PocketBook Touch HD 3

Czytnik wart grzechu

Więcej...

Audictus Adrenaline

Eleganckie z dobrym brzmieniem

Więcej...

AOC AGON AG251FZ

Monitor zaprojektowany dla graczy

Więcej...

Sennheiser Momentum Wireless Black

Słuchawki na piątkę

Więcej...

Lanberg RO-175GE

Tani router dla każdego

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ZALMAN: Dynamiczne chłodzona obudowa ZALMAN H1 z pełną gamą dodatków

Firma ZALMAN w swojej debiutującej właśnie na rynku propozycji wychodzi naprzeciw użytkownikom, którzy od sprzętu komputerowego oczekują znacznie więcej i zwracają uwagę na detale.

Obudowy komputerowe nie muszą być wcale smutnymi, blaszanymi skrzynkami. ZALMAN H1 oferuje nie tylko stylowy wygląd, ale przede wszystkim szereg zaawansowanych funkcji i rozwiązań: od automatycznego systemu wentylacyjnego AHV, przez rozbudowany kontroler obrotów, aż po modularny design zatok dyskowych.

Nowa konstrukcja ZALMANA ma wszystko, czego można oczekiwać od solidnej obudowy komputerowej. Bardzo dobra wentylacja przestronnego wnętrza to solidne podstawy, jakimi może pochwalić się każdy produkt koreańskiej firmy. Jednakże tym, co wyróżnia H1 na tle dotychczasowych propozycji, są nowatorskie systemy idące w parze z całą paletą sprawdzonych, uznanych przez użytkowników rozwiązań.

Innowacyjna funkcja AHV zainstalowana w obudowie H1 to specjalny system, który w inteligentny sposób usprawnia wentylację obudowy, dbając zarazem o jej cichą pracę. Dzięki wbudowanemu czujnikowi temperatury panującej we wnętrzu konstrukcji system AHV może dynamicznie otwierać i zamykać górne wyloty powietrza oraz uruchamiać górne wentylatory, kiedy przekroczona zostanie określona temperatura (35 lub 45 stopni Celsjusza). Takie rozwiązanie pozwala utrzymać cichą pracę komputera, kiedy jego obciążenie, a więc i generowane ciepło, nie są duże, a jednocześnie uwolnić pełen potencjał chłodzenia, kiedy jest ono naprawdę potrzebne. Górnymi wylotami powietrza i wentylatorami można sterować zarówno automatycznie jak i ręcznie.

Możliwości dostosowania działania obudowy H1 do potrzeb użytkownika są jednak znacznie większe. Na górnym panelu zestawu zainstalowano wygodny i rozbudowany interfejs kontrolny. Znajdujące się tam trzy pokrętła pozwalają precyzyjnie i niezależnie regulować prędkości obrotowe wentylatorów z przodu, z tyłu i u góry obudowy. Przyciski sterujące systemem AHV umożliwiają przełączanie się z trybu ręcznego na automatyczny i odwrotnie, a także ustawienie granicznej temperatury, po której przekroczeniu uruchamia się górna wentylacja. Na panelu znajdziemy ponadto cyfrowy wskaźnik temperatury panującej wewnątrz komputera. Znalazło się tu także miejsce dla szeregu portów wejścia/wyjścia - 2x USB 3.0, 2x USB 2.0, gniazdo słuchawkowe i mikrofonowe – oraz przycisków Power i Reset.

Za chłodzenie podzespołów komputera umieszczonych w obudowie ZALMAN H1 odpowiadają aż cztery dołączone do zestawu wentylatory – jeden duży, o średnicy 200 mm i niebieskim podświetleniem LED z przodu, jeden 120-mm tylni oraz dwa 120-mm u góry. Tam też producent zostawił nieco więcej miejsca specjalnie na montaż chłodnic z dwuwentylatorowych zestawów chłodzenia wodnego. Zainstalowane na przednim i dolnym wlocie powietrza filtry przeciwkurzowe zapobiegają dostawaniu się pyłu do środka komputera, chroniąc elementy mechaniczne przed uszkodzeniem. Przedni panel obudowy może zostać dodatkowo uchylony, by zapewnić jeszcze lepszą cyrkulację powietrza w jej wnętrzu.

ZALMAN H1 to bardzo pojemna, pełnowymiarowa obudowa typu Full Tower. W środku użytkownik ma do dyspozycji przestrzeń o wymiarach 472 x 370 mm, co pozwoli na instalację płyty głównej w standardzie E-ATX i karty graficznej długiej na 37 cm. W nowej propozycji od ZALMANA zamontować można nawet 9 kart rozszerzeń. Producent wyposażył H1 w 3 wewnętrzne zatoki 5.25”, 7 wewnętrznych zatok 3.5” – z czego 3 to zatoki Hot Swap, obsługujące też dyski SSD 2.5”
i pozwalające na beznarzędziowy montaż/demontaż napędów. Moduły zatok Hot Swap mogą w dodatku zostać szybko zdemontowane, jeśli nie są wykorzystywane, zwalniając dodatkową przestrzeń w obudowie. W zestawie znalazł się także specjalny przewód SATA pozwalający wygodnie podłączać napędy w zatoce Hot Swap.

Obudowę ZALMAN H1 wyposażono oprócz tego w dodatkowe udogodnienia zwiększające komfort użytkowania: przepusty w tacce płyty głównej do wygodnego zarządzania okablowaniem, antywibracyjne gumowe nóżki i podkładki przy HDD, wlot powietrza pod zasilaczem, prowadnica do podtrzymywania kart rozszerzeń oraz otwory do łatwego montażu zewnętrznego chłodzenia wodnego.

Wszystko to skrywa się w produkcie o eleganckim, czarnym designie, z przednim i górnym panelem ze szczotkowanego aluminium, nadającemu obudowie H1 dodatkowego połysku. Użytkownicy lubiący modyfikować wnętrze komputera i jego podświetlenie, ucieszą się dodatkowo z akrylowej szyby z boku obudowy.

Wymiary nowej obudowy ZALMAN H1 to 237 (S) x 551 (W) x 569 (D) mm.

Specyfikacja:

Model

ZALMAN H1

Typ obudowy

Full Tower ATX

Typ kompatybilnej płyty głównej

Standard ATX / Mini-ITX / Micro ATX / BTX / E-ATX

Typ kompatybilnej karty graficznej

Do 370 mm długości

Wymiary

237 (S) x 551 (W) x 569 (D) mm

Materiał

Stal, plastik, aluminium

Liczba zatok

3 zatoki wewnętrzne 5.25”
7 zatok wewnętrznych 3.5”/2.5”, w tym 3 Hot-Swap

1 zatoka wewnętrzna wspólna 5.25”/3.5”/2.5”

Liczba slotów rozszerzeń

9

Fabryczna wentylacja

1 x 120 mm tylny

1 x 200 mm przedni z podświetleniem LED

2 x 120 mm górny

Porty I/O (przedni panel)

2 x USB 3.0

2 x USB 2.0
1 gniazdo mikrofonowe
1 gniazdo słuchawkowe

Dodatki

- System AHV (automatyczna kontrola górnej wentylacji),

- 2-kanałowy kontroler obrotów,

- wskaźnik temperatury,

- modularne zatoki HDD,

- prowadnica VGA

Kolor

Czarny

Gwarancja i cena:
Sugerowana cena detaliczna obudowy ZALMAN H1 wynosi 499 zł brutto.

Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube