ADATA P10500

Kieszonkowy power bank

Więcej...

Fritz!Box 4040

Sympatyczny router do domu

Więcej...

Rapoo V500S

Mechaniczna klawiatura dla graczy

Więcej...

Lenovo Star Wars Jedi Challenges

Rozszerzona rzeczywistość od Lenovo

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ASUS: Nowe słuchawki, myszka i klawiatura w serii ASUS Strix

Seria ASUS Strix, której znakiem rozpoznawczym jest sowa, zostanie poszerzona o nowe produkty, zaprojektowane z myślą o nowoczesnych graczach. Do chłodzonych półpasywnie kart graficznych Strix R9 280 i GTX 780 oraz słuchawek Strix Pro, dołączą słuchawki Strix DSP, optyczna mysz Strix Claw, klawiatura mechaniczna Strix Tactic Pro oraz podkładki Strix Glide Control i Glide Speed. Linia produktów Strix zapewnia optymalną wydajność, jakość dźwięku i pełną kontrolę.

Zestaw słuchawkowy Strix DSP
Strix DSP to zestaw słuchawkowy współpracujący z różnymi platformami do gier. Posiada neodymowe przetworniki o średnicy 60mm i pełnowymiarowe heksagonalne poduszki nauszne, które w najszerszym punkcie mają 130mm. Dobrze dopasowują się do głowy i zapewniają wygodę nawet podczas długiego grania. Słuchawki składają się i są łatwe w transporcie.
W zestawie znajduje się stacja audio typu plug-and-play, w której zastosowano technologie Dolby® Headphone i Dolby Pro Logic® IIx. Odpowiada ona za prawdziwy, trójwymiarowy, 7.1-kanałowy dźwięk przestrzenny. Wykorzystuje także niezwykle skuteczną technologię eliminacji szumów otoczenia (ENC) – filtruje nawet do 90% dźwięków zapewniając wyraźną komunikację podczas gry. Wyjście głośnikowe i przełącznik umożliwiają łatwą zmianę pomiędzy słuchawkami, a głośnikami, bez potrzeby korzystania z kontrolerów programowych.
Z nowymi słuchawkami użytkownik uzyskuje realistyczne i mocne brzmienie. Każdy strzał i krok odwzorowywany jest bardzo wyraźnie. Strix DSP posiadają profile dźwięku dla różnych typów gier: FPS, wyścigi, gry akcji i RPG. Kompatybilne są z komputerami PC, Mac, konsolami PlayStation® 4 oraz z wieloma smartfonami i tabletami.
Optyczna myszka dla graczy Strix Claw
Powstała z myślą o grach FPS i osobach, którym w trakcie rozgrywki zależy na precyzji, pełnym komforcie i przewadze nad przeciwnikami. Strix Claw zapewnia pełną kontrolę.
Czujnik optyczny 5000dpi śledzi ruch jednen do jednego oraz zapewnia kontrolę DPI dzięki czemu każdy ruch jest skrupulatnie i bardzo szybko odwzorowywany. Ruch śledzony jest z prędkością do 3,32 metrów na sekundę (130 cali/sek.) z dokładnością regulowaną co 50dpi. Z precyzją myszki Strix Claw gracz odnajdzie się w każdej sytuacji. Przełącznik wartości DPI pozwala bardzo szybko zredukować ustawienia i zwiększyć np. celności broni. O aktualnym statusie informuje wskaźnik LED.
Strix Claw wyposażono łącznie w osiem przycisków, a trzy z nich mogą zostać zaprogramowane. Łatwe w obsłudze oprogramowanie Strix umożliwia przeniesienie niektórych, ważnych poleceń z klawiatury na myszkę.
Projektując pierwszą myszkę z serii Strix inżynierowie wykorzystali wysokiej jakości japońskie przełączniki Omron® D2F-01F, które zapewniają pełen komfort, niezależnie od tego, jak długo trwa rozgrywka. Spotkały się one z bardzo dobrą oceną społeczności graczy, ponieważ wykazują wysoką responsywność oraz powodują mniejsze napięcie mięśni i mrowienie palców.
Myszka Strix Claw jest bardzo ergonomiczna, dzięki czemu nadaje się do różnych stylów grania, a zwłaszcza do gier FPS, gdzie przyciski naciska się opuszkiem palca, a dłoń przypomina szpon. Opływowy kształt zapewnia wysoki komfort i dobry chwyt. Gracze mogą poruszać się szybko, precyzyjnie i z dużą pewnością siebie.
Instalacja i konfiguracja myszki jest prosta. Można wybrać tryb programowy lub sprzętowy plug-and-play. Wbudowane 64KB pamięci umożliwia podłączenie do dowolnego urządzenia, bez konieczności przeprowadzania dodatkowej instalacji.
Mechaniczna klawiatura dla graczy Strix Tactic Pro
Nowa klawiatura mechaniczna przygotowana przez firmę ASUS jest niezwykle wytrzymała i wykazuje szybki czas reakcji. Użytkownik może dobrać przełączniki Cherry MX do swoich potrzeb spośród: „czarnych”, „niebieskich”, „brązowych” lub „czerwonych”. Charakteryzują się wysoką jakością i żywotnością. Umożliwiają graczom zwiększenie współczynnika akcji na minutę (APM).
W tradycyjnych klawiaturach może wystąpić tzw. 'ghosting' - niektóre naciśnięcia klawiszy nie są odnotowywane, co zmniejsza precyzję ruchów. Strix Tactic Pro wykorzystuje technologię N-Key Rollover (NKRO) o najwyższej specyfikacji. Rejestrowane jest każde wciśnięcie klawisza, niezależnie od tego ile z nich zostało wciśniętych jednocześnie. Funkcje klawiatury można przywrócić do tradycyjnych ustawień korzystając z przełącznika 6-Key Rollover (6KRO).
13 dedykowanych i łatwo dostępnych klawiszy macro umożliwia ustawienie odpowiednich komend. Dodatkowo klawisze F1-F8 również mogą pełnić funkcję klawiszy macro, co łącznie daje możliwość zaprogramowania 21 komend. Klawiatura posiada klawisz nagrywania makr w trakcie gry.
Podobnie jak w przypadku Strix Claw, Strix Tactic Pro oferuje tryb programowy oraz tryb sprzętowy plug-and-play, umożliwiając zaawansowaną personalizację i łatwą instalację.
Podkładki pod myszkę Strix Glide Control i Strix Glide Speed
W serii urządzeń peryferyjnych dedykowanych dla graczy sygnowanych ASUS Strix nie mogło zabraknąć podkładek pod myszkę. Strix Glide Control i Strix Glide Speed są dostosowane do różnych typów grania. Pierwsza z nich pokryta jest grubym materiałem, który odpowiada za wysoki poziom kontroli i precyzji. Druga natomiast pozwala na dużą szybkość ruchów dzięki cienkiemu materiałowi ułatwiającemu poślizg myszki na całej powierzchni.
Obie będą współgrały zarówno z myszkami optycznymi, jak i laserowymi. Wykonano je z wytrzymałych, odpornych materiałów, które dokładnie przetestowano pod kątem komfortu i żywotności.

SPECYFIKACJA 

S

SPECYFIKACJA[1]

 

Strix DSP

Strix Claw

·   Unikatowe, 5-biegunowe złącze słuchawek 3,5mm bez przesłuchu

·   Złącze 3,5mm audio/mic dla urządzeń mobilnych i PS4

·   Złącze USB dla komputerów PC i Mac

·   Neodymowe przetworniki 60mm

·   Odczepialny, jednokierunkowy mikrofon

·   Eliminacja ponad 90% szumów otoczenia

·   Dolby® Headphone, Dolby® Pro-Logic IIx, wzmacniacz słuchawkowy, profile Game Spectrum

·     Pojedyncze, pozłacane złącze USB

·     Czujnik optyczny PMW3310DH-AWQT

·     5000dpi / 130 cali na sekundę

·     Waga 110g (bez kabla)

·     Kabel 2m

·     Działa z Microsoft® Windows® XP / Vista / 7 / 8

Strix Tactic Pro

Strix Glide Control / Speed

·   Pojedyncze, pozłacane złącze USB

·   W pełni mechaniczne przełączniki Cherry MX o żywotności 50 milionów naciśnięć

·   Podświetlane na pomarańczowo klawisze, cztery poziomy intensywności

·   Możliwość skonfigurowania 21 klawiszy (13 dedykowanych klawiszy macro + 8 przełączanych klawiszy macro/funkcyjnych (F1-F8))

·   Nagrywanie makr "w locie"

·   Dwa tryby: sprzętowy plug-and-play oraz programowy

·   Tryb gry (wyłącza klawisz Windows)

·   Tryb macro (ustawia klawisze F1-F8 jako klawisze makr)

·         Powierzchnia 400x300mm

·         Komfortowa głębokość 3mm

·         Waga 219g (Glide Speed); 208g (Glide Control) 

Komentarze zostały wyłączone