Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

FRITZ!: Darmowe aplikacje

Jesteś na wakacjach i lubisz fotografować lub nagrywać filmy swoim smartfonem ale pamięć, nawet największa, kiedyś się kończy. Nic straconego, za pomocą funkcji FRITZ!NAS teraz przesyłasz swoje pliki na swój własny serwer NAS routera FRITZ!Box i dalej robisz zdjęcia.

Przechowywanie prywatnych plików w domu przy jednoczesnym, bezpiecznym dostępie oraz możliwość przesyłania ich z dowolnego miejsca – routery FRITZ!Box oraz liczne aplikacje FRITZ! pozwalają zrealizować tę wizję. Dzięki temu zdjęcia, muzyka, wideo i dokumenty dostępne dla wszystkich urządzeń, włącznie z laptopami, odbiornikami TV i tabletami działającymi w stworzonej sieci domowej. Nie musisz martwić się o także bezpieczeństwo ponieważ dane wymieniane przy logowaniu i podczas transmisji plików są szyfrowane za pomocą uznanego standardu bezpieczeństwa - protokołu https, a dodatkowo połączenie z FRITZ!NAS może być szyfrowane za pomocą połączenia VPN IPSec. Dzięki usługom MyFRITZ! oraz FRITZ!NAS, każdy użytkownik routera FRITZ!Box może samodzielnie i bezpłatnie uruchomić prywatną chmurę. Osobiste pliki pozostają w domu, ale są dostępne w bezpieczny sposób z dowolnej lokalizacji.

FRITZ!NAS – znane i bezpieczne miejsce na osobiste dane
FRITZ!NAS (NAS - Network Attached Storage – dysk sieciowy) przechowuje zdjęcia, muzykę, wideo, czy inne dane na nośniku podłączonym do routera FRITZ!Box. W ten sposób dane przechowywane są w znanym miejscu i pod pełną kontrolą urządzenia FRITZ!Box. Dzięki funkcji FRITZ!NAS, każdy użytkownik sieci domowej może uzyskać dostęp do współdzielonych zasobów za pomocą smartfona, tabletu czy notebooka, jak również może przesyłać pliki na swój prywatny serwer z dowolnego miejsca na świecie. Pojemność FRITZ!NAS może być rozszerzana w nieskończoność za pomocą nośników USB, takich jak np. zewnętrzne dyski czy pamięci typu pendrive.

MyFRITZ! – bezpieczne korzystanie z prywatnych zasobów z dowolnej lokalizacji
Bez względu na to, czy posługujesz się smartfonem, tabletem, czy komputerem PC – funkcja MyFRITZ! umożliwia dostęp do routera FRITZ!Box za pośrednictwem internetu z dowolnego miejsca na świecie. Taka funkcjonalność pozwala użytkownikom routerów FRITZ!Box na korzystanie z ich plików, udostępnianych przez wbudowany serwer FRITZ!NAS, nawet kiedy znajdują się poza domem. Ponieważ połączenie za pomocą MyFRITZ! chronione jest hasłem, umożliwia tym samym także bezpieczny dostęp do listy połączeń telefonicznych, wiadomości głosowych na wbudowanej w routerze FRITZ!Box automatycznej sekretarce oraz ustawienia samego FRITZ!Box. Wszelkie prywatne informacje przechowywane są wyłącznie w routerze FRITZ!Box, a wyłącznym dysponentem danych pozostaje właściciel FRITZ!Box i tylko on decyduje o tym, kto może uzyskać dostęp do danych chronionych hasłem.

FRITZ!App Fon – jak obniżyć koszt połączeń telefonicznych
Jeśli przebywamy zagranicą i chcemy obniżyć koszty połączeń, możemy skorzystać z darmowej, mobilnej aplikacji FRITZ!App Fon. Wykorzystując bezpieczne połączenie VPN, aplikacja FRITZ!App Fon umożliwia naszemu smartfonowi bezpłatne połączenia z domowymi telefonami podłączonymi do routera FRITZ!Box. Dzięki temu, bez względu na faktyczne miejsce naszego wakacyjnego wypoczynku nie musimy martwić się o wysokość stawek roamingowych i koszty rozmów. Z aplikacją FRITZ!App Fon możliwe bowiem jest wykonywanie połączeń zewnętrznych po niskich stawkach ponieważ nasz smartfon będzie łączył się z dowolnymi numerami przez linię miejską lub konto telefonii internetowej podpięte do routera FRITZ!Box. Natomiast dzięki aplikacji FRITZ!App Ticker możemy być natychmiast informowani o wszystkich nieodebranych połączeniach na naszym telefonie domowym. Informacja o tym zostaje wysłana bezpośrednio na nasz smartfon bez względu na miejsce, w którym aktualnie się znajdujemy.
Dodatkowo wbudowana centralka telefoniczna routerów FRITZ!Box pozwala na przekierowanie połączeń z domowej linii stacjonarnej czy internetowej na wybrany numer w hotelowym pokoju lub telefon komórkowy. Dzięki rozbudowanym ustawieniom routera FRITZ!Box możliwe jest także przekierowywanie tylko wybranych numerów (np. od kluczowych partnerów biznesowych) i ustalenie godzin, w których mają być wykonywane przekierowania (np. tylko w ciągu dnia).

FRITZ!App Cam i FRITZ!VPN – monitoring i pełne bezpieczeństwo
FRITZ!App Cam to aplikacja mobilna, która zamienia np. naszego smartfona w kamerę do monitoringu mieszkania. Dzięki niej z każdego miejsca na świecie przy pomocy laptopa lub innego smartfona będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć co się dzieje w naszym domu. Aplikacja FRITZ!App Cam wspólnie z inteligentnymi gniazdkami FRITZ!DECT 200 znacznie podnosi bezpieczeństwo naszego domu w czasie wakacyjnych podróży. Nie tylko możemy monitorować swoje mieszkanie, ale z pomocą gniazdek FRITZ!DECT 200 symulować obecność domowników np. poprzez losowe włączanie oświetlenia domowego.
Ostatnią z licznych darmowych aplikacji FRITZ!, ale nie wiadomo czy nie najważniejszą jest FRITZ!VPN czyli aplikacja do bezpiecznego nawiązywania połączenia z naszą domową siecią. Będąc na wakacjach często korzystamy także z bezpłatnego dostępu do Internetu w tzw. hotspotach. Nierzadko hakerzy wykorzystują właśnie takie punkty do przechwytywania transmisji i kradzieży poufnych danych. Dzięki wykorzystaniu aplikacji FRITZ!VPN i bezpiecznego połączenia VPN IPSec z routerem FRITZ!Box będziemy zabezpieczeni przed takimi atakami.

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube