Genesis Radon 720 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z mocnym powerem

Więcej...

Natec Crake

Mysz o nietypowym, bardzo nietypowym kształcie

Więcej...

Monitor Lenovo L24q

Elegancki monitor o nietuzinkowych możliwościach

Więcej...

Router TP-LINK M7200

Sieć WiFi w kieszeni

Więcej...

Genesis Xenon 400

Gamingowa elegancja w dłoni

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

GARMIN: zūmo® 590LM – nawigacja motocyklowa z systemem infotainment

Najnowsza nawigacja Garmin dla motocyklistów łączy zaawansowane funkcje nawigacyjne i możliwości systemu infotainment, oferując stały dostęp do informacji podczas jazdy oraz bezpłatne aktualizacje map.

Garmin International Inc., oddział Garmin Ltd. (NASDAQ: GRMN), światowy lider rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, prezentuje Garmin zūmo 590LM – system nawigacyjny dla motocyklistów. Nawigacja wyposażona została w wytrzymałą, odporną na działanie wody i paliwa obudowę oraz 5 calowy, czytelny w słońcu wyświetlacz przystosowany do obsługi w rękawicach. Zūmo 590LM to połączenie zaawansowanych funkcji nawigacyjnych i systemu infotainment, który zapewnia stały dostęp do informacji w trakcie jazdy. Nawigacja została również wyposażona w odtwarzacz MP3 kompatybilny z urządzeniami iPhone®i iPod®, umożliwiający sterowanie multimediami bezpośrednio z poziomu wyświetlacza.
Zūmo 590LM zapewnia dostęp do informacji o ruchu drogowym i warunkach pogodowych na trasie w czasie rzeczywistym za pośrednictwem aplikacji Smartphone Link , oraz umożliwia telefonowanie przez zestaw głośnomówiący i odbieranie wskazówek głosowych przez kask obsługujący technologię Bluetooth. Zūmo 590LM jest kompatybilne z systemem monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) oraz kamerą sportową Garmin VIRB. Nawigacja została również wyposażona w funkcje Garmin Real Directions™, Asystent Pasa Ruchu oraz tryb planowania podróży powrotnej.

Podgląd trasy dostosowany do potrzeb
Urządzenie można obsługiwać w położeniu poziomym lub pionowym, w zależności od preferencji użytkownika. Czytelny, 5 calowy wyświetlacz przystosowany jest do obsługi w rękawicach, dzięki czemu wprowadzanie danych jest proste jak zmiana biegów. Interfejs dostosowany został do potrzeb użytkownika – oprócz widoku mapy, na ekranie wyświetlane są również informacje o punktach użyteczności publicznej wzdłuż trasy oraz dane o ruchu drogowym otrzymywane w czasie rzeczywistym .

Łączność Bluetooth
Model zūmo 590LM został wyposażony w funkcje infotainment, które umożliwiają bieżący dostęp do informacji podczas jazdy. Bezprzewodowa technologia Bluetooth umożliwia połączenie nawigacji z kompatybilnym smartfonem lub kaskiem, co pozwala odbierać połączenia telefoniczne w bezpieczny sposób i korzystać ze wskazówek głosowych. Z poziomu ekranu nawigacji można również wybrać dowolny POI, jak hotel czy restauracja i połączyć się z wybraną lokalizacją telefonicznie, co przydaje się podczas nieplanowanych postojów czy poszukiwania miejsc na posiłek w trasie. Interfejs Bluetooth umożliwia również otrzymywanie w czasie rzeczywistym informacji o pogodzie i sytuacji na drodze za pośrednictwem aplikacji Smartphone Link. Wbudowany odtwarzacz MP3 jest kompatybilny z iPhone’m®i iPod’em®, co pozwala zarządzać listą utworów zapisanych w urządzeniu mobilnym, korzystając z ekranu zūmo 590LM.

Zaawansowane funkcje nawigacyjne
Zūmo 590LM korzysta z najnowszych technologii nawigacyjnych Garmin ze szczególnym uwzględnieniem funkcji przystosowanych do potrzeb motocyklistów. Pole wyszukiwania w prosty sposób pozwala odnaleźć adresy i miliony POI. Garmin Real Directions to unikalna technologia dostępna jedynie w nawigacjach Garmin, która ułatwia orientację w przestrzeni wykorzystując jako wskazówki nawigacyjne nie tylko trudne do przeczytania w trakcie jazdy nazwy ulic, ale również charakterystyczne punkty orientacyjne, takie jak sygnalizacja świetlna, znaki drogowe itp. Z kolei Asystent Pasa Ruchu to funkcja ułatwiająca pokonywanie skomplikowanych skrzyżowań i zjazdów z autostrady - połączone wskazówki głosowe oraz wizualne (animowana grafika obok widoku mapy) umożliwiają odpowiednio wczesne zajęcie właściwego pasa ruchu, aby w porę opuścić skrzyżowanie czy zjechać z autostrady.
Realistyczny Widok Skrzyżowań to funkcja umożliwiająca niemal fotograficzne odwzorowanie skrzyżowań na ekranie nawigacji, łącznie z otaczającym je terenem i drogowskazami. Ponadto, zūmo 590LM dostarcza informacji o ograniczeniach prędkości, aktualnej prędkości i czasie dotarcia na miejsce. Na ekranie mapy wyświetlane są również dane o punktach POI wzdłuż trasy, dzięki czemu łatwo znaleźć najbliższy sklep, stację benzynową czy bankomat.
Tryb planowania podróży powrotnej w zūmo 590LM umożliwia wyznaczanie trasy na podstawie indywidualnych preferencji i odkrywanie nieznanych dróg. Wystarczy wprowadzić zmienną na podstawie której urządzenie ma zaplanować podróż, np. czas, dystans, czy konkretną lokalizację, a zūmo wygeneruje propozycję trasy. Z myślą o motocyklistach, dla których przyjemność z jazdy jest ważniejsza niż szybkie przybycie na miejsce, zūmo 590LM oferuje funkcję Kręte Drogi, umożliwiającą wyznaczanie trasy do celu z wykorzystaniem dużej ilości zakrętów. Z kolei opcja TracBack® pozwala wrócić do miejsca startu tą samą trasą.

Dziennik Historii Usług
Zūmo 590LM pozwala gromadzić w jednym miejscu istotne dane, takie jak informacje o wymianie opon, ciśnieniu w oponach, czyszczeniu łańcucha, wymianie oleju, nowych świecach. Dziennik historii usług umożliwia rejestrowanie daty, przebiegu oraz wykonanych usług. Nawigacja jest również wyposażona w cyfrowy wskaźnik poziomu paliwa, dzięki czemu łatwo oszacować ile kilometrów można pokonać bez zatrzymywania się na stacji benzynowej.

Wytrzymała obudowa
Obudowa nawigacji jest odporna na opary paliwa, promienie UV i trudne warunki pogodowe (klasa wodoodporności: IPX7) . Zūmo 590LM jest zasilane za pomocą wymiennej baterii, a w zestawie, oprócz uchwytu motocyklowego, znaleźć można również uchwyt i kabel zasilający przeznaczony do wykorzystania w samochodzie.

Przydatne akcesoria
Zūmo 590LM jest kompatybilne z opcjonalnym systemem monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS). Dodanie czujnika TPMS na każdej z opon pozwala z łatwością kontrolować ciśnienie na wyświetlaczu urządzenia zūmo. System może obsługiwać maksymalnie 4 opony w dowolnej konfiguracji (wymagany osobny zakup dla każdego koła). Nawigacja zūmo 590LM współpracuje również bezprzewodowo z kamerą akcji Garmin VIRB™, dzięki czemu można uruchamiać i kończyć nagrywanie korzystając jedynie z ekranu nawigacji.
Mapy
Wraz z nawigacją zūmo 590LM użytkownik otrzymuje bezterminową, bezpłatną subskrypcję aktualizacji map . Urządzenie zūmo 590LM oferuje również wsparcie dla map TOPO oraz map niestandardowych, umożliwiając pobieranie alternatywnych tras (dodatkowe mapy do nabycia osobno). Nawigacja wyświetla również trójwymiarowy obraz terenu, zapewniając dobrą widoczność trasy.
Garmin zūmo 590LM będzie dostępny w sprzedaży w Polsce w kwietniu 2014. Sugerowana cena detaliczna urządzenia wynosi 649€.

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube