Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

GARMIN: Edge® 1000 – wszechstronny komputer rowerowy z GPS

Najnowszy komputer rowerowy Garmin Edge 1000 to zaawansowane narzędzie treningowe, nawigacja rowerowa i centrum łączności dostępne w jednym urządzeniu.

Garmin International, oddział Garmin Ltd. (NASDAQ: GRMN), światowy lider w dziedzinie rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, prezentuje Edge 1000® - najbardziej zaawansowany w ofercie producenta komputer rowerowy z GPS wyposażony w funkcje treningowe, nawigacyjne i online. Fabrycznie zainstalowane mapy Garmin Cycle Map zawierają treści z serwisu OSM (Open Street Map), umożliwiając wyznaczanie tras rowerowych i wyszukiwanie ulic oraz punktów POI. Nowa funkcja segmentów dostępna za pośrednictwem platformy Garmin Connect umożliwia poprawę wyników przez wirtualne współzawodnictwo. Edge 1000 oferuje również szybki transfer danych do mediów społecznościowych, śledzenie w czasie rzeczywistym, możliwość pobierania i wysyłania danych na platformę Garmin Connect™ w trakcie jazdy. Bezprzewodowa łączność ze zgodnym smartfonem umożliwia dostęp do informacji o połączeniach przychodzących i wiadomościach bezpośrednio na ekranie Edge’a.

Dane w zasięgu ręki
Edge 1000 wyposażony został w 3 calowy dotykowy, kolorowy ekran działający w dwóch położeniach, przystosowany do obsługi w rękawicach i pracy w czasie deszczu. Wbudowany czujnik światła automatycznie dostosowuje jasność ekranu do warunków oświetlenia. Ekran można przystosować do swoich potrzeb wybierając do 10 pól danych i profil aktywności (jazda po drogach, jazda rekreacyjna, jazda górska). Bateria umożliwia korzystanie z urządzenia do 15 godzin na jednym ładowaniu.

Łączność ze smartfonem i funkcje online
Po sparowaniu urządzenia Edge ze zgodnym smartfonem z aplikacją Garmin Connect Mobile, użytkownik zyskuje dostęp do funkcji online, takich jak otrzymywanie powiadomień o nadchodzących połączeniach, wiadomościach e-mail i sms na ekranie urządzenia , udostępnianie tras w serwisach społecznościowych, informacje o pogodzie. Funkcja LiveTrack umożliwia rodzinie i znajomym śledzenie trasy wyścigu, czy treningowych zmagań w czasie rzeczywistym. Wystarczy wysłać zaproszenie e-mailem, a po kliknięciu w udostępniony link zaproszona osoba uzyska dostęp do informacji, takich jak przebyta odległość, prędkość, pokonana trasa i wiele innych. Przykładowo, drużyna kolarzy Garmin-Sharp korzysta podczas treningów z funkcji LiveTrack, by trenerzy mogli kontrolować ich wysiłek w czasie rzeczywistym.
Po zakończeniu jazdy dane z Edge’a można automatycznie wysyłać do serwisu Garmin Connect korzystając z połączenia Bluetooth® lub Wi-Fi®.

Nawigacja
Edge 1000 posiada preinstalowane mapy rowerowe Garmin Cycle Map, które zawierają bogatą bazę szlaków rowerowych punktów POI, ułatwiając nawigację po szlakach i bezdrożach. Garmin Cycle Map korzysta z treści Open Street Map, a dane przechowywane są w pamięci urządzenia Edge, dzięki czemu dostęp do nawigacji i informacji o wynikach wyszukiwania nie jest uzależniony od zasięgu sieci komórkowej. Aktualizacje map udostępniane są bezpłatnie. Funkcja planowania drogi powrotnej umożliwia wyznaczenie do 3 propozycji tras na podstawie wprowadzonego dystansu. Przed wyborem trasy można sprawdzić profil wysokości proponowanych dróg. Edge 1000 oferuje także nowe funkcje planowania tras, umożliwiające tworzenie ich bezpośrednio na urządzeniu z wykorzystaniem mapy, punktów szczególnych (POI) i odcinków pobranych z serwisu Garmin Connect. Edge 100 umożliwia także powrót po zapisanym śladzie do punktu startu, co może okazać się przydatną funkcją podczas wypraw w nieznane.
Zaawansowana analiza wydajności
Urządzenie Edge 1000 jest zgodne z czujnikami ANT+™, w tym czujnikami prędkości i rytmu, tętna, miernikiem mocy Vector, a także ze zgodnymi wagami wyposażonymi w funkcję ANT+. To pierwszy komputer rowerowy Garmin, który zintegrowano z elektronicznym systemem zmiany przełożeń Shimano Di2 , dzięki czemu bieżące przełożenie wyświetlane jest na ekranie. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko na łatwiejsze dostosowanie pracy roweru do zmiennego podłoża, ale daje również kolarzom dostęp do użytecznych informacji, które mogą przekazać mechanikowi, gdy pojawią się problemy. Urządzenie Edge 1000 gromadzi dane z systemu elektronicznej zmiany przełożeń, co pozwala kolarzom ustalić, którego konkretnie przełożenia używali podczas jazdy, przerwy w treningu lub w trakcie wjeżdżania na dane wzniesienie. Fabrycznie załadowana funkcja treningowa urządzenia Edge 1000, działająca w oparciu o odczyt mocy, umożliwia obliczenie wskaźnika Functional Threshold Power (FTP) i ustawienie na jego podstawie wybranych stref treningowych. Urządzenie Edge 1000 oferuje funkcję kalendarza treningów oraz możliwość zaplanowania treningów w serwisie Garmin Connect i przesłania ich do urządzenia.

Trening przez współzawodnictwo
Nowe funkcje serwisu Garmin Connect, takie jak tablica liderów, czy funkcja segmentów dają kolarzom nowe możliwości treningu. Dzięki śledzeniu odcinków dostępnych w aplikacji Garmin Connect każda przejażdżka może zmienić się w wyścig z przeciwnikiem lub z własnymi wynikami. Segmenty to odcinki trasy, które użytkownik może zapisać lub pobrać z serwisu Garmin Connect, aby sprawdzić jak przedstawiają się jego własne wyniki w porównaniu z osiągnięciami innych. Każdy segment posiada tablicę liderów, na której przedstawiane są dane osób, które osiągnęły najlepsze rezultaty. Dzięki Edge 1000 użytkownicy mogą również pobierać segmenty na urządzenie, by wirtualnie ścigać się ze swoim poprzednim najlepszym wynikiem, z rezultatem osiągniętym przez lidera tego segmentu lub przez innego kolarza. Urządzenie Edge wyświetla wyniki i rankingi w czasie rzeczywistym oraz powiadamia o rozpoczęciu i ukończeniu odcinka. Funkcja śledzenia odcinków zwiększa motywację i wspomaga nieustanne starania o poprawę wyników.

Edge 100 jest również kompatybilny z pilotem zdalnego sterowania, umożliwiającym obsługę urządzenia bez odrywania rąk od kierownicy. Przy użyciu Edge’a 1000 można również sterować funkcjami kamery sportowej Garmin VIRB, umożliwiającej nagrywanie jazdy w jakości HD.

Edge 1000 dostępny jest w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 499.00€ i 579.00€ (w zestawie z czujnikiem tętna HRM i czujnikami prędkości i kadencji).

Edge 1000 jest najnowszym produktem firmy Garmin spośród stale powiększającego się segmentu fitness, który koncertuje się na rozwoju technologii i wdrażaniu innowacji w celu poprawy jakości życia użytkowników oraz promowania zdrowego i aktywnego stylu życia. 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube