uGo Hover Ball

Bezpieczna piłka w domu

Więcej...

Goclever smart band Max Fit Premium

Prosta opaska dla miłośników zdrowia

Więcej...

AOC AGON AG271QG

Monitor dla graczy z ciekawostkami

Więcej...

SanDisk Extreme Pro USB 3.1 Flash Drive 128 GB

Dobra pamięć zawsze się przyda

Więcej...

MyKronoz ZeTime

Elegancki smartwatch z dużymi możliwościami

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

AIRLIVE: Nowe kamery IP AirLive z funkcją liczenia ludzi

AirLive rozszerza rodzinę kamer o kolejne modele, wyposażone w funkcję liczenia ludzi – do modeli MD-3025-IVS i BU-3026-IVS dołączył model BC-5010-IVS. Inteligentna analiza video (IVS), a w szczególności funkcja liczenia ludzi to zaawansowane i dokładne narzędzie, które może być wykorzystane do szczegółowej analizy ilości wchodzących i wychodzących z budynku osób.

Po zliczeniu określonej ilości ludzi kamery automatycznie uruchamiają alarm, a dane zapisane w wewnętrznej bazie kamery mogą zostać wykorzystane do późniejszej analizy. Dzięki danym zebranym przez kamery z inteligentnymi funkcjami analizy, przedsiębiorcy mogą badać i planować swoje działania.

Kameryz IVS to nie tylko rozwiązanie doskonałe dla przedsiębiorców. Inteligentna analiza obrazu idealnie sprawdza się też na imprezach masowych, w centrach handlowych, sklepach detalicznych, stadionach, parkingach, fabrykach czy dworcach. Istotną kwestią jest wybór miejsca instalacji kamery – aby funkcja liczenia działała prawidłowo, ludzka sylwetka musi być przez kamerę 'widziana' w całości.

AirLive opisuje swoje kamery IP z IVS jako urządzenia inteligentne i automatyczne, z samodzielnymi funkcjami analizy video, czy umożliwiające liczenie obiektów i reagowanie na zdarzenia. Wprowadzają one klientów w świat inteligentnych kamer. Każde kamera AirLive IVS ma wbudowane 6 funkcji analizy obrazu, które sprawdzają się w 7 różnych typach instalacji. Dodatkowo urządzenia te są w pełni samodzielne i samowystarczalne – oznacza to, że nie ma potrzeby kupna drogich dedykowanych serwerów i licencji na oprogramowanie VMS.

Większość kamer z inteligentnymi funkcjami, które są dostępne na rynku umożliwiają tylko liczenie obiektów lub obsługę zdarzeń wyzwalajacych. Kamery AirLive z IVS idą o krok dalej – są pionierami w integracji funkcji liczenia i obsługi zdarzeń, dlatego możliwe jest podjęcie działań po określonej liczbie wystąpień.

Wyobraź sobie świat, w którym większość prac jest automatycznie wykonywanych przez maszyny – do tej pory takie obrazy mogliśmy podziwiac w filmach science fiction. Wyobraź sobie kamerę, która może liczyć ludzi, rozpoznawać twarze w tłumie i w przypadku wykrycia potencjalnego zagrożenia uruchomić automatycznie alarm. Firma AirLive wierzy, że kamery IP potrafią o wiele więcej, niż tylko nagrywać obraz. Dlatego inżynierowie spędzili ponad dwa lata na opracowywaniu najbardziej kompleksowych inteligentnych kamer IP, sprawiając, że futurystyczne technologie są dostępne już dziś.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube