ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

GARMIN: Forerunner® 15 – zegarek biegowy z GPS i funkcją monitorowania codziennej aktywności

Garmin prezentuje Forerunner 15 —zegarek biegowy z GPS z funkcją monitorowania codziennej aktywności, niezależnie od poziomu zaawansowania użytkownika. Garmin Forerunner 15 śledzi najważniejsze statystyki biegu, takie jak dystans, tempo, kalorie, osobiste rekordy i tętno.

Dodatkowo, aby zmotywować do aktywności poza treningami, Forerunner 15 rejestruje ilość kroków i spalonych w ciągu dnia kalorii oraz alarmuje użytkownika o zbyt długim okresie bezczynności. Korzystając ze wskazań opcjonalnego czujnika na nogę , zegarek może posłużyć za narzędzie treningowe na bieżni stacjonarnej, rejestrując dystans w zamkniętych pomieszczeniach.

Motywacja na każdym kilometrze
Dzięki funkcji automatycznego okrążenia, Forerunner 15 informuje o każdym przebiegniętym kilometrze emitując sygnał dźwiękowy i wyświetlając czas, w jakim został on pokonany. Po zakończeniu i zapisaniu biegu na ekranie zegarka wyświetlane są jego najważniejsze parametry, takie jak całkowity czas, dystans, średnie tempo oraz liczba kalorii. Urządzenie Forerunner 15 informuje też o osiągnięciu osobistego rekordu, takiego jak najszybszy kilometr lub najdłuższy bieg. Wersja zegarka Forerunner 15 wyposażona w czujnik tętna pozwala monitorować bieżące tętno i obliczać na jego podstawie spalone kalorie oraz umożliwia trening w dostosowanej do celów treningowych strefie tętna.

Podczas treningu na wolnym powietrzu, do precyzyjnego pomiaru czasu, tempa i dystansu, Forerunner 15 wykorzystuje moduł GPS. Aby śledzić dystans i tempo podczas biegu na bieżni stacjonarnej lub wewnątrz pomieszczenia, wystarczy sparować urządzenie Forerunner 15 z opcjonalnym czujnikiem na nogę, przytroczonym do sznurowadła buta.

Motywacja pomiędzy treningami
Forerunner 15 wyposażony został w funkcje umożliwiające monitorowanie codziennej aktywności poza treningami. Badania wykazały, że przedłużające się okresy bezczynności, takie jak długotrwałe siedzenie przy biurku, zwiększają ryzyko problemów zdrowotnych, nawet jeśli regularnie ćwiczymy. Aby zmotywować do prowadzenia aktywnego trybu życia, urządzenie liczy każdy krok, spalone w ciągu dnia kalorie i całodzienny pokonany dystans. Po każdej biernie spędzonej godzinie, Forerunner 15 wyświetla wskaźnik alarmowy, przypominający że przyszedł czas na ruch. Wystarczy kilkuminutowy spacer, by zresetować ustawienia wskaźnika i zadbać o zdrowie na co dzień.

Zegarek obsługiwany jest za pomocą czterech przycisków, a pola danych wyświetlane na ekranie mogą być konfigurowane w zależności od potrzeb użytkownika. Wodoodporna obudowa (klasa 5 atm) czyni urządzenie odpornym na deszcz, pot i pozwala korzystać z Forerunnera 15 podczas pływania. Bateria umożliwia korzystanie z zegarka do 5 tygodni w trybie zegarka/monitorowania aktywności lub do 8 godzin w trybie treningowym/GPS.

Analiza informacji
Korzystając z połączenia z komputerem Mac® lub PC, można przesłać aktywności do internetowej platformy społecznościowej Garmin Connect, która umożliwia analizowanie postępów, ustawianie i monitorowanie celów oraz dzielenie się swoimi aktywnościami z innymi użytkownikami lub udostępnianie informacji w serwisach społecznościowych. Można obejrzeć swoje biegi na mapie, otrzymać szczegółowe informacje na temat każdego kilometra, lub uzyskać dzienne podsumowanie aktywności. Społeczność Garmin Connect dostarcza dodatkowej motywacji, oferując wyzwania online i wirtualne odznaki za osiągnięcia.

Forerunner 15 jest dostępny w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 169.99$ i 199.99$ (wersja z czujnikiem tętna).
Zegarek dostępny jest w dwóch rozmiarach i kilku wersjach kolorystycznych: duży (wymiary wyświetlacza - 2,1 x 2,0 cm) w kolorach czarno/zielony, turkusowo/biały, fioletowo/biały; mały (wymiary wyświetlacza 2,5 x 2,4 cm) w kolorach czarno/niebieski, czerwono/czarny.

Forerunner 15 jest najnowszym produktem firmy Garmin spośród stale powiększającego się segmentu fitness, który koncertuje się na rozwoju technologii i wdrażaniu innowacji w celu poprawy jakości życia użytkowników oraz promowania zdrowego i aktywnego stylu życia. Bez względu na rodzaj aktywności, urządzenia z segmentu fitness firmy Garmin stają się niezbędnymi narzędziami zarówno w przypadku amatorów jak i elitarnych sportowców. 

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube