Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

TREND MICRO: Podsumowanie firmy Trend Micro dotyczące bezpieczeństwa w II kw. podkreśla potrzebę kompleksowych strategii cyberbezpieczeństwa w celu ochrony informacji

Cyberzagrożenia, naruszenia bezpieczeństwa danych i luki o wysokim ryzyku nadal dominowały w pierwszej połowie 2014 roku, jak wynika z raportu Trend Micro Incorporated (TYO: 4704, TSE: 4704) „Turning the Tables on Cybercrime: Responding to Evolving Cybercrime Tactics” dotyczącego bezpieczeństwa w drugim kwartale. Ataki te nasiliły się wobec instytucji finansowych i bankowych, a także sklepów detalicznych.

Do lipca 2014 r. w atakach wykradziono w sumie ponad 10 milionów danych osobowych, co zdecydowanie wskazuje na konieczność przyjęcia przez organizacje bardziej strategicznego podejścia do ochrony informacji cyfrowej.

Ataki w drugim kwartale obejmowały kradzież takich danych, jak nazwiska, hasła, adresy e-mail, adresy domowe, numery telefonów i daty urodzenia, co miało swój wpływ na sprzedaż i zyski zaatakowanych organizacji, oraz uniemożliwiło klientom dostęp do swoich kont i korzystanie z usług. W rezultacie w wielu krajach zaczęto prace nad bardziej rygorystycznymi zasadami ochrony prywatności i gromadzenia danych, aby przeciwdziałać temu problemowi.

W drugim kwartale firma Trend Micro odnotowała ponad 400 poważnych incydentów naruszenia bezpieczeństwa danych. Taka sytuacja musi ostatecznie przełożyć się na stworzenie przez organizacje skutecznych strategii obrony i zabezpieczenia danych. W tym celu konieczna jest zmiana sposobu myślenia i kolejności podejmowanych działań – najpierw wskazanie informacji będących kluczowymi danymi, a w drugiej kolejności opracowanie planu ich ochrony.

Organizacje muszą traktować bezpieczeństwo informacji, jako nierozłączny element długoterminowej strategii biznesowej, z uwagi na ryzyko strat finansowych i reputacyjnych jakie niosą za sobą potencjalne wycieki danych. Zdarzenia obserwowane w tym kwartale jeszcze bardziej uwidaczniają potrzebę bardziej kompleksowego podejścia” — mówi Michał Ciemięga, Territory Sales Manager, Trend Micro.

Najważniejsze informacje z raportu to:

• Krytyczne podatności wyzwaniem dla specjalistów bezpieczeństwa informacji: nowe krytyczne podatności zostały odkryte zarówno w serwerach, systemach operacyjnych i przeglądarkach, jak również w aplikacjach i systemach mobilnych. Środowiska mobilne to nowe wyzwanie dla administratorów bezpieczeństwa.

• Eskalacja szkodliwości i wolumenu ataków: stopień szkodliwości ataków na organizacje podkreślił znaczenie planu reagowania na incydenty i świadomości bezpieczeństwa w całej organizacji.

• Cyberprzestępcy biorą na cel ulepszenia w bankowości online oraz platformach mobilnych: pojawienie się mobilnych zagrożeń typu ransomware i złośliwego oprogramowania do łamania dwuskładnikowego uwierzytelniania to odpowiedź na postęp technologiczny w bankowości internetowej i platformach mobilnych.

• Cyfrowe życie i Internet rzeczy (Internet of Things) ulepszyły codzienność, ale wraz z nimi pojawiły się nowe zagrożenia: Mistrzostwa Świata FIFA 2014 w Brazylii były jedną z najpopularniejszych imprez sportowych w najnowszej historii. Użytkownicy stanęli, więc w
obliczu różnych zagrożeń związanych z tym wydarzeniem — MŚ były jednym z najczęściej używanych tematów w atakach socjotechnicznych w tym kwartale.

• Organy ścigania z różnych krajów wspólnie tropią przestępców: korzystając z opublikowanych wyników badań organy ścigania skutecznie wytropiły cyberprzestępców, zapobiegając stratom finansowym.

Odnotowane w drugim kwartale ataki wskazują, że szerokie spektrum cyberzagrożeń może mieć fatalny wpływ w skali globalnej” — powiedział JD Sherry, wiceprezes ds. technologii i rozwiązań w Trend Micro. „Wprowadzenie strategicznego planu reagowania na incydenty przez nawiązywanie współpracy, zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie, zapewni urzędom i przemysłowi odpowiednie zasoby do reagowania i ochrony przed obecnymi zagrożeniami dla bezpieczeństwa informacji.

 

Trend Micro™ Smart Protection Network™. Gwarantuje ona blokowanie zagrożeń tam, gdzie się pojawiają, czyli w Internecie. Za najwyższą, jakość i niezawodność rozwiązań Trend Micro odpowiada zespół złożony z ponad tysiąca ekspertów w dziedzinie zagrożeń.
Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie www.trendmicro.pl.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube