ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ASUS: Płyta główna Maximus VII Formula z Watch Dogs już wkrótce w polskich sklepach

Zapowiedziana na targach Computex 2014 przez zespół AaSUS Republic of Gamers (ROG) płyta główna Maximus VII Formula jeszcze w tym miesiącu będzie dostępna w polskiej dystrybucji. Współpracuje z procesorami Intel® Core™ 4-tej, nowej 4-tej i 5-tej generacji. Wyposażona została w chipset Intel Z97, hybrydowy system chłodzenia CrossChill Copper, dźwięk SupremeFX Formula 2014 i osłony ROG Armor. Dodatkowo wraz z zakupem użytkownik otrzymuje grę Watch Dogs™.

Maximus VII Formula obsługuje dwukanałową pamięć DDR 3300+ (OC) oraz konfiguracje: quad-GPU SLI™ i 3-way CrossFireX™. Posiada dwa złącza SATA Express, dziesięć złączy SATA 3.0 oraz osiem portów USB 3.0 i sześć portów USB 2.0.
Wydajne chłodzenie hybrydowe
Przy wymagających grach system pracuje na najwyższych obrotach, a wtedy wydajne chłodzenie jest nieocenione. Maximus VII Formula otrzymała od inżynierów ROG nowe, hybrydowe rozwiązanie chłodzące CrossChill Copper. Wykorzystuje ono miedź, która wykazuje dużą odporność na korozję, a dzięki właściwościom przewodzenia skutecznie odprowadza ciepło.
Niezależnie od tego, czy użytkownik wybierze chłodzenie powietrzem czy cieczą, CrossChill Copper zwiększa rozpraszanie ciepła i zapewnia ekstremalną wydajność. Przy płynnym chłodzeniu, temperatura tranzystorów zmniejsza się nawet o 23˚C. Wysoką kompatybilność z istniejącymi systemami chłodzącymi zapewniają gwintowane otwory o średnicy G1/4-cala.
Dźwięk na wysokim poziomie
Zintegrowane rozwiązanie SupremeFX Formula 2014 dostarcza jakość dźwięku zbliżoną do oddzielnej karty dźwiękowej. Nowoczesne technologie izolacyjne minimalizują zakłócenia elektromagnetyczne (EMI), a specjalnie dobrane komponenty odpowiadają za doskonałe brzmienie ze stosunkiem sygnału do szumu (SNR) rzędu 120dB. Przetwornik cyfrowo-analogowy Cirrus Logic® CS4398 dostępny jest poprzez tylny panel płyty.
Dodatkowo na SupremeFX Formula 2014 składają się:
• stylowa, czarna, niklowana pokrywa EMI,
• odporne na wysokie temperatury kondensatory ELNA® i WIMA®,
• wzmacniacz operacyjny Texas Instruments LM4562 obsługujący 600-omowe słuchawki,
• technologia Sonic SenseAmp, która automatycznie wykrywa impedancję słuchawek i odpowiednio reguluje wzmacniacz,
• technologia Sonic SoundStage, typująca najlepsze ustawienia dla popularnych gatunków gier,
• technologia Sonic Studio odpowiadająca za 7.1-kanałowy przestrzenny dźwięk.
Najlepsza łączność sieciowa podczas gry
Rozwiązanie Intel Gigabit Ethernet zapewnia lepszą przepustowość i mniejsze zużycie mocy obliczeniowej. Natomiast ROG GameFirst III eliminuje opóźnienia np. podczas rozgrywki. Oprogramowanie to przydziela najwyższy priorytet pakietom danych gier, dając im większą przepustowość. Użytkownik może cieszyć się płynną rozgrywką i nieprzerwaną komunikacją w trakcie jej trwania.
Zespół ROG na nowo opracował gniazdo RJ45, stosując w nim LANGuard. Zaawansowana technologia łączenia sygnałów oraz specjalnie wyselekcjonowane kondensatory zwiększają przepustowość, a komponenty ESD Guards chronią przed przepięciami i wyładowaniami elektrostatycznymi.
Maximus VII Formula została wyposażona w kompaktowy moduł łączności mPCIe Combo III + 802.11ac / Bluetooth 4.0. Obsługuje najnowsze technologie bezprzewodowe oraz złącza PCI Express (mPCIe) i M.2 (10Gbit/s PCIe x2 oraz 6Gb/s SATA).
Niezawodne zasilanie
W module regulacji napięcia Extreme Engine DIGI+ III zastosowano specjalnie dobrane komponenty, które odpowiadają za stabilną dostawę energii, niezależnie od tego jak bardzo wymagające jest dane zadanie.
Tranzystory NexFET wykazują 90-procentową wydajność w normalnych warunkach pracy oraz wyższą wytrzymałość przy dwukrotnie mniejszych wymiarach, niż standardowe tranzystory. Dławiki 60A BlackWing dostarczają energię z minimalnymi stratami i przy bardzo niskiej temperaturze, a japońskie kondensatory 10K Black Metallic mogą pracować 5-krotnie dłużej, oferując jednocześnie o 20 proc. wyższą wytrzymałość w ekstremalnych temperaturach, w porównaniu z tradycyjnymi kondensatorami. Dzięki takim komponentom płyta Maximus VII Formula jest w stanie obsłużyć najbardziej wymagające gry komputerowe.
Technologia TrueVolt oferuje stabilne, ciągłe zasilania 5V dla przednich i tylnych gniazd USB. Każde podłączone urządzenie otrzymuje czystą energię 5V, co przekłada się na wysoką kompatybilność i zwiększoną ochronę urządzeń USB.
Komfort użytkowania
Maximus VII Formula posiada innowacyjne rozwiązania, które chronią sprzęt i dbają o komfort użytkowania. ROG Armor to dwuczęściowe umocnienie składające się z wytrzymałej i stylowej, wykonanej z ABS pokrywy oraz tylnej osłony z galwanizowanej stali SECC. Pokrywa ABS blokuje ciepło z karty graficznej, zmniejszając temperaturę całego systemu i zapewniając wyższą wydajność. Z kolei, osłona SECC chroni płytę główną przed zginaniem i skutecznie odciąga ciepło od najważniejszych komponentów.
Złącze Q-Slot ułatwia wpinanie i wyciąganie karty graficznej, a czarna, niklowana osłona Q-Shield chroni dłonie użytkownika przed zadrapaniami. Jednostronne zaczepy Q-DIMM ułatwiają instalację modułów pamięci, a odnawialne bezpieczniki chronią pamięć DRAM przed przepięciami, minimalizując możliwość uszkodzenia pamięci i portów. Płyta Maximus VII Formula posiada wykonany ze stali nierdzewnej tylny panel I/O, który oferuje nawet 3-krotnie dłuższą żywotność, niż tradycyjne panele.

DOSTĘPNOŚĆ I CENY
Płyta główna Maximus VII Formula/Watch Dogs będzie dostępna w polskiej dystrybucji pod koniec lipca 2014 r.
Sugerowana cena detaliczna: 1279 zł brutto

SPECYFIKACJA

Procesor/Gniazdo

LGA 1150 dla procesorów 4-tej, nowej 4-tej i 5-tej generacji Intel® Core i3, i5, i7, Pentium® oraz Celeron®.

 

Chipset

Intel® Z97 Express

 

Pamięć

Dwukanałowa architektur pamięci; 4 x DIMM, do 32GB DDR3 3300+ (O.C.)

Intel Extreme Memory Profile (XMP)

 

Gniazda rozszerzeń

2 x Złącze PCIe 3.0 x16 (pojedyncze x16, podwójne x8/x8)

1 x PCIe 2.0 x16 (maksymalnie tryb x4)

3 x Złącze PCIe 2.0 x1

1 x Złącze mini-PCIe 2.0 x1 na karcie mPCIe Combo III

 

Grafika (VGA)

Zintegrowany procesor Intel® HD Graphics

DisplayPort 1.2 z maksymalną rozdzielczością 4096 x 2160 (4K x 2K) przy 24Hz oraz 3840 x 2160 przy 60Hz

HDMI z maksymalną rozdzielczością 4096 x 2160 (4K x 2K) przy 24Hz / 2560 x 1600 przy 60Hz

Intel® InTru™ 3D / Quick Sync Video / Clear Video HD / Insider™

 

Multi-GPU

Obsługa technologii Quad-GPU NVIDIA® SLI™ i AMD 3-way / Quad-GPU CrossFireX™

 

Pamięć masowa

10 x SATA 6.0 Gbit/s (4 wspólne z SATA Express)

2 x SATA Express

1 x Gniazdo M.2 3 z kluczem M — obsługuje urządzenia magazynujące 2260 (na karcie mPCIe Combo III)

 

Łączność sieciowa/LAN

Intel® I218-V Gigabit LAN z GameFirst III i ASUS LANGuard

 

USB

8 x Port USB 3.0 (6 na tylnym panelu, 2 a płycie)

6 x Port USB 2.0 (2 na tylnym panelu, 4 na płycie)

 

Dźwięk

8-kanałowy dźwięk HD ROG SupremeFX Formula 2014

- Technologia SupremeFX Shielding

- Przetwornik cyfrowo-analogowy Cirrus Logic® CS4398 (SNR: 120dB)

- Kondensatory WIMA®

- Wzmacniacz operacyjny Texas Instruments® LM4562

- Kondensatory audio ELNA®

Sonic SoundStage / Sonic SenseAmp / Sonic Studio / Sonic Radar II

DTS Connect, optyczne wyjście S/PDIF na tylnym panelu

 

Wymiary

ATX, 12" x 9,6" (30,5cm x 24,4cm)

 
   

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube