Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

POCKETBOOK: InkPad – podręczne osiem cali

Od sierpnia w ofercie firmy PocketBook pojawi się nowość - ośmiocalowy czytnik PocketBook InkPad. Poręczne urządzenie wyposażone w nowy rozmiar wyświetlacza E Ink ułatwi nie tylko czytanie e-książek czy czasopism, ale także pracę z wykresami czy tabelami.

W PocketBook InkPad wykorzystaliśmy wyświetlacz w technologii E Ink z rozdzielczością 1600 x 1200 pikseli,” – opowiada Maksym Zhelezniak, Szef Działu Sprzedaży PocketBook S.A. na obszar Europy Środkowej i Wschodniej. „Jest to najwyższa wartość dostępna dla tego typu rozwiązań, a dzięki niej wyświetlane teksty i obrazy zachowają dobrą ostrość niezależnie od wybranego powiększenia.

Dodatkową korzyścią jest podświetlenie ekranu diodami LED. Teraz studenci i uczniowie będą mogli, korzystając z nowego czytnika, uczyć się niezależnie od pory dnia i nocy.

Osiem cali, to rozmiar najbardziej zbliżony do wielkości stron podręczników,” – wyjaśnia Maksym Zhelezniak. „Na stronach w tym rozmiarze można dostrzec więcej detali, a czcionkę bez problemu dowolnie powiększyć,” – dodaje przedstawiciel firmy PocketBook.

Natężenie światła kontrolowane jest w PocketBook Ink Pad za pomocą specjalnego czujnika umieszczonego nad ekranem, co pozwoliło usunąć tę funkcję z menu czytnika. Innowacją jest także sposób nawigacji. Przyciski, za pośrednictwem których przewraca się strony, umieszczono po bokach urządzenia.

Lśniący, elegancki panel przedni wykonany ze szczotkowanego tworzywa idealnie uzupełnia się
z wygodną gumowaną podkładką powlekającą tył PocketBook InkPad. Użytkownicy nowego czytnika będą mogli tygodniami spędzać czas nad wybranymi książkami– akumulator o pojemności 2500 mAh oraz 4 GB pamięć zapewnią prawdziwy maraton czytelniczy bez konieczności korzystania z jakichkolwiek kabli czy komputera.

Dodatkowo PocketBook InkPad umożliwia nie tylko lekturę e-booków, ale również ich słuchanie. Funkcja konwersji tekstu na mowę (Text-to-Speech) oraz obsługa plików dźwiękowych w formacie MP3 pozwoli przerwać czytanie książki, ale nie zgłębianie jej treści. Preinstalowany pakiet słowników ABBYY Lingvo posłuży za nieocenioną pomoc przy nauce języków obcych.

Na użytkowników nowego czytnika czekają także inne możliwości. Wbudowane łącze Wi-Fi otworzy przed nimi świat Internetu, a usługa ReadRate pozwoli prowadzić w mediach społecznościowych dyskusje o czytanych właśnie książkach. Dodatkowo pożeracze e-booków nie będą ograniczeni tylko do pojemności pamięci urządzenia. PocketBook Ink Pad bez problemów połączy się z kontem Dropbox, aby zsynchronizować zawartość biblioteczki. Usługi Send to PocketBook oraz PocketBook Sync pozwolą bezprzewodowo przenieść pliki z jednego urządzenia na drugie.

Jesteśmy bardzo ciekawi, jak użytkownicy naszych dotychczasowych rozwiązań przyjmą PocketBook InkPad,” - mówi Zhelezniak. „Już niedługo się o tym przekonamy!

Specyfikacja czytnika PocketBook InkPad

Komponent

Charakterystyka

Rodzaj ekranu

E Ink® Pearl

Rozdzielczość ekranu

1600 x 1200 pxl, 250 dpi

Rozmiar ekranu

8”

Interfejs dotykowy          

Pojemnościowy wielodotykowy

Odcienie szarości

16

Podświetlenie przednie

+

Procesor

1GHz

Wbudowana pamięć

4 GB (pojemność może różnić się w zależności od konfiguracji oprogramowania)

RAM

512 MB

Akumulator

litowo-jonowy, 2500 mAh, 3,7 volta, do jednego miesiąca użytkowania bez konieczności ładowania (czas pracy baterii i parametry podane powyżej mogą różnić się w zależności od sposobu użytkowania, ustawień oraz aktywności połączenia bezprzewodowego)

Wi-Fi

Wi-Fi (802.11 b/g/n)

USB

Micro-USB

Gniazdo audio

+

Konwersja tekstu na mowę

+

System operacyjny

Linux 2.6

Obsługiwane formaty e-booków (bez konwersji)

PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML

Obsługiwane formaty obrazów

JPEG, BMP, PNG, TIFF

Obsługiwane formaty dźwięku

MP3

Obsługiwane słowniki

Słowniki ABBYY Lingvo®: KD (En-De); KD (De-En); KD (En-Es); KD (Es-En); KD (En-Fr); KD (Fr-En); KD (En-It); KD (It-En); KD (En-Cs); KD (En-Da); KD (En-El); KD (En-Lt); KD (En-Lv); KD (En-Nl); KD (En-Hu); KD (En-Pl); KD (En-Sk); KD (En-Sl); KD (En-Sv); KD (En-Tr); KD (En-Ro)

Preinstalowane aplikacje i usługi

ReadRate, DropBox, Send-to-PocketBook, BookStore, przeglądarka Internetu, odtwarzacz audio, czytnik kanałów RSS, kalkulator, zegar, kalendarz, słowniki, gry: szachy, pasjans, Sudoku,  Scribble, przeglądarka zdjęć

Wymiary

195,5 х 162,8 х 7,3 mm

Waga

350 g

Kolor

ciemnobrązowy

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube