ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ASUS: Co przygotowała firma dla użytkowników płyt głównych Z97 i H97?

Już za kilka dni na rynku będą dostępne płyty główne ASUS z chipsetem Intel® Z97 Express i H97 Express, obsługujące procesory Intel® Core™ 4-tej, nowej 4-tej i 5-tej generacji. Sprawdzą się zarówno w komputerach służących do wykonywania wymagających obliczeń, grania, czy korzystania z multimedialnej rozrywki.

Dzięki ekskluzywnym technologiom zwiększającym wydajność i niezawodność oraz obsłudze najnowszych, szybkich technologii SATA Express i M.2, nowe modele ASUS Z97 i H97 przeniosą komputery na zupełnie nowy poziom.

Zupełnie nowy wygląd
Płyty główne z Z97 i H97 z linii podstawowej otrzymały zupełnie nowy, doskonale okrągły design radiatora na mostku PCH (Platform Controler Hub) nowej generacji. Barwiony na jasnozłoty kolor stanowi wizualny wyróżnik serii.
Pełna kontrola dzięki 5-kierunkowej optymalizacji
Wygląd to nie wszystko. Dla zapewnienia maksymalnej wydajności i niezawodności płyt głównych ASUS Z97, wyposażono je w 5-kierunkową optymalizację pracy z Dual Intelligent Processors 5. To ekskluzywne, opracowane przez firmę ASUS, rozwiązanie jest rozwiniętą wersją swojego poprzednika, czyli 4-kierunkowej optymalizacji. Oferuje prostą kontrolę i dostosowanie działania płyty głównej do scenariusza użytkowania. Nową wersję rozszerzono o aplikację Turbo, która pozwala na regulację połączeń sieciowych i ustawień audio. Udoskonalona została również kontrola wentylatorów, zużycia energii i overclockingu. Technologia Fan Xpert 3, bo o niej mowa, umożliwia bardzo cichą pracę i oszczędność energii, gdy system nie jest obciążony.
Poza tym 5-kierunkowa optymalizacja zachowuje wszystkie funkcje swojego poprzednika, w tym moduły TurboV Processing Unit (TPU zwiększa wydajność procesora) i Energy Processing Unit (EPU podnosi wydajność energetyczną) oraz cyfrową regulację zasilania DIGI+ Power Control. Także z jej pomocą użytkownicy bez problemu uzyskają wyższe taktowanie procesora (nawet o 20% w przypadku procesora Intel® Core™ i7-4770K) i najwyższą równowagę pomiędzy wydajnością chłodzenia a cichą pracą wentylatorów. Mogą także nadawać wysoki priorytet pakietom danych związanych z grą oraz optymalizować ustawienia dźwięku.
Doskonałe audio i nowoczesna technologia łączności sieciowej
Płyty główne Z97 i H97 wyposażono w technologię Crystal Sound 2, która zapewnia czysty dźwięk. Oddzielne warstwy obwodu drukowanego dla lewego i prawego kanału chroniące jakość wrażliwego sygnału audio oraz wysokiej jakości komponenty, w tym japońskie kondensatory dźwiękowe i wzmacniacze operacyjne oferują klarowne oraz wierne brzmienie. Unikalne obwody de-pop redukują zakłócenia w dźwięku wyjściowym. Łatwy w obsłudze panel kontrolny pozwala w krótkim czasie zoptymalizować i spersonalizować ustawienia, zarówno w grach, podczas rozmowy, oglądania filmów oraz słuchania muzyki.
Oprogramowanie Turbo LAN posiada intuicyjny interfejs umożliwiający redukcję opóźnień m.in. w grach. Poza Intel Gigabit Ethernet, wybrane płyty główne ASUS Z97 wyposażono w dwupasmową łączność 802.11ac Wi-Fi oraz Bluetooth 4.0.
Dostęp do plików z każdego miejsca dzięki ASUS HomeCloud
Osoby, które chcą zbudować domowe centrum multimedialne z pewnością docenią rozwiązanie ASUS HomeCloud, z którym będą mieć zdalny dostęp do pełnej zawartości komputera. Umożliwia strumieniowanie plików multimedialnych na inne urządzenie poprzez sieć Wi-Fi oraz zarządzanie zawartością z dowolnego miejsca. Wbudowana funkcja Wake-on-WAN pozwala na zdalne kontrolowanie komputera za pomocą urządzenia mobilnego z dowolnego miejsca i w dowolnej chwili. Nowe rozwiązanie zmienia dysk twardy w prywatną chmurę obliczeniową i eliminuje ewentualne obawy związane z ograniczeniem przestrzeni dyskowej.
Płyty główne ASUS - wysoka jakość i kompatybilność
Firma ASUS narzuca na siebie bardzo restrykcyjne wymagania w zakresie kompatybilności i walidacji, aby zagwarantować najwyższą jakość w całym cyklu życia produktu. ASUS 5X Protection sprawia, że komponenty oferują najwyższą niezawodność i wytrzymałość. W skład tego rozwiązania wchodzą:
• cyfrowa regulacja napięcia DIGI+ VRM,
• ochrona przed przepięciami złączy DRAM
• osłony ESD chroniące przed wyładowaniami elektrostatycznymi,
• wytrzymałe kondensatory 5K-hr,
• wykonany ze stali nierdzewnej tylny panel I/O.
Rozbudowany program certyfikacji zapewnia kompatybilność z ponad tysiącem komponentów i urządzeń, włączając w to serwerowe i konsumenckie procesory, setki modułów pamięci, karty graficzne, zasilacze, urządzenia sieciowe i monitory.
W celu zapewnienia maksymalnej niezawodności, każda płyta główna przechodzi 7000 godzin rygorystycznych testów, włączając w to testy: temperatury, wilgotności, włączania i wyłączania, poboru mocy, szoków termicznych i wielu innych. Każdy kompatybilny komponent przechodzi 24-godzinny test sprawdzający, czy urządzenie jest w stanie zapewnić całodniowe, bezproblemowe korzystanie.
Nowa generacja akcesoriów dla nowej generacji płyt głównych
Użytkownicy mogą wyposażyć swoje płyty główne z serii 9 w ASUS NFC Express 2 oraz w bezprzewodową ładowarkę (Wireless Charger). NFC Express 2 pozwala na zdalne sterowanie komputerem za pomocą urządzenia mobilnego. Z jego pomocą włączymy film na komputerze od sceny, w której ostatnio został zatrzymany, zalogujemy się do komputera bez wpisywania hasła lub utworzymy kopię zapasową zdjęć i filmów zrobionych od ostatniej synchronizacji.
Bezprzewodowa ładowarka firmy ASUS umożliwia ładowanie urządzeń mobilnych kompatybilnych ze standardem Qi. Wystarczy położyć je na niej położyć. Nie są potrzebne żadne kable, ani zasilacze.
ASUS NFC EXPRESS 2 i Wireless Charger są dołączone do wybranych modeli Z97, mogą również zostać zakupione oddzielnie wraz z dowolną płytą główną z serii ASUS 9.

SPECYFIKACJA 

 

Z97-DELUXE
(NFC & WLC)

Z97-DELUXE

Z97-PRO

(Wi-Fi ac)

Z97-PRO

Z97-A

Z97-AR

CPU

Intel® LGA1150 4th, New 4th & 5th Generation Core™ i7/Core™ i5/Core™ i3/Pentium®/Celeron® Processors Ready

Chipset

Intel® Z97 Express Chipset

Układ zasilania

DIGI+ 16-Phase VRM,
DIGI+ 2-Phase DRAM

DIGI+ 12-Phase VRM,
DIGI+ 2-Phase DRAM

DIGI+ 8-Phase VRM

Pamięć

4xDDR3 DIMM, max. 32GB, 3300(O.C.) MHz, non-ECC, un-buffered

4xDDR3 DIMM, max. 32GB, 3200(O.C.) MHz, non-ECC, un-buffered

4xDDR3 DIMM, max. 32GB, 3200(O.C.) MHz, non-ECC, un-buffered

Gniazda rozszerzeń

2*PCIe 3.0/2.0 x16
1*PCIe 2.0 x16(max. @x4)

2*PCIe 3.0/2.0 x16
1*PCIe 2.0 x16(max.
@x4)

2*PCIe 3.0/2.0 x16
1*PCIe 2.0 x16(@x2)

Tylne porty wejścia/wyjścia

DP/mDP/HDMI

DP/HDMI/DVI/D-sub

DP/HDMI/DVI/D-sub

DP/HDMI

SATA Express

2

(compatible with 4 x SATA 6Gb/s)

1

(compatible with 2 x SATA 6Gb/s)

1

(compatible with 2 x SATA 6Gb/s)

SATA 6Gb/s

6

6

4

M.2

1 x M.2(PCIe x2/SATA mode) socket 3 with M key, supports type 2260/2280

1 x M.2(PCIe x2) socket 3 with M key, supports type 2260/2280

Wi-Fi

Dual Band Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5 GHz)

N/A

USB 3.0

10(4 at front)

8 (4 at front)

6 (2 at front)

Audio

Realtek® ALC1150 with Crystal Sound 2, DTS UltraPC II, DTS Connect

Realtek® ALC1150 with Crystal Sound 2, DTS UltraPC II, DTS Connect

Realtek® ALC892 with Crystal Sound 2, DTS UltraPC II, DTS Connect

Sieć (LAN)

2x Intel Gigabit Ethernet, Turbo LAN

1x Intel Gigabit Ethernet, Turbo LAN

1x Intel Gigabit Ethernet, Turbo LAN

Funkcje specjalne

5-Way Optimization by Dual Intelligent Processors 5, UEFI BIOS, ASUS HomeCloud, 5X Protection

Format

ATX

ATX

ATX

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube