ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ASUS: Zapowiedź płyt głównych

Firma ASUS przedstawiła dziś szczegóły dotyczące nowej serii płyt głównych opartych na chipsecie Intel® 9-tej serii. Będą współpracowały z procesorami Intel® Core™ 4-tej generacji, nowej 4-tej generacji i 5-tej generacji (Haswell, Haswell Refresh, Haswell Refresh seria K / Devil’s Canyon).

Nowe płyty wyposażono w zaawansowane technologie, które pozwalają na maksymalne wykorzystanie możliwości chipsetów Z97 i H97. Każda z linii – począwszy od podstawowej sygnowanej ASUS, poprzez Republic of Gamers (ROG), The Ultimate Force (TUF) po stacje robocze (WS workstation) – dostarczy użytkownikom najlepsze osiągi, stabilność i wiele możliwości rozszerzeń.

Firma ASUS od samego początku, czyli od 1989 r., stawiała na wysokiej jakości płyty główne. 25 lat rozwijania tego segmentu i wdrażania coraz to nowszych technologii przyczyniło się, że są one jednymi z najczęściej nagradzanych i najlepiej sprzedających się płyt głównych na świecie. Z dumą prezentujemy 9-tą serię. Przy jej projektowaniu niezwykle istotne były dla nas współczesne potrzeby naszych klientów, jak również ich opinie dotyczące poprzednich generacji produktów. Modele z linii ASUS, ROG, TUF i WS poradzą sobie z każdym powierzonym im zadaniem zarówno z zakresu profesjonalnych zastosowań, gamingu, projektowania, zaawansowanych obliczeń czy w końcu domowych zastosowań” – powiedział Jackie Hsu, wiceprezes i menedżer generalny ds. światowej sprzedaży ASUS Open Platform Business Group.

Linia podstawowa płyt głównych ASUS – wydajność odpowiadająca różnym scenariuszom użytkowania
Płyty główne z Z97 i H97 z linii podstawowej otrzymały zupełnie nowy, doskonale okrągły design radiatora na mostku PCH (Platform Controler Hub) nowej generacji – będzie to na pewno ich znak rozpoznawczy. Ponadto, dostarczają użytkownikom mnóstwo funkcji i technologii, które przekładają się na wysoką wydajność, komfortowe granie, czy korzystanie z multimediów.
5-kierunkowa optymalizacja pracy z Dual Intelligent Processors 5 dostosowuje parametry komputera do aktualnych potrzeb użytkownika za pomocą tylko jednego kliknięcia. Znana z poprzedniej serii 4-kierunkowa optymalizacja pracy została rozwinięta o aplikację Turbo, możliwość regulacji połączeń sieciowych i ustawień audio. Udoskonalona została również kontrola wentylatorów, zużycia energii i overclockingu.
Technologie Crystal Sound i Turbo LAN, dostarczają płynny dźwięk oraz ograniczają wszelkie opóźnienia, co przekłada się m.in. na przyjemne granie. Z kolei Home Cloud, np. w komputerach domowych, zmienia dysk twardy w prywatną chmurę. Wbudowana funkcja Wake on WAN pozwala użytkownikom wybudzić desktop i kontrolować go zdalnie za pomocą urządzenia mobilnego, jak również strumieniować pliki na nim zapisane na dowolne urządzenie. Dużo większe możliwości interakcji pomiędzy komputerem stacjonarnym, a coraz częściej nas otaczającymi tabletami, telefonami typu smart czy notebookami dostarczają zewnętrzne panele: NFC Express 2 i Wireless Charger. Będą one dostępne w zestawie z wybranymi płytami głównymi lub osobno.
Gamingowa wydajność prosto od Republic of Gamers
Do linii Republic of Gamers dołączy zupełnie nowa płyta główna – Maximus VII Ranger. Ten produkt z pewnością przypadnie do gustu entuzjastom gier komputerowych, którzy chcą cieszyć się możliwościami ROG przy bardziej przystępnym progu cenowym. Wraz z nią pojawią się kolejne wcielenia docenianych przez użytkowników Maximus VII Gene dla obudów micro ATX i Maximus VII Hero w formacie ATX.
Zespół ROG w nowej serii wzmocnił port LAN RJ45 poprzez LANGuard. Wykorzystuje on zaawansowane technologie i najwyższej klasy kondensatory do poprawy jakości połączenia. Wyposażony jest także w komponenty, odporne na przepięcia i zakłócenia elektrostatyczne (ESD Guards). Dzięki temu seria Maximus VII jest bardziej odporna na uszkodzenia i ma zwiększoną tolerancję na zakłócenia wynikające z napięcia od przeciętnych płyt głównych.
Modele Maximus VII Hero i Ranger mają na pokładzie kartę dźwiękową SupremeFX 2014, natomiast Maximus VII Gene – SupremeFX Impact II. Rozwiązania te wykorzystują technologie izolacji, które eliminują elektromagnetyczne zakłócenia (EMI), najwyższej klasy kondensatory audio ELNA i 8-kanałowe, pokryte złotem wyjścia audio. Łącznie dostarczają wysokiej jakości brzmienie dorównujące zewnętrznym kartom dźwiękowym.
Stabilność na poziomie serwerów
Wśród nowych modeli z serii TUF znajdziemy te w formacie ATX i mATX – Sabertooth Z97 Mark I i Gryphon Z97 Armor Edition. W obu zastosowano charakterystyczne dla tej linii rozwiązania: Thermal Armor, TUF Fortifier, Dust Defender, które odpowiadają za wysoką żywotność i stabilność systemu. Z nowości – wyposażono je w TUF ICe mikro chip, który niezwykle precyzyjnie monitoruje wysokość temperatur i prędkość wentylatorów, bez względu na to czy są ustawiane manualnie czy też automatycznie za pomocą łatwo dostępnej aplikacji w Thermar Radar 2. TUF Fortifier, to tylna osłona, która zmniejsza wyginanie obwodu drukowanego przez ciężkie komponenty, np. zaawansowane systemy chłodzenia procesora oraz karty graficzne, a tym samym zapobiega jego uszkodzeniom. Osłona jest przymocowana do płyty głównej za pomocą warstwy przewodzącej ciepło, co dodatkowo przyspiesza rozpraszanie ciepła, zwłaszcza z wrażliwych modułów procesora. Usuwanie ciepła wspierane jest przez Thermal Armor, który reguluje przepływ ciepła, a Dust Defender chroni komponenty płyty przed osadzaniem się kurzu.
Wszystkie płyty sygnowane TUF, łącznie z modelami pozbawionymi „zbroi” – Sabertooth Z97 Mark II i Gryphon Z97 posiadają ekskluzywne komponenty TUF, które przechodzą wymagające testy wojskowe potwierdzające ich niezawodność.
Wsparcie SATA Express i szybkiego standardu M.2
ASUS jest jedyną marką, która dostarcza kompleksowe rozwiązania SATA Express – począwszy od płyt głównych po zewnętrzny dysk Hyper Express, który jest kompatybilny z obudowami wyposażonymi w 3,5-calowe zatoki. Może współpracować z dwoma szybkimi modułami M.2, dyskami mSATA lub 2,5-calowymi dyskami twardymi SATA, pozwalając im na funkcjonowanie na pełnych obrotach.
Płyty główne ASUS Z97 i H97* zostały przetestowane i zatwierdzone pod kątem standardu SATA Express, łącznie z technologią Separate Reference Clock z architekturą SRIS. Tym samym ich wysoka wydajność została potwierdzona. Standard M.2 z przepustowością PCI Express 2.0 i prędkością transferu do 10Gbit/s, sprawia, że płyty główne ASUS Z97 i H97 są idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących najwyższych osiągów.
Niezawodność i wydajność
ASUS stosuje wyśrubowane normy kompatybilności i ochrony. System ASUS 5X protection odpowiada za wysoką niezawodność i wytrzymałość, zabezpieczając najbardziej krytyczne komponenty: cyfrową regulację napięcia DIGI+ VRM, bezpieczniki DRAM, chroniące porty przed spięciami, osłony ESD chroniące przed wyładowaniami elektrostatycznymi, wysokiej jakości kondensatory polimerowe, wytrzymujące 5 tysięcy godzin pracy i odporne na korozję porty I/O. Wszystkie płyty są sprawdzane pod kątem zgodności z ponad tysiącem urządzeń i przechodzą ponad siedem tysięcy godzin rygorystycznych testów wytrzymałościowych.
W nowej serii płyt głównych znajdziemy także Intel Gigabit Ethernet, z którym użytkownicy będą mogli cieszyć się płynną rozgrywką, bez zakłóceń. Zmniejsza to obciążenie procesora i pozwala wykorzystać większą moc obliczeniową do obsługi gier. Oferuje wyjątkowo wysoką przepustowość protokołów: Transmission Control Protocol (TCP) i User Datagram Protocol (UDP). Przejrzysty graficznie BIOS oferuje łatwą nawigację myszką i został wzbogacony o kreatora OC EZ Tuning i RAID. Narzędzia te inteligentnie dostosowują wydajność systemu i usprawniają konfigurację RAID, co przekłada się na szybsze odzyskiwanie danych i tworzenie kopii zapasowych .

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube