Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D16750

Pancerny power bank

Więcej...

Genesis Rhod 220

Ciekawa, prosta klawiatura dla graczy

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK NC450 HD Pan/Tilt WiFi

Bezprzewodowa kamera do monitoringu

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

CES 2014 PANASONIC: Telewizory 4K AX800

Panasonic podczas targów CES 2014 w Las Vegas zapowiedział wprowadzenie do oferty telewizorów Ultra HD 4K LED LCD serii AX800. Urządzenia te wyróżniają się wyjątkowo inteligentnymi funkcjami, najwyższą jakością obrazu i przełomowym wzornictwem.

Najważniejszą zaletą telewizorów z nowej serii jest wysoko zaawansowana i efektywna technologia odtwarzania obrazu. Telewizory z serii AX800 mają panel Ultra HD o rozdzielczości 4K — czterokrotnie większej niż Full-HD. Wygląd obrazów 4K doskonalą dodatkowo liczne technologie opracowane przez Panasonic. Nowa funkcja Studio Master Color umożliwia dokładną reprodukcję głębokich barw, spełniając 98% standardów DCI. Dokładność odwzorowania oryginalnych kolorów jest widoczna także w ciemniejszych obszarach obrazu. Funkcja Local Dimming Pro zapewnia precyzyjne sterowanie podświetleniem, a przez to wysoki kontrast. Specjalny procesor obrazu Hexa Processing Engine Pro konwertuje obrazy o niższej rozdzielczości, dzięki czemu niemal każdy obraz można wyświetlić z jakością 4K. Dzięki tym technologiom telewizory AX800 uzyskały certyfikat THX w klasie 4K Ultra HD.

Kolejną cechą wyróżniającą nową serię jest inteligentny i łatwy w obsłudze interfejs udostępniający liczne funkcje. Nowy pasek informacyjny Info Bar szybko i wygodnie wyświetla przydatne informacje. Użytkownik nie musi nawet włączać telewizora, ponieważ wyręczy go czujnik zbliżeniowy i funkcja rozpoznawania twarzy.

Wprowadzona w 2013 funkcja „my Home Screen” zyskała ogromną popularność ze względu na możliwości dostosowywania ekranu głównego. Jej najnowsza wersja doczekała się znacznego udoskonalenia w postaci nowej funkcji „my Stream”. Telewizor poznaje preferencje poszczególnych użytkowników i automatycznie rekomenduje odpowiednią zawartość. Funkcja Voice Assistant ułatwia znajdowanie poszukiwanej zawartości, a my Home Cloud integruje telewizor z usługą w chmurze i oferuje różnorodne aplikacje oraz szablony ekranu głównego. Przy użyciu funkcji Remote Sharing można natomiast, będąc poza domem, wyświetlać na ekranie głównym notatki wideo, wiadomości i inne informacje za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Telewizory z serii AX800 przygotowują użytkowników na przyszłość, oferując wejście 4K 60p do pojedynczego kabla. Gniazdo wejściowe 4K 60p zostało opracowane na podstawie specyfikacji HDMI 2.0 oraz DisplayPortTM 1.2a i jest zgodne z zabezpieczeniami materiałów chronionych prawami autorskimi HDCP 2.2. Telewizor odtwarza też zawartość cyfrową w formacie o wysokiej jakości H.265 (HEVC). Umożliwia to współdziałanie z wieloma przygotowywanymi urządzeniami wyposażonymi w gniazda do przesyłu zawartości 4K 60p.

Pod względem wzorniczym inspiracją dla telewizorów z serii AX800 była koncepcja Premium Furniture Design. Prostą elegancję uzyskuje się w niej dzięki eliminacji niepotrzebnych elementów, a materiały, takie jak szkło i metal, nadają produktom ekskluzywny charakter. Dzięki temu telewizory z serii AX800 naturalnie współgrają z wystrojem pokoju.

Łącząc w sobie piękny obraz 4K, inteligentne funkcje oraz wzornictwo zgodne z zasadami Premium Furniture Design, telewizory z serii AX800 oferują użytkownikom nowe możliwości i wzbogacają ich styl życia.

SZYBKIE ZNAJDOWANIE POSZUKIWANEJ ZAWARTOŚCI
my Home Screen — spersonalizowany dostęp i bardziej intuicyjny w obsłudze ekran główny
Ekran główny można spersonalizować, dobierając ulubione aplikacje i zawartość. Funkcja my Home Screen zapewnia do nich łatwy i szybki dostęp.

my Stream — płynne i automatyczne rekomendacje zawartości
Telewizor płynnie i automatycznie poleca użytkownikom różną zawartość — programy telewizyjne, programy VOD i zawartość internetową — przy użyciu intuicyjnego interfejsu. Za pomocą przycisku „my” na pilocie Touch Pad Remote można wygodnie nauczyć telewizor własnych preferencji.

Pasek informacyjny Info Bar — szybkie, wygodne i automatyczne wyświetlanie przydatnych informacji
Czujnik zbliżeniowy wraz z funkcją rozpoznawania twarzy wykorzystującą wbudowaną kamerę umożliwia natychmiastowe wyświetlanie przydatnych informacji, takich jak prognoza pogody, wiadomości, powiadomienia i godzina.

Voice Assistant — obsługa głosowa prawie jak rozmowa z telewizorem
Funkcja Voice Assistant umożliwia szybkie wyszukiwanie żądanej zawartości, a rozpoznająca głos funkcja Voiceprint Recognition upraszcza i przyspiesza logowanie.

TECHNOLOGIA CHMURY ZAWSZE I WSZĘDZIE
my Home Cloud — pobieranie ekranów głównych i aplikacji oraz przechowywanie danych
Technologia chmury firmy Panasonic umożliwia pobieranie różnych multimediów i aplikacji oraz daje dostęp do sklepów z akcesoriami.

Remote Sharing — wyświetlanie zawartości na ekranie my Home Screen także spoza domu
Za pomocą smartfonu można wyświetlać na ekranie my Home Screen notatki wideo i wiadomości tekstowe spoza domu. W ten sposób członkowie rodziny mogą pozostawać w kontakcie.

WYJĄTKOWO REALISTYCZNY OBRAZ
Studio Master Color — obrazy o żywych kolorach
Nowa technologia podświetlenia LED pozwala uzyskać szeroką gamę kolorów — prawie jak na ekranie plazmowym — i zapewnia ich wierne odwzorowanie.

Local Dimming Pro — głębokie czernie i subtelna gradacja
Sterując odpowiednio podświetleniem i optymalizując poziom jasności w poszczególnych obszarach, telewizor zapewnia zaawansowaną gradację. Umożliwia to uzyskanie głębszych czerni, a nawet drobne szczegóły ciemnych scen są wyraźnie widoczne.

Hexa Processing Engine Pro — piękne obrazy z niemal dowolnego źródła
Ten wysokowydajny procesor obrazu zapewnia bardziej precyzyjną obsługę korekcji. Umożliwia on uzyskanie znakomitej jakości różnych obrazów — z telewizji, ze stron internetowych i niemal wszelkich innych źródeł.

Zaprezentowane podczas CES modele są przeznaczone na rynek amerykański. Specyfikacja i nazewnictwo modeli dla innych regionów lub krajów może ulec zmianom.

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube