Rapoo V280

Ciekawa mysz dla graczy

Więcej...

JBL Inspire 700 for Women

Słuchawki stworzone specjalnie dla kobiet

Więcej...

Navitel DVR MSR700

Mała, ale sprawna kamera samochodowa

Więcej...

Genesis GX58

Mysz dla snajperów

Więcej...

Asustor AS3204T

Skromny ale potężny NAS

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

HAMA: Bezprzewodowa przygoda z Rapoo

Rapoo płynie na fali mobilnej mody. Bezprzewodowe akcesoria tego producenta w mgnieniu oka zdobywają nowe rynki.

Lenovo, Huawei czy ZTE posiadają na tyle silną pozycję na globalnym rynku, iż nie wstydzą się swoich chińskich korzeni. Podobną filozofię wyznaje firma Shenzhen Rapoo Technology, produkująca bezprzewodowe akcesoria komputerowe. Chiński produkt może być innowacyjny efektowny i solidny – zapewniają szefowie przedsiębiorstwa. Firma istnieje od dwunastu lat, zaś sama marka Rapoo powstała w 2007 roku. Producent potrzebował zaledwie pięciu lat, żeby zostać liderem rodzimego rynku bezprzewodowych akcesoriów komputerowych. Na koniec ubiegłego roku Rapoo kontrolowało 42 procent chińskiego rynku, ale ambicje firmy sięgają znacznie dalej niż prymat w Państwie Środka.

Wolne pasmo i oryginalna stylistyka
„Żyj bezprzewodowo” to motto przyświeca działalności Rapoo. Jeszcze do niedawna jego realizacja wcale nie była prosta. Ale dziś jest inaczej, świat oszalał na punkcie mobilności, a najnowsze technologie otwierają niemal nieograniczone możliwości w zakresie komunikacji bezprzewodowej. Rapoo doskonale potrafi wykorzystać nadarzającą się koniunkturę. Nie byłoby to jednak możliwe bez innowacyjnych rozwiązań. Nowatorska linia wzornicza, budząca pewne skojarzenia z Apple, podoba się nie tylko klientom, ale również specjalistom od wzornictwa przemysłowego. W bieżącym roku prestiżowe wyróżnienie iF Product Design Award otrzymał głośnik A600. W dwóch poprzednich latach tę cenną nagrodę otrzymały klawiatury E6300, E9070, E9080 oraz E9270P. Niemniej akcesoria Rapoo nie występują jedynie jako ozdoba biurka. Od trzech lat producent konsekwentnie stawia na produkty pracujące w paśmie 5GHz. Obecnie znaczna część urządzeń pracujących w biurach czy mieszkaniach prywatnych wykorzystuje 2,4 GHz. Są to bezprzewodowe komputery stacjonarne, telefony DECT czy kuchenki mikrofalowe. Przeniesienie transmisji do pasma 5 GHz pozwala uniknąć zakłóceń, powszechnie występujących na częstotliwości 2,4 GHz. Urządzenia 5GHz zużywają także mniej energii, pozwalając na dłuższe działanie, np. w przypadku laserowej myszki 3900P żywotność baterii wynosi aż 24 miesiące.
Rapoo sukcesywnie poszerza portfolio o nowe grupy produktów. Podczas ostatnich targów CeBIT firma pokazała najnowszą generację kompaktowych głośników. Na szczególną uwagę zasługuje model A800, wyróżniający się futurystycznym wyglądem i innowacyjnymi rozwiązaniami. W kolumience zastosowano sterowaną falę dźwiękową, zwiększającą obszar rezonansu głośnika. Zastosowana technologia pozwala uzyskać bogate i ciepłe brzmienie przy zachowaniu małej średnicy głośnika. Innym bardzo ciekawym produktem jest D5 – wielofunkcyjny kombajn D5, będący połączeniem routera bezprzewodowego, magazynu pamięci 32 GB flash i ładowarki 4000 mAh.
Na podbój Europy
Produkty Rapoo cieszą się coraz większą popularnością na Starym Kontynencie, gdzie są dystrybuowane przez Hamę. Warto przypomnieć, że ta niemiecka firma posiada w swojej ofercie wiele renomowanych marek m.in. Beats by Dr. Dre, SanDisk, Samsonite, Marshall czy Sanyo. Współpraca przynosi wymierne efekty, akcesoria Rapoo dostępne są niemal w całej Europie, trafiły również do znanej sieci MSH właściciela sklepów Saturn i Media Markt. W samych tylko Niemczech są sprzedawane w ponad 400 marketach należących do MSH. W Polsce pierwsze produkty chińskiej firmy pojawiły się w drugiej połowie 2012 roku.
Marka Rapoo początkowo była przyjęta dość nieufnie, ale wraz z upływem czasu cieszyła się coraz większym zainteresowaniem rodzimych klientów. Myślę, że zadecydowało o tym kilka czynników, takich jak rozsądna cena, oryginalny design i solidna jakość. Poza tym firma wzbogaca swoje portfolio o ciekawe rozwiązania. Przyszłość marki Rapoo w Polsce przedstawia się bardzo obiecująco – mówi Maciej Kowalczyk Brand Manager w Hama Polska.

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube