Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ZyXEL: Wykorzystany potencjał koncepcji Internet of Things (IoT)

Najnowsze punkty dostępowe NWA5301-NJ umożliwiają wiele połączeń bezprzewodowych poprzez trzy porty Ethernet, dzięki czemu siecią objąć można wiele różnych urządzeń.

ZyXEL Communications, czołowy dostawca rozwiązań sieciowych i komunikacyjnych, koncentruje się na rozwijającym rynku Internet of Things (IoT) i wprowadza do oferty model NWA5301-NJ. Urządzenie posiada trzy porty Ethernet oraz obsługę połączeń głosowych i idealnie nadaje się do wielu połączeń typu „end-point” w domach, pokojach dla gości, w salach szkolnych lub w miejscach pracy, które wymagają instalacji urządzeń umożliwiających bezprzewodowy oraz kablowy dostęp do internetu.

Instalując punkt dostępowy NWA5301-NJ w pokoju hotelowym, na przykład w celu bezpośredniego podłączenia inteligentnego telewizora, tabletu, laptopa czy telefonu IP z PoE, możliwe jest zagwarantowanie stabilności pracy tych urządzeń oraz wysokiej prędkości przesyłania strumieni danych, pobierania plików i płynnej komunikacji audio.

Koncepcja Internet of Things (IoT)

Punkty dostępowe można również wykorzystać do zestawiania połączeń z innymi urządzeniami IoT, np. z lodówkami, mini barkami, wyświetlaczami i tablicami interaktywnymi w szkołach, z telewizorami, kuchenkami, oświetleniem oraz z systemami dostępowymi i zabezpieczającymi nasz dom. Dodatkowo urządzenia wyposażone w dwuzakresowy moduł radiowy w standardzie 802.11n oferują doskonały zasięg sieci bezprzewodowej dla wielu urządzeń.

Norbert Ogłoziński, Country Sales Manager ZyXEL Communications spodziewa się, że szanse na sprzedaż punktów dostępowych w ciągu kolejnych 12 miesięcy gwałtownie wzrosną. „Dostrzegamy znaczny wzrost potencjału i szanse dla modelu NWA5301-NJ, który został wprowadzony do sprzedaży w odpowiedzi na rynkowe potrzeby naszych partnerów oraz klientów. Na rynku istnieje wyraźne zapotrzebowanie na punkty dostępowe, realizujące jednocześnie połączenia WiFi z funkcją zasilania urządzeń PoE. NWA5301-NJ to proste, wygodne i efektywne rozwiązanie, które spełnia wszystkie powyższe potrzeby i jest doskonałą okazją dla partnerów ZyXEL.”

Chociaż dziś wymagania obsługi urządzeń IoT koncentrują się na kliku sektorach takich jak hotelarstwo czy edukacja, to zaczynamy dostrzegać zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania na wielu innych rynkach. Trend BYOD odgrywa znaczącą rolę w szeroko pojętej koncepcji IoT. Ogromny wzrost zapotrzebowania na smartfony i tablety wymusił potrzebę obsługi znacznie większej ilości urządzeń i użytkowników, wymagających dostępu do usług internetowych takich jak granie w sieci czy aplikacji bazujących na chmurach w celach rozrywkowych i służbowych niezależnie od miejsca ich docelowej lokalizacji. Zaczynamy postrzegać IoT, jako realny potencjał rynku. Według statystyk firmy Gartner, w roku 2020 rynek urządzeń IoT będzie warty 300 miliardów dolarów i wszystkie te produkty będą wymagały podłączenia, nie tylko do internetu, ale również do źródła zasilania. NWA5301-NJ skupia te funkcje w jednym urządzeniu.” - dodaje Norbert Ogłoziński.

Kwestie techniczne

ZyXEL NWA5301-NJ to niezależny punkt dostępowy mogący pracować jako urządzenie wolnostojące lub jako część większej struktury sieciowej zarządzanej z poziomu kontrolerów ZyXEL NXC2500 lub NXC5500. Urządzenia umożliwiają wygodną i bezpieczną instalację w dowolnym standardzie EU, oferując swobodny dostęp dla połączeń kablowych oraz bezprzewodowych dla wszystkich urządzeń IP. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby umożliwiać współpracę z najczęściej stosowanymi gniazdkami zgodnymi z normami europejskimi.

Urządzenie posiada trzy kablowe porty Ethernet – z których jeden jest również portem PoE mogącym zasilać urządzenia takie jak telefony IP, punkty dostępowe lub kamery IP. Umożliwia wiele połączeń bezprzewodowych na obszarze 165 metrów kwadratowych dzięki wbudowanej antenie w technologii MIMO. Model NWA5301-NJ poprzez port PoE umożliwia zasilanie analogowych telefonów z zestawami słuchawkowymi, a obsługa dwóch zakresów częstotliwości i ośmiu profili SSID oznacza dodatkową elastyczność obsługi wielu urządzeń WiFi.

Cena NWA5301-NJ sugerowana przez producenta dla klienta końcowego to 161 EURO (około 673 PLN)

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube