ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

AIRLIVE: BC-5010-IVS – 5-megapikselowa kamera typu box z PoE i funkcjami analizy obrazu

AirLive BC-5010-IVS to kamera IP typu box nowej generacji o rozdzielczości 5 megapikseli oraz inteligentnymi funkcjami analizy obrazu od firmy AirLive, która umożliwia rejestrowanie obrazu z prędkością 15 kl./s. przy rozdzielczości 5 megapikseli i została wyposażona w slot kart SD oraz port USB. Ponadto, dzięki bezprzewodowemu adapterowi, kamera AirLive BC-5010-IVS może łączyć się z sieciami bezprzewodowymi.

• 5 megapikselowy przetwornik
• 15 FPS przy 5MP, 25 FPS przy 3MP, 30FPS przy 1080P
• Opcjonalnie bezprzewodowa dwuzakresowa łączność N
• Obsługa WDR
• Technologia Clear Motion
• Obsługa DC Iris i IR-CUT (ICR)
• Slot na karty SD/SDHC
• Kompatybilność z ONVIF
• Obsługa 802.3af Power over Ethernet
• Obsługa obiektywów C i CS
• Wbudowane funkcje analizy video, w tym wykrywanie twarzy, wykrywanie ruchu, Trip Zone, liczenie obiektów, rozpoznawanie twarzy, e-Fence

Rozdzielczość 5 megapikseli i wyższa liczba klatek na sekundę
AirLive BC-5010-IVS oferuje płynny obraz wideo. Przy rozdzielczości 5 megapikseli jest w stanie nagrywać obraz z maksymalnie 15 klatkami na sekundę. W trybie 3 megapikseli kamera osiąga wynik 25 kl./s. a w trybie Full HD 1080P 30 kl./s. Ulepszony przetwornik może pracować w niekorzystnych warunkach oświetleniowych – już przy natężeniu światła 0.2 lux. Ponadto, BC-5010-IVS oferuje lepszą jakość obrazu w miejscach, gdzie występuje niedostatek oświetlenia.

Technologia Clear Motion
AirLive BC-5010-IVS nagrywa jasny i kolorowy obraz dzięki matrycy o wysokiej jakości oraz czujnikowi słabego oświetlenia. Jednakże nawet najpiękniejsza ekspozycja jest bezużyteczna, jeżeli nie można uchwycić detali poruszających się obiektów. AirLive opracował technologię Clear Motion, by zminimalizować rozmycie spowodowane poruszającymi się obiektami. Wszystkie szczegóły są widoczne, nawet w ruchu.

Nowy interfejs użytkownika SecurSense
BC-5010-IVS posiada nowy interfejs użytkownika SecurSense od AirLive. Jest on nie tylko łatwy w obsłudze ale również działa bezproblemowo w różnych przeglądarkach. Posiada ogromną liczbę funkcji, jak np. „Push-to-Talk” oraz „Audio File Playback”, które pozwalają na odtwarzanie określonego dźwięku lub utworu w przypadku wywołania alarmu przez kamerę.

Wymienne obiektywy i obsługa Auto-Iris
AirLive BC-5010-IVS obsługuje zarówno obiektywy C jak i CS, bez konieczności używania adapterów. Dodatkowo, obsługa Auto-Iris pozwala na automatyczne ustawienie przesłony w celu zwiększenia jakości obrazu i uniknięcia prześwietlenia.

Obsługa WDR
W momencie, gdy ostre światło otacza obiekt, kamera może dostosować intensywność podświetlenia oraz zacienionych miejsc by zbalansować cała ekspozycję, dzięki czemu użytkownik może rozpoznać wszystkie szczegóły w bardzo jasnych oraz bardzo ciemnych miejscach.

Wykrywanie prób naruszenia
Funkcja wykrywania naruszenia uruchomi alarm, kiedy kamera AirLive BC-5010-IVS zostanie zaatakowana. Na przykład, kiedy intruz będzie chciał przenieść kamerę w inne miejsce, AirLive BC-5010-IVS rozpozna atak i uruchomi alarm lub wyśle sygnał do podłączonych cyfrowych urządzeń.

Inteligentna analiza obrazu
AirLive BC-5010-IVS zapewnia wiele inteligentnych funkcji analizy obrazu, które pozwalają na oszczędność zasobów ludzkich oraz stworzenie w pełni automatycznego systemu monitoringu wideo.

Wykrywanie twarzy
Funkcja wykrywania twarzy cechuje się dużą dokładnością, która jest wymagana w przypadku miejsc, gdzie przebywa wiele osób. Oprogramowanie jest w stanie policzyć ilość twarzy na obrazie i je podświetlić, co ułatwi znalezienie twarzy w każdym środowisku.

Rozpoznawanie twarzy
Kluczową cechą funkcji inteligentnego rozpoznawania twarzy jest zdolność do rozpoznawania twarzy i porównywania ich z wzorcami zapisanymi w bazie w celu ograniczania dostępu, czy wyszukiwania podejrzanych osób. Możesz zapisać do 10 zdjęć twarzy w pamięci AirLive BC-5010-IVS, więc gdy kamera wykryje twarz, która nie jest zapisana w bazie danych, uruchomi alarm lub inne urządzenie zewnętrzne.

Inteligentne wykrywanie ruchu
Funkcja inteligentnego wykrywania ruchu jest w stanie zwiększyć dokładność wykrywania, a także zapewnia bardziej elastyczne ustawienia dla obszaru detekcji.

Funkcja e-Fence
e-Fence to elektroniczna funkcja, która jest w stanie wykryć przekroczenie wcześniej ustalonych granic na monitorowanym obrazie i uruchomić alarm w przypadku wejścia do lub opuszczenia zaznaczonej strefy. Funkcja e-Fence może być wykorzystywana w wielu instalacjach, na przykład jako samodzielny system ochrony, lub w innych systemach ochrony - na lotniskach, w elektrowniach, na wieżach radiowych, a nawet obozach wojskowych.

Liczenie obiektów
Funkcja liczenia obiektów ułatwia właścicielom sklepów obliczenie liczby osób wchodzących i wychodzących ze sklepu. Możliwy jest wybór jednego lub dwóch kierunków zliczania. Liczby mogą być wyświetlane na ekranie i zapisane do bazy danych. Funkcja ta jest też przydatna w przypadku obliczania ruchu na autostradzie.

Funkcja Trip Zone
Funkcja Trip Zone opiera się na dwóch programowo stworzonych wirtualnych obszarach z linią pomiędzy nimi. Jeżeli jakikolwiek obiekt przekroczy linię pomiędzy tymi dwoma obszarami, BU-5010-IVS uruchomi alarm. Urządzenie może wykrywać ruch w jednym lub dwóch kierunkach. Rozwiązanie to jest przydatne do ochrony ścian, platform kolejowych lub wjazdów do garaży i parkingów.

Łączność bezprzewodowa dzięki adapterowi USB (opcjonalnie)
BC-5010-IVS obsługuje bezprzewodowy adapter USB AirLive WN-250USB. Adapter WN-250USB pracuje w paśmie 2.4GHz i z prędkością 150 Mb/s. Wystarczy zaopatrzyć się w adapter WN-250USB i podłączyć go do portu USB kamery AirLive BC-5010-IVS.

Różnorodność interfejsów - większa integracja
AirLive BC-5010-IVS została wyposażona w slot na karty SD/SDHC oraz port USB do podłączenia zewnętrznych pamięci masowych. BC-5010-IVS ma również złącza DI/DO, które umożliwiają podłączenie dodatkowych alarmów i czujników. AirLive BC-5010-IVS pozwala na dwukierunkową komunikację - wystarczy podłączyć do niej mikrofon oraz głośniki.

Dodatkowe obiektywy o wysokiej rozdzielczości
AirLive, lider w dziedzinie kamer IP, wprowadził nowe obiektywy wysokiej jakości. ACC-MPL-4mm to megapikselowy obiektyw CS, który nadaje się do użytku w dzień. ACC-MPL-2812VF oraz ACC-MPL-850VF to obiektywy ze zmienna ogniskową oraz z Auto Iris. Zaletą obiektywów zmiennoogniskowych jest fakt, że długość ogniskowej oraz powierzchnia obserwowanego obrazu może zostać zmieniona manualnie. Długość ogniskowej w modelu ACC-MPL-2812VF wynosi 2,8 do 12mm (4x). Te obiektywy nadają się do miejsc, gdzie wymagana jest szczegółowa obserwacja, np. przy okienkach płatniczych, wejściach, parkingach. Ogniskowa modelu ACC-MPL-850VF wynosi 5 do 50mm.
Dzięki tym obiektywom i kamerom BC-5010-IVS oraz POE-5010HD uzyskasz idealny obraz niezależnie, czy nagrywasz go w dzień czy w nocy. Funkcja Auto Iris automatycznie dostosuje soczewki w taki sposób, by otrzymać przejrzysty i stabilny obraz niezależnie od ilości światła.

Obsługa CamPro Professional, CamPro Express 64 oraz ONVIF
CamPro Professional to inteligentne oprogramowanie firmy AirLive służące do obsługi kamer i jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku ze strony profesjonalnych systemów obserwacji. Wersja Professional ogromnie zwiększa funkcje analizy obrazu przez co może być ona używana przy różnych wersjach instalacji obserwacyjnej. Ponadto kamera BC-5010-IVS obsługuje standard ONVIF dzięki czemu zapewniona jest współpraca urządzenia wraz z innymi znanymi na rynku systemami CMS.

Aplikacje dla urządzeń mobilnych
AirLive zapewnia aplikację mobilną CamPro Mobile dla urządzeń z iOS/Android, dlatego możesz uzyskać podgląd obrazu z wielu kamer IP AirLive na swoim urządzeniu mobilnym. Więcej informacji na temat aplikacji znajduje się w sklepie App Store i Google Play.

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube