Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ZALMAN: Dynamiczne chłodzona obudowa ZALMAN H1 z pełną gamą dodatków

Firma ZALMAN w swojej debiutującej właśnie na rynku propozycji wychodzi naprzeciw użytkownikom, którzy od sprzętu komputerowego oczekują znacznie więcej i zwracają uwagę na detale.

Obudowy komputerowe nie muszą być wcale smutnymi, blaszanymi skrzynkami. ZALMAN H1 oferuje nie tylko stylowy wygląd, ale przede wszystkim szereg zaawansowanych funkcji i rozwiązań: od automatycznego systemu wentylacyjnego AHV, przez rozbudowany kontroler obrotów, aż po modularny design zatok dyskowych.

Nowa konstrukcja ZALMANA ma wszystko, czego można oczekiwać od solidnej obudowy komputerowej. Bardzo dobra wentylacja przestronnego wnętrza to solidne podstawy, jakimi może pochwalić się każdy produkt koreańskiej firmy. Jednakże tym, co wyróżnia H1 na tle dotychczasowych propozycji, są nowatorskie systemy idące w parze z całą paletą sprawdzonych, uznanych przez użytkowników rozwiązań.

Innowacyjna funkcja AHV zainstalowana w obudowie H1 to specjalny system, który w inteligentny sposób usprawnia wentylację obudowy, dbając zarazem o jej cichą pracę. Dzięki wbudowanemu czujnikowi temperatury panującej we wnętrzu konstrukcji system AHV może dynamicznie otwierać i zamykać górne wyloty powietrza oraz uruchamiać górne wentylatory, kiedy przekroczona zostanie określona temperatura (35 lub 45 stopni Celsjusza). Takie rozwiązanie pozwala utrzymać cichą pracę komputera, kiedy jego obciążenie, a więc i generowane ciepło, nie są duże, a jednocześnie uwolnić pełen potencjał chłodzenia, kiedy jest ono naprawdę potrzebne. Górnymi wylotami powietrza i wentylatorami można sterować zarówno automatycznie jak i ręcznie.

Możliwości dostosowania działania obudowy H1 do potrzeb użytkownika są jednak znacznie większe. Na górnym panelu zestawu zainstalowano wygodny i rozbudowany interfejs kontrolny. Znajdujące się tam trzy pokrętła pozwalają precyzyjnie i niezależnie regulować prędkości obrotowe wentylatorów z przodu, z tyłu i u góry obudowy. Przyciski sterujące systemem AHV umożliwiają przełączanie się z trybu ręcznego na automatyczny i odwrotnie, a także ustawienie granicznej temperatury, po której przekroczeniu uruchamia się górna wentylacja. Na panelu znajdziemy ponadto cyfrowy wskaźnik temperatury panującej wewnątrz komputera. Znalazło się tu także miejsce dla szeregu portów wejścia/wyjścia - 2x USB 3.0, 2x USB 2.0, gniazdo słuchawkowe i mikrofonowe – oraz przycisków Power i Reset.

Za chłodzenie podzespołów komputera umieszczonych w obudowie ZALMAN H1 odpowiadają aż cztery dołączone do zestawu wentylatory – jeden duży, o średnicy 200 mm i niebieskim podświetleniem LED z przodu, jeden 120-mm tylni oraz dwa 120-mm u góry. Tam też producent zostawił nieco więcej miejsca specjalnie na montaż chłodnic z dwuwentylatorowych zestawów chłodzenia wodnego. Zainstalowane na przednim i dolnym wlocie powietrza filtry przeciwkurzowe zapobiegają dostawaniu się pyłu do środka komputera, chroniąc elementy mechaniczne przed uszkodzeniem. Przedni panel obudowy może zostać dodatkowo uchylony, by zapewnić jeszcze lepszą cyrkulację powietrza w jej wnętrzu.

ZALMAN H1 to bardzo pojemna, pełnowymiarowa obudowa typu Full Tower. W środku użytkownik ma do dyspozycji przestrzeń o wymiarach 472 x 370 mm, co pozwoli na instalację płyty głównej w standardzie E-ATX i karty graficznej długiej na 37 cm. W nowej propozycji od ZALMANA zamontować można nawet 9 kart rozszerzeń. Producent wyposażył H1 w 3 wewnętrzne zatoki 5.25”, 7 wewnętrznych zatok 3.5” – z czego 3 to zatoki Hot Swap, obsługujące też dyski SSD 2.5”
i pozwalające na beznarzędziowy montaż/demontaż napędów. Moduły zatok Hot Swap mogą w dodatku zostać szybko zdemontowane, jeśli nie są wykorzystywane, zwalniając dodatkową przestrzeń w obudowie. W zestawie znalazł się także specjalny przewód SATA pozwalający wygodnie podłączać napędy w zatoce Hot Swap.

Obudowę ZALMAN H1 wyposażono oprócz tego w dodatkowe udogodnienia zwiększające komfort użytkowania: przepusty w tacce płyty głównej do wygodnego zarządzania okablowaniem, antywibracyjne gumowe nóżki i podkładki przy HDD, wlot powietrza pod zasilaczem, prowadnica do podtrzymywania kart rozszerzeń oraz otwory do łatwego montażu zewnętrznego chłodzenia wodnego.

Wszystko to skrywa się w produkcie o eleganckim, czarnym designie, z przednim i górnym panelem ze szczotkowanego aluminium, nadającemu obudowie H1 dodatkowego połysku. Użytkownicy lubiący modyfikować wnętrze komputera i jego podświetlenie, ucieszą się dodatkowo z akrylowej szyby z boku obudowy.

Wymiary nowej obudowy ZALMAN H1 to 237 (S) x 551 (W) x 569 (D) mm.

Specyfikacja:

Model

ZALMAN H1

Typ obudowy

Full Tower ATX

Typ kompatybilnej płyty głównej

Standard ATX / Mini-ITX / Micro ATX / BTX / E-ATX

Typ kompatybilnej karty graficznej

Do 370 mm długości

Wymiary

237 (S) x 551 (W) x 569 (D) mm

Materiał

Stal, plastik, aluminium

Liczba zatok

3 zatoki wewnętrzne 5.25”
7 zatok wewnętrznych 3.5”/2.5”, w tym 3 Hot-Swap

1 zatoka wewnętrzna wspólna 5.25”/3.5”/2.5”

Liczba slotów rozszerzeń

9

Fabryczna wentylacja

1 x 120 mm tylny

1 x 200 mm przedni z podświetleniem LED

2 x 120 mm górny

Porty I/O (przedni panel)

2 x USB 3.0

2 x USB 2.0
1 gniazdo mikrofonowe
1 gniazdo słuchawkowe

Dodatki

- System AHV (automatyczna kontrola górnej wentylacji),

- 2-kanałowy kontroler obrotów,

- wskaźnik temperatury,

- modularne zatoki HDD,

- prowadnica VGA

Kolor

Czarny

Gwarancja i cena:
Sugerowana cena detaliczna obudowy ZALMAN H1 wynosi 499 zł brutto.

Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube