ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

AIRLIVE: Nowe kamery IP AirLive z funkcją liczenia ludzi

AirLive rozszerza rodzinę kamer o kolejne modele, wyposażone w funkcję liczenia ludzi – do modeli MD-3025-IVS i BU-3026-IVS dołączył model BC-5010-IVS. Inteligentna analiza video (IVS), a w szczególności funkcja liczenia ludzi to zaawansowane i dokładne narzędzie, które może być wykorzystane do szczegółowej analizy ilości wchodzących i wychodzących z budynku osób.

Po zliczeniu określonej ilości ludzi kamery automatycznie uruchamiają alarm, a dane zapisane w wewnętrznej bazie kamery mogą zostać wykorzystane do późniejszej analizy. Dzięki danym zebranym przez kamery z inteligentnymi funkcjami analizy, przedsiębiorcy mogą badać i planować swoje działania.

Kameryz IVS to nie tylko rozwiązanie doskonałe dla przedsiębiorców. Inteligentna analiza obrazu idealnie sprawdza się też na imprezach masowych, w centrach handlowych, sklepach detalicznych, stadionach, parkingach, fabrykach czy dworcach. Istotną kwestią jest wybór miejsca instalacji kamery – aby funkcja liczenia działała prawidłowo, ludzka sylwetka musi być przez kamerę 'widziana' w całości.

AirLive opisuje swoje kamery IP z IVS jako urządzenia inteligentne i automatyczne, z samodzielnymi funkcjami analizy video, czy umożliwiające liczenie obiektów i reagowanie na zdarzenia. Wprowadzają one klientów w świat inteligentnych kamer. Każde kamera AirLive IVS ma wbudowane 6 funkcji analizy obrazu, które sprawdzają się w 7 różnych typach instalacji. Dodatkowo urządzenia te są w pełni samodzielne i samowystarczalne – oznacza to, że nie ma potrzeby kupna drogich dedykowanych serwerów i licencji na oprogramowanie VMS.

Większość kamer z inteligentnymi funkcjami, które są dostępne na rynku umożliwiają tylko liczenie obiektów lub obsługę zdarzeń wyzwalajacych. Kamery AirLive z IVS idą o krok dalej – są pionierami w integracji funkcji liczenia i obsługi zdarzeń, dlatego możliwe jest podjęcie działań po określonej liczbie wystąpień.

Wyobraź sobie świat, w którym większość prac jest automatycznie wykonywanych przez maszyny – do tej pory takie obrazy mogliśmy podziwiac w filmach science fiction. Wyobraź sobie kamerę, która może liczyć ludzi, rozpoznawać twarze w tłumie i w przypadku wykrycia potencjalnego zagrożenia uruchomić automatycznie alarm. Firma AirLive wierzy, że kamery IP potrafią o wiele więcej, niż tylko nagrywać obraz. Dlatego inżynierowie spędzili ponad dwa lata na opracowywaniu najbardziej kompleksowych inteligentnych kamer IP, sprawiając, że futurystyczne technologie są dostępne już dziś.

Komentarze zostały wyłączone