ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ASUS: Mały, ale z mocą – ASUS ROG przedstawia Maximus VII Impact

Do płyt głównych serii 9 firmy ASUS dołączy model sygnowany Republic of Gamers w formacie mini-ITX. Maximus VII Impact z chipsetem Z97 przygotowana jest do obsługi procesorów 4-tej, nowej 4-tej i 5-tej generacji Intel® Core™ . Posiada najlepsze technologie regulacji napięcia, dźwięku i wiele rozwiązań, które wpływają na komfort podczas grania. Ta niewielkich rozmiarów płyta dostarcza moc i wydajność porównywalną do płyt ATX.

Zasilanie w pełni dopracowane
Inżynierowie z firmy ASUS wykorzystali w Maximus VII Impact 8-fazową sekcję zasilania Impact Power II, dzięki której mogli zastosować pełnowymiarowy moduł regulacji napięcia. Bez tego rozwiązania nie byłoby to możliwe na płycie mini-ITX.
W pełni cyfrowa architektura kontroli napięcia wykorzystuje najlepsze komponenty, w tym japońskie kondensatory 10K Black Metallic. Odpowiadają one za wyższą o 20 proc. wytrzymałość na ekstremalne temperatury oraz 5-krotnie dłuższą żywotność w porównaniu z innymi kondensatorami. Impact Power II wyposażony został w dławiki 60A BlackWing, a ich konstrukcja generuje o 5°C niższe temperatury niż inne tego typu rozwiązania. Pozłacana powłoka zwiększa przewodnictwo elektryczne i minimalizuje utratę mocy. Tranzystory NexFET™ są o połowę mniejsze niż w poprzednim modelu. Przy czym zapewniają tą samą moc i wydajność rzędu 90 proc. Oznacza to większą oszczędność energii oraz zwiększoną stabilność.
Najlepszy dźwięk w mini-ITX
Karta dźwiękowa SupremeFX Impact II ożywia muzykę i każdy dźwięk podczas gry. Jest kontynuacją dobrze ocenionej przez media i użytkowników karty SupremeFX Impact. Zastosowano w niej najnowsze technologie izolacyjne, które minimalizują zakłócenia elektromagnetyczne (EMI) oraz wykorzystują najwyższej jakości komponenty, co przekłada się na najlepsze brzmienie w tej klasie.
SupremeFX Impact II współpracuje z Sonic Studio – zupełnie nowym programem do zmiany ustawień audio. Jednym ruchem można wybrać 7.1-kanałowy, wirtualny dźwięk surround w stereofonicznych słuchawkach (2.0-kanałowe), co przy korzystaniu z gier komputerowych jest nieocenionym atutem. Sonic Studio oferuje także kilka opcji kontroli brzmienia: Reverb, Bass Boost, Equalizer, Voice Clarity i Smart EQ.
Wśród rozwiązań dźwiękowych znalazł się również Sonic Radar II. Opracowany z myślą o grach FPS, pokazuje graczowi co robią jego przeciwnicy i koledzy z drużyny. Na monitorze wyświetla się specjalna nakładka wskazująca dokładny kierunek, z którego dochodzą dźwięki strzałów, kroków czy nawoływania. Pomaga ćwiczyć umiejętności lokalizowania wrogów. Dodatkowo jakość brzmienia w grach poprawia aplikacja Audio Enhancement. Ciekawostką jest także na nowo opracowany panel kontrolny z konfigurowalną listą gier – ustawienia mogą być odpowiednio dostosowane do każdej pozycji w bibliotece użytkownika.
Niezawodna łączność sieciowa
Płyta Maximus VII Impact wykorzystuje technologię Intel Gigabit Ethernet. Dzięki bezpośredniej komunikacji z procesorami Intel, zapewnia ona bardzo wysoką przepustowość protokołów TCP i UDP, zmniejszone zapotrzebowanie na moc obliczeniową i większą wydajność podczas gry. Korzystając z niezależnych narzędzi oceny łączności sieciowej, inżynierowie ROG obliczyli, że Intel Gigabit Ethernet obsługuje pakiety danych UDP (bardzo ważne dla responsywności gier) dwukrotnie szybciej, niż inne technologie LAN przeznaczone dla graczy.
Użytkownicy z pewnością docenią również zaawansowane oprogramowanie, które optymalizuje łączność sieciową i eliminuje opóźnienia podczas rozgrywki – ROG GameFirst III. Przydziela ono najwyższy priorytet pakietom danych gier, dając im większą przepustowość. Efekt – gry działają płynnie, a komunikacja pozostaje niezakłócona.
Nowa płyta główna wykorzystuje udoskonalone złącze RJ45 — LANGuard. Zaawansowana technologia łączenia sygnałów oraz specjalnie wyselekcjonowane kondensatory zwiększają przepustowość, a komponenty ESD Guards chronią przed przepięciami i wyładowaniami elektrostatycznymi.
Przyspieszenie gry i ochrona
W płycie Maximus VII Impact nie mogło zabraknąć innowacyjnych technologii ROG, które zwiększają możliwości graczy. Wśród nich znajdziemy m.in.:
• moduł mPCIe Combo IV + 802.11ac / Bluetooth 4.0 – odpowiada za szybką łączność dzięki złączu mini PCI Express (mPCIe) z jednej strony i PCI Express 3.0 x 4 M.2 z drugiej strony. Umożliwia bezpośredni transfer z procesora na poziomie 32Gbit/s, co daje sześciokrotnie lepszy wynik, niż w przypadku tradycyjnych gniazd M.2.
• KeyBot – rozwiązanie dla graczy, które pozwala na przypisanie nowych funkcji klawiaturze. Po podłączeniu jej do odpowiedniego portu USB, aktywowany zostaje mikroprocesor. Gracze mogą nagrać 15 klawiszowych sekwencji w postaci makr, a następnie ustalić dla nich dowolny klawisz klawiatury. W ten sposób nawet najbardziej złożone zadania zostaną zautomatyzowane, a akcja w grach przyśpieszona.
O bezpieczeństwo w nowej płycie z serii ROG dbają Gamer’s Guardian – zestaw wysokiej jakości, wytrzymałych komponentów. To m.in. wbudowane w płytę główną, odnawialne bezpieczniki, które chronią złącza i pamięć DRAM przed przepięciami, osłony ESD Guards na portach USB i złączach audio oraz LANGuard zabezpieczający przed nagłymi wyładowaniami elektrostatycznymi (ESD).
Czarna, pokryta niklem osłona Q-Shield chroni dłonie przed zadrapaniami i zacięciami, a Q-DIMM sprawia, że umieszczanie i usuwanie modułów pamięci staje się łatwe i bezpieczne. Wykonany ze stali nierdzewnej panel I/O oferuje trzykrotnie dłuższą żywotność, niż tradycyjne panele.

DOSTĘPNOŚĆ I CENY
ASUS ROG Maximus VII Impact będzie dostępna w Polsce od września 2014 r.
Sugerowana cena detaliczna: 849 zł brutto

ROG Maximus VII Impact

Procesor/Gniazdo

LGA 1150 dla procesorów 4-tej, nowej 4-tej i 5-tej generacji Intel® Core i3, i5, i7, Pentium® oraz Celeron®.

Chipset

Intel Z97 Express

Pamięć

Dwukanałowa architektura pamięci; 2 x DIMM, do 16GB DDR3 3300+ MHz (O.C.)

Obsługa Intel Extreme Memory Profile (XMP)

Gniazda rozszerzeń

1 x PCI Express 3.0/2.0 x16

1 x Mini-PCI Express 2.0 (na zainstalowanym fabrycnie module mPCIe Combo IV)

Grafika (VGA)

Zintegrowany procesor graficzny Intel HD

DisplayPort 1.2 z maksymalną rozdzielczością 4096 x 2160 (4K x 2K) przy 24Hz oraz 3840 x 2160 przy 60Hz

HDMI z maksymalną rozdzielczością 4096 x 2160 (4K x 2K) przy 24Hz / 2560 x 1600 przy 60Hz

Intel InTru™ 3D / Quick Sync Video / Clear Video HD / Insider™

Pamięć masowa

4 x SATA 6.0 Gbit/s

1 x PCI Express 3.0 x4 Gniazdo M.2 3.0 z kluczem M — obsługuje urządzenia magazynujące 2260 (na karcie mPCIe Combo IV), obsługa urządzeń SSD typu 2242/2260/2280/22110

Łączność sieciowa/LAN

Intel I218-V Gigabit LAN z GameFirst III i ASUS LANGuard

USB

6 x portów USB 3.0 (4 na tylnym panelu, 2 na płycie)

6 x portów USB 2.0 (4 na tylnym panelu, 2 na płycie)

Ekskluzywne funkcje ROG

Impact CoolHub

SupremeFX Impact II

Impact Power II

mPCIe Combo IV (karta combo mPCIe/M.2)

KeyBot

Wymiary

Mini-ITX, 6,7" x 6,7" (17cm x 17cm)

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube