ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ASUS: Republic of Gamers zapowiada płytę główną Crossblade Ranger dla procesorów AMD

Pierwsza płyta główna ROG AMD FM2+ - model Crossblade Ranger - wyposażona została w funkcje usprawniające korzystanie z gier komputerowych. O najlepszą łączność sieciową zadbają Intel® Gigabit Ethernet, GameFirst III i LANGuard, a wysokiej jakości dźwięk dostarczy SupremeFX 2014. Intuicyjna nawigacja dzięki zastosowaniu KeyBot oraz najwyższa wydajność gier dzięki technologii Auto Tuning, uwalniają prawdziwą moc procesorów AMD.

Efektywna łączność sieciowa podczas grania
Płyta Crossblade Ranger wykorzystuje technologię Intel Gigabit Ethernet, która zapewnia lepszą przepustowość i mniejsze wykorzystanie mocy obliczeniowej, co przekłada się na wyższą prędkość i wydajność.
Łączność sieciowa w nowej płycie wykorzystuje technologię ROG GameFirst III, która eliminuje opóźnienia podczas rozgrywki. To zaawansowane oprogramowanie przydziela najwyższy priorytet pakietom danych gier, dając im większą przepustowość. Gry działają płynnie, a w ich trakcie możliwa jest skuteczna komunikacja.
Zespół ROG na nowo opracował gniazdo RJ45, stosując w nim technologię LANGuard. Zaawansowany sposób łączenia sygnałów oraz specjalnie wyselekcjonowane kondensatory zwiększają przepustowość, a komponenty ESD Guards chronią przed przepięciami i wyładowaniami elektrostatycznymi.
Wysokiej jakości dźwięk
Dobry dźwięk jest ważnym elementem wciągającej rozgrywki, dlatego w płycie Crossblade Ranger wdrożono rozwiązanie SupremeFX 2014. Nowoczesne technologie izolujące minimalizują zakłócenia elektromagnetyczne (EMI), a kondensatory dźwiękowe ELNA® i ośmiokanałowe, pokryte złotem wyjścia audio oferują precyzyjny dźwięk, który dorównuje dodatkowym kartom dźwiękowym.
Na SupremeFX 2014 składają się również: Sonic SenseAmp, która automatycznie wykrywa impedancję słuchawek i odpowiednio reguluje wzmacniacz oraz Sonic SoundStage wybierająca najlepsze ustawienia dla popularnych gatunków gier.
Wraz z płytą Crossblade Ranger użytkownicy mogą także skorzystać z Sonic Radar II. Opracowanego z myślą o grach FPS rozwiązania, które pokazuje co robią przeciwnicy i koledzy z drużyny. Gracze mogą zobaczyć dokładny kierunek, z którego dochodzą dźwięki strzałów, kroków i nawoływania, dzięki czemu zyskują przewagę. Narzędzie to posiada dodatkowo opracowany na nowo panel kontrolny z listą gier, którą można konfigurować.
Intuicyjna nawigacja
Płyta Crossblade Ranger została wyposażona w KeyBot - inteligentne narzędzie, które pozwala użytkownikom poprawić funkcjonalność klawiatury poprzez podłączenie jej do dedykowanego portu USB.
Po aktywacji mikroprocesora KeyBot użytkownik może za pomocą klawiatury kontrolować odtwarzanie zawartości multimedialnej, uruchamiać ulubione aplikacje i przydzielać makra do wybranych klawiszy - to doskonałe rozwiązanie do automatyzowania złożonych sekwencji klawiszy w grach.
Wydajność w grach
Technologia ROG Auto Tuning umożliwia uwolnienie prawdziwej mocy modułów AMD APU za pomocą kilku kliknięć. Wbudowana w moduł TurboV Processing Unit (TPU) dostosowuje częstotliwości procesora i odświeżania, pozwalając na precyzyjną kontrolę napięcia i zaawansowane monitorowanie osiągów procesora. Zwiększa wydajność systemu dzięki najbardziej stabilnemu profilowi przetaktowywania. Gracze otrzymują stabilność i wysoką prędkością podczas gry.
Płyty Crossblade Ranger są kompatybilne z panelem ROG Front Base, który po podłączeniu umożliwia za pomocą jednego kliknięcia zwiększanie osiągów i monitorowanie pracy w czasie rzeczywistym.
Klienci, którzy zakupią płytę Crossblade Ranger otrzymają wraz z zestawem podkładkę pod myszkę sygnowaną ASUS ROG.

DOSTĘPNOŚĆ I CENY
Płyta główna Crossblade Ranger będzie dostępna w polskiej dystrybucji w drugiej połowie sierpnia 2014 r.
Sugerowana cena detaliczna: 575 zł brutto

SPECYFIKACJA

 

Procesor/Gniazdo

AMD® FM2+ dla procesorów AMD A / Athlon®

Chipset

AMD A88X FCH (Bolton-D4)

Pamięć

4 x DIMM, do 64GB, DDR3 2666MHz (O.C.)

Obsługa pamięci AMD Memory Profile (AMP)

Gniazda rozszerzeń

2 x PCI Express 3.0*/2.0 x16 (czerwone, pojedyncze x16 lub podwójne x8/x8)

1 x PCI Express 2.0 x16 (czarne, maks. tryb x4)

2 x PCI Express 2.0 x1

2 x PCI

* Tylko procesory FM2+ obsługują PCIe 3.0

Grafika (VGA)

Zintegrowana grafika AMD Radeon R/HD8000/HD7000 w układzie APU serii A

Obsługa wyjścia Multi-VGA: Porty HDMI/DVI/RGB

 - Obsługa HDMI z maksymalną rozdzielczością 4096 x 2160 przy 24Hz i 1920 x 1200 przy 60Hz

 - Obsługa DVI-D (DVI) z maksymalną rozdzielczością 2560 x 1600 przy 60Hz

 - Obsługa RGB (VGA) z maksymalną rozdzielczością 1920 x 1600 przy 60Hz

 - Maksymalna pamięć współdzielona 2GB

 - Obsługa technologii AMD Dual Graphics

Multi-GPU

Technologia AMD 3-way CrossFireX™

Pamięć masowa

8 x złącze SATA 6Gbit/s z obsługą RAID 0, RAID 1,RAID 5,RAID 10 i JBOD

Łączność sieciowa/LAN

Intel Gigabit Ethernet z GameFirst III i ASUS LANGuard

USB

6 x portów USB 3.0 (4 na tylnym panelu, 2 na płycie)

8 x portów USB 2.0 (2 na tylnym panelu, 6 na płycie)

Dźwięk

8-kanałowy dźwięk ROG SupremeFX Formula 2014

- Technologia SupremeFX Shielding

- Kondensatory audio ELNA®

- Ochrona zawartości przy bezstratnym odtwarzaniu DVD Audio, Blu-ray DVD i HD-DVD audio

- Funkcje jack-detection, multi-streaming i front-panel jack-retasking

- Optyczne wyjście S/PDIF na tylnym panelu

Wymiary

ATX, 12" x 9,6" (30,5cm x 24,4cm) 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube