ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

CES 2014 PANASONIC: Telewizory 4K AX800

Panasonic podczas targów CES 2014 w Las Vegas zapowiedział wprowadzenie do oferty telewizorów Ultra HD 4K LED LCD serii AX800. Urządzenia te wyróżniają się wyjątkowo inteligentnymi funkcjami, najwyższą jakością obrazu i przełomowym wzornictwem.

Najważniejszą zaletą telewizorów z nowej serii jest wysoko zaawansowana i efektywna technologia odtwarzania obrazu. Telewizory z serii AX800 mają panel Ultra HD o rozdzielczości 4K — czterokrotnie większej niż Full-HD. Wygląd obrazów 4K doskonalą dodatkowo liczne technologie opracowane przez Panasonic. Nowa funkcja Studio Master Color umożliwia dokładną reprodukcję głębokich barw, spełniając 98% standardów DCI. Dokładność odwzorowania oryginalnych kolorów jest widoczna także w ciemniejszych obszarach obrazu. Funkcja Local Dimming Pro zapewnia precyzyjne sterowanie podświetleniem, a przez to wysoki kontrast. Specjalny procesor obrazu Hexa Processing Engine Pro konwertuje obrazy o niższej rozdzielczości, dzięki czemu niemal każdy obraz można wyświetlić z jakością 4K. Dzięki tym technologiom telewizory AX800 uzyskały certyfikat THX w klasie 4K Ultra HD.

Kolejną cechą wyróżniającą nową serię jest inteligentny i łatwy w obsłudze interfejs udostępniający liczne funkcje. Nowy pasek informacyjny Info Bar szybko i wygodnie wyświetla przydatne informacje. Użytkownik nie musi nawet włączać telewizora, ponieważ wyręczy go czujnik zbliżeniowy i funkcja rozpoznawania twarzy.

Wprowadzona w 2013 funkcja „my Home Screen” zyskała ogromną popularność ze względu na możliwości dostosowywania ekranu głównego. Jej najnowsza wersja doczekała się znacznego udoskonalenia w postaci nowej funkcji „my Stream”. Telewizor poznaje preferencje poszczególnych użytkowników i automatycznie rekomenduje odpowiednią zawartość. Funkcja Voice Assistant ułatwia znajdowanie poszukiwanej zawartości, a my Home Cloud integruje telewizor z usługą w chmurze i oferuje różnorodne aplikacje oraz szablony ekranu głównego. Przy użyciu funkcji Remote Sharing można natomiast, będąc poza domem, wyświetlać na ekranie głównym notatki wideo, wiadomości i inne informacje za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Telewizory z serii AX800 przygotowują użytkowników na przyszłość, oferując wejście 4K 60p do pojedynczego kabla. Gniazdo wejściowe 4K 60p zostało opracowane na podstawie specyfikacji HDMI 2.0 oraz DisplayPortTM 1.2a i jest zgodne z zabezpieczeniami materiałów chronionych prawami autorskimi HDCP 2.2. Telewizor odtwarza też zawartość cyfrową w formacie o wysokiej jakości H.265 (HEVC). Umożliwia to współdziałanie z wieloma przygotowywanymi urządzeniami wyposażonymi w gniazda do przesyłu zawartości 4K 60p.

Pod względem wzorniczym inspiracją dla telewizorów z serii AX800 była koncepcja Premium Furniture Design. Prostą elegancję uzyskuje się w niej dzięki eliminacji niepotrzebnych elementów, a materiały, takie jak szkło i metal, nadają produktom ekskluzywny charakter. Dzięki temu telewizory z serii AX800 naturalnie współgrają z wystrojem pokoju.

Łącząc w sobie piękny obraz 4K, inteligentne funkcje oraz wzornictwo zgodne z zasadami Premium Furniture Design, telewizory z serii AX800 oferują użytkownikom nowe możliwości i wzbogacają ich styl życia.

SZYBKIE ZNAJDOWANIE POSZUKIWANEJ ZAWARTOŚCI
my Home Screen — spersonalizowany dostęp i bardziej intuicyjny w obsłudze ekran główny
Ekran główny można spersonalizować, dobierając ulubione aplikacje i zawartość. Funkcja my Home Screen zapewnia do nich łatwy i szybki dostęp.

my Stream — płynne i automatyczne rekomendacje zawartości
Telewizor płynnie i automatycznie poleca użytkownikom różną zawartość — programy telewizyjne, programy VOD i zawartość internetową — przy użyciu intuicyjnego interfejsu. Za pomocą przycisku „my” na pilocie Touch Pad Remote można wygodnie nauczyć telewizor własnych preferencji.

Pasek informacyjny Info Bar — szybkie, wygodne i automatyczne wyświetlanie przydatnych informacji
Czujnik zbliżeniowy wraz z funkcją rozpoznawania twarzy wykorzystującą wbudowaną kamerę umożliwia natychmiastowe wyświetlanie przydatnych informacji, takich jak prognoza pogody, wiadomości, powiadomienia i godzina.

Voice Assistant — obsługa głosowa prawie jak rozmowa z telewizorem
Funkcja Voice Assistant umożliwia szybkie wyszukiwanie żądanej zawartości, a rozpoznająca głos funkcja Voiceprint Recognition upraszcza i przyspiesza logowanie.

TECHNOLOGIA CHMURY ZAWSZE I WSZĘDZIE
my Home Cloud — pobieranie ekranów głównych i aplikacji oraz przechowywanie danych
Technologia chmury firmy Panasonic umożliwia pobieranie różnych multimediów i aplikacji oraz daje dostęp do sklepów z akcesoriami.

Remote Sharing — wyświetlanie zawartości na ekranie my Home Screen także spoza domu
Za pomocą smartfonu można wyświetlać na ekranie my Home Screen notatki wideo i wiadomości tekstowe spoza domu. W ten sposób członkowie rodziny mogą pozostawać w kontakcie.

WYJĄTKOWO REALISTYCZNY OBRAZ
Studio Master Color — obrazy o żywych kolorach
Nowa technologia podświetlenia LED pozwala uzyskać szeroką gamę kolorów — prawie jak na ekranie plazmowym — i zapewnia ich wierne odwzorowanie.

Local Dimming Pro — głębokie czernie i subtelna gradacja
Sterując odpowiednio podświetleniem i optymalizując poziom jasności w poszczególnych obszarach, telewizor zapewnia zaawansowaną gradację. Umożliwia to uzyskanie głębszych czerni, a nawet drobne szczegóły ciemnych scen są wyraźnie widoczne.

Hexa Processing Engine Pro — piękne obrazy z niemal dowolnego źródła
Ten wysokowydajny procesor obrazu zapewnia bardziej precyzyjną obsługę korekcji. Umożliwia on uzyskanie znakomitej jakości różnych obrazów — z telewizji, ze stron internetowych i niemal wszelkich innych źródeł.

Zaprezentowane podczas CES modele są przeznaczone na rynek amerykański. Specyfikacja i nazewnictwo modeli dla innych regionów lub krajów może ulec zmianom.

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube