8 x DIMM, do DDR4 2133MHz

Obsługa Intel Extreme Memory Profile (XMP)

Gniazda rozszerzeń

7 x Złącze PCI Express 3.0/2.0 x16 (jedno x16, dwa x16/x16, cztery x16/x16/x16/x16, siedem x8/x8/x8/x8)

Multi-GPU

Quad-GPU NVIDIA® SLI™ i CrossFireX™

Pamięć masowa

Chipset Intel X99 Express z RAID 0, 1, 5, 10 (kontroler 1 i kontroler 2):

 - 8 x Port SATA 6.0Gbit/s (szary)

 - Obsługa technologii Intel Smart Response, Rapid Start i Smart Connect

Kontroler ASMedia® SATA Express

 - 1 x Port SATA Express (czarny/niższy, kompatybilny z 2 portami SATA 6.0Gbit/s)

 - 1 x Port SATA Express (czarny/wyższy, kompatybilny z 2 portami SATA 6.0Gbit/s)

1 x M.2 Socket 3 z M Key, obsługa urządzeń typu 2260/2280

Dźwięk

Ośmiokanałowy kodek HD Realtek® ALC1150

Łączność sieciowa/LAN

1 x Kontroler Intel I210-AT Gigabit LAN

1 x Intel  I218-LM Gigabit LAN - Podwójne połączenie pomiędzy zintegrowanym kontrolerem LAN, a warstwą fizyczną (PHY)

USB

Chipset Intel X99 Express - obsługa USB 3.0 Boost

- 4 x Port USB 3.0/2.0 na płycie dla przedniego panelu

 - 4 x Port USB 2.0/1.1 (4 porty na płycie; 2 porty na tylnym panelu)

Kontrolery ASMedia® USB 3.0 - obsługa ASUS USB 3.0 Boost

- 8 x Port USB 3.0/2.0 na tylnym panelu (niebieski)

Wymiary

Compact Electronics Bay (CEB), 12 cali x 10,5 cala (30,5cm x 26,7cm)

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube