ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

HAMA: (Nie)bezpieczne ładowarki

Nabywcy ładowarek do urządzeń mobilnych zazwyczaj kierują się ceną, nie zwracając uwagi na parametry czy źródło pochodzenia produktu. Tymczasem nierozważny wybór może mieć poważne konsekwencje.

Tanie ładowarki do komórek, tabletów czy odtwarzaczy mp3 stanowią zagrożenie dla użytkowników. W serwisach internetowych coraz częściej pojawiają się informacje o pożarach czy porażeniach prądem wywołanych przez wadliwe akumulatory. Do dramatycznego zdarzenia doszło w angielskim mieście Sheffield, gdzie przegrzanie i spięcie w ładowarce doprowadziło do pożaru. W płomieniach zginęły dwie kobiety i trójka dzieci. Inny drastyczny przykład pochodzi z dalekiej Australii. 28 letnia kobieta została śmiertelnie porażona prądem, prowadząc rozmowę za pośrednictwem telefonu komórkowego podłączonego do ładowarki. Więcej szczęścia miał Daniel Sommerville, który na 14 urodziny otrzymał od matki ładowarkę za 10 dolarów.
Tani akumulator pozwolił zaoszczędzić mi trochę pieniędzy, ale niewiele brakowało, aby życie mojego syna było poważnie zagrożone – mówiła Lorna Sommerville.
Ładowarka eksplodowała kilkanaście centymetrów od głowy chłopca, tuż po tym jak podłączył ją do iPoda. W tym przypadku skończyło się tylko na niegroźnych poparzeniach.
Pomimo niepokojących sygnałów na rynku znajduje się wiele niebezpiecznych ładowarek. Z reguły są to produkty „no name” lub podróbki markowych produktów, choć zdarzają się również wyjątki. Jak wynika z raportów Rapex, system do szybkiego informowania o niebezpiecznych produktach pojawiających się w państwach UE, na czarnej liście ładowarek oraz adapterów znalazły się akcesoria Michelin, Samsunga czy Rb Mobile. Co zatem robić, żeby nie stać się właścicielem „wybuchowego” akcesorium?
Przed zakupem należy sprawdzić czy ładowarka posiada odpowiednie atesty europejskie. Cennym źródłem wiedzy jest raport Rapex. Radzę unikać produktów z najniższej półki cenowej, bowiem w tej grupie ryzyko trafienia na bubel jest bardzo duże. Zachęcam też do zapoznania się z ofertą ładowarek firmy Hama. To niemieckie produkty, o przystępnej cenie, cechujące się wysoką jakością, idealnie dostosowane do wymogów europejskiego rynku. – mówi Maciej Kramer z Hama Polska.
W ofercie Hama Polska dostępnych jest wiele modeli ładowarek. Ciekawym przykładem jest Szybka ładowarka podróżna Micro-USB. Jest to ładowarka sieciowa przystosowana do zakresu napięć od 100 do 240 V a więc można jej używać na całym świecie w połączeniu z odpowiednim adapterem w danym kraju. Prąd ładowania wynosi 1000 mA i pozwala na szybkie naładowanie potrzebnego urządzenia. Innym modelem jest samochodowa ładowarka „Classic” zaopatrzona również we wtyczkę Micro-USB, którą szybko naładujemy telefon czy tablet. Co ciekawe, ładowarki są wyposażone w automatyczny system inteligentnego ładowania, który rozpoznaje kiedy akumulator jest naładowany wtedy przełączają się w tryb podtrzymywania ładowania, co z kolei zapobiega przeładowaniu czyli przegrzaniu.
Użytkownicy ładowarek nie powinni kusić losu poprzez częste podłączanie akumulatora na całą noc. Niewskazane jest także przeciążanie gniazdek poprzez dołączanie rozgałęźników z wieloma ładowarkami. Warto także mieć ładowarkę w zasięgu wzroku i nie kłaść jej na łatwopalnych powierzchniach.

Sugerowane ceny w Hama Polska:
Szybka ładowarka podróżna – 44,90 złotych
Ładowarka samochodowa „Classic” – 29,90 złotych

 

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube