ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ASUS: Essence III nagrodzony przez

Flagowy przetwornik cyfrowo-analogowy firmy ASUS - Essence III - otrzymał prestiżową nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Obrazu i Dźwięku (EISA) w kategorii EUROPEJSKI USB DAC 2014–2015. Nagrody EISA przyznawane są co roku najlepszym produktom konsumenckim m.in. z obszarów audio, foto, wideo i urządzeń mobilnych.

EISA to stowarzyszenie złożone z przedstawicieli pięćdziesięciu specjalistycznych tytułów prasowych poświęconych tematyce sprzętu audio, kina domowego, elektroniki samochodowej, urządzeń mobilnych, kamer i aparatów fotograficznych, publikowanych w dwudziestu krajach Europy, także w Polsce.
Uzasadniając przyznanie nagrody przetwornikowi Essence III stowarzyszenie napisało:
„Z reputacją zdobytą w branży sprzętu komputerowego, z najlepszymi kartami dźwiękowymi w swoim dorobku, ASUS ma doskonałe przygotowanie, aby projektować zewnętrzne przetworniki cyfrowo-analogowe, adresowane na rynek audiofilski. Essence III to wszechstronny przetwornik i przedwzmacniacz z wejściem USB kompatybilnym z DSD (64 i 128), wejściami optycznymi i elektrycznymi – S/PDIF i AES/EBU. Stopień analogowy jest szczególnie rozwinięty, obejmując skokowy regulator głośności, a konwertery C/A w układzie dual-mono sterują zbalansowanymi układami wyjściowymi, a także zbalansowanym wyjściem słuchawkowym przygotowanym na mini-XLR-ach – to rozwiązanie spotykane w hi-endowych wzmacniaczach słuchawkowych. Jego brzmienie jest tak czyste i precyzyjne jak inżynieria, zawstydza wiele tradycyjnych marek rynku hi-fi”
Co kryje w sobie ASUS Essence III?
Ten flagowy przetwornik cyfrowo-analogowy i wzmacniacz słuchawkowy stworzony został z myślą o najbardziej wymagających audiofilach. Technologia precyzyjnej regulacji zegara oraz asynchroniczny transfer danych zapewniają brzmienie niezakłócone przez jitter. Osobne obwody drukowane dla sygnału analogowego i cyfrowego oraz modułu zasilania sprawiają, że Essence III dostarcza krystalicznie czysty dźwięk bez przesłuchu.
Obsługa kodowania DSD64 i DSD128 pozwala audiofilom odtwarzać muzykę zapisaną cyfrowo na najwyższym poziomie. Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy w Essence III obsługuje 600 omowe słuchawki, korzystające z pojedynczej wtyczki 6,3mm lub dwóch wtyczek mini-XLR.
Urządzenie posiada dedykowany przetwornik cyfrowo-analogowy AD1955 dla każdego kanału stereo oraz oddzielne obwody dla sygnałów cyfrowych, analogowych i zasilania. Zastosowane w nim wzmacniacze operacyjne AD 827SQ i MUSES 02 odpowiadają za bogate brzmienie każdego rodzaju muzyki – od klasycznej po rocka.
Skokowy regulator głośności działa zarówno w słuchawkach, jak i na wyjściu liniowym. Konstrukcja oparta na przekaźnikach eliminuje zakłócenia, a wyjście liniowe może być kontrolowane zdalnie. Dołączony pilot umożliwia regulację głośności oraz poziomów wejścia/wyjścia, dając pełną kontrolę z dowolnego miejsca.
 

SPECYFIKACJA 

ASUS Essence III
• Stosunek sygnału do szumu (SNR): Do 117dB
• Częstotliwości (FR): <10Hz-48kHz
• Częstotliwość próbkowania: 192kHz/24bit(PCM); DSD128; DSD 64
• Wejścia: USB, TOSLINK optyczny, AES/EBU, S/PDIF koncentryczny, aux-in (wtyczny phono)
• Wyjścia: 6,3mm, zbalansowane mini XLR, stereo RCA, zbalansowane XLR
• Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy 600ohm ze zbalansowanym designem
• Przełącznik głośności
• Przełącznik USB 1.0/2.0
• Stopniowy, zdalnie sterowany wzmacniacz dla głośników i stopniowy wzmacniacz słuchawkowy
• Dołączony pilot
Specyfikacje, zawartość i produkty mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Mogą też różnić się w zależności od kraju. Rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od aplikacji, sposobu użycia oraz innych czynników.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube