Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ASUS: Matrix GTX 780 Ti i R9 290X – szybkie, wydajne i dobrze chłodzone karty graficzne dla entuzjastów

Zespół ASUS Republic of Gamers (ROG) zapowiedział dziś wprowadzenie na rynek nowych, ekstremalnie wydajnych kart graficznych: Matrix R9 290X i Matrix GTX 780 Ti. Oba modele taktowane są na poziomie 1050MHz w trybie standardowym i 1072MHz w przyśpieszonym.

W porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi oferują o 13 proc. szybsze działanie i duże możliwości przetaktowywania. Zastosowano w nich chłodzenie DirectCU II, wentylator CoolTech oraz nową technologię Memory Defroster. Karty przedpremierowo zostały zaprezentowane podczas mistrzostw świata w grach komputerowych Intel Extreme Masters 2014 na stoisku firmy ASUS.

Oba nowe modele opierają się na sprawdzonych konstrukcjach ROG Matrix, które znane są z dobrego chłodzenia, cichej kultury pracy i największego zakresu przetakowywania na rynku. Obsługują rozdzielczości 4K/UHD (ultra-high-definition) 4096 x 2160 i dostarczają doskonałą grafikę w dostępnych obecnie grach komputerowych oraz tych, które dopiero wejdą na rynek.
Wysoka jakość i zapierające dech w piersiach osiągi
Wykorzystane w kartach ROG Matrix GTX 780 Ti i R9 290X specjalnie wyselekcjonowane rdzenie, zapewniają najwyższe taktowanie rzędu 1050MHz w trybie podstawowym i 1072MHz w przyśpieszonym. Odpowiednio o 50MHz i 144MHz więcej, niż karty referencyjne. Wyposażone zostały 3 lub 4GB szybkiej pamięci graficznej DDR5.
Dla entuzjastów gier komputerowych oznacza to wzrost osiągów o 13 proc., płynne odświeżanie obrazu oraz obsługę wysokich rozdzielczości przy zachowaniu dużego poziomu szczegółowości.
Stworzone z myślą o ekstremalnym, przyjaznym tuningu i przetaktowywaniu
W nowych kartach z serii ROG Matrix użytkownicy znajdą zaawansowany, ekskluzywny sprzęt i oprogramowanie ułatwiające podkręcanie.
Memory Defroster to zupełnie nowa technologia opracowana specjalnie dla ekstremalnych overclockerów. Umożliwia szybkie odmrażanie pamięci karty graficznej podczas przetaktowywania w temperaturach poniżej zera. Osoby zajmujące się ekstremalnym overclockingiem z pewnością docenią możliwość zamontowania systemu chłodzącego z płynnym azotem (LN2), który oferuje jeszcze więcej opcji przetaktowywania. Nowe rozwiązanie pozwala na maksymalnie wyciśnięcie mocy z kart graficznych ROG Matrix.
Inżynierowie ASUS ROG zadbali o bezpieczne i przystępne podkręcanie. Za pomocą przycisku Safe Mode przywrócimy domyślne ustawienia BIOSu. Z kolei zastosowane moduły regulacji napięcia DIGI+ z technologią Super Alloy Power odpowiadają za stabilne działanie. DIGI+ VRM dostarcza 14-fazowe zasilanie i cyfrową regulację napięcia. Kondensatory Super Alloy Power 10k black-metallic, 14 dławików o wysokim natężeniu oraz wydajne tranzystory są wytrzymałe na obciążenia i wysokie temperatury.
Skuteczne chłodzenie i elegancka oprawa ROG
Karty ROG Matrix GTX 780 Ti i R9 290X są zawsze skutecznie chłodzone dzięki zaawansowanym i unikalnym technologiom – DirectCU II i CoolTech.
DirectCU to innowacyjna technologia chłodzenia, zaprojektowana i stworzona przez firmę ASUS. Miedziane, 10-milimetrowe przewody cieplne pozostają w bezpośrednim kontakcie z procesorem graficznym. Ciepło jest rozpraszane szybko i bardzo wydajnie. Karty z serii ROG Matrix posiadają nowe radiatory z matowo-czarnym wykończeniem, które nie tylko spełniają swoją funkcję, ale i doskonale wyglądają.
Wentylator CoolTech opiera się na hybrydowej konstrukcji łopatki i łożyska. Zapewnia wielokierunkowy przepływ powietrza, który przyspiesza usuwanie ciepła i przyczynia się do stabilnego działanie grafiki. Mocowanie wentylatora opracowano tak, aby zredukować do minimum hałas podczas pracy.
Oprócz tego, karty ROG Matrix posiadają diody LED, które wskazują poziom obciążenia procesora graficznego, dając graczom głębszy wgląd w działanie karty.
GPU Tweak – intuicyjny interfejs
Nowe karty ROG Matrix wyposażono w rozwiązanie GPU Tweak, które pozwala w intuicyjny sposób kontrolować taktowanie procesora graficznego i pamięci grafiki, prędkość wentylatora i granice zużycia energii. Dzięki temu można je łatwo i bezpiecznie podkręcać.
Ekskluzywna edycja GPU Tweak stworzona rzez ROG pozwala na szczegółową kalibrację obciążenia i tuning częstotliwości VRM, co przekłada się na pełną kontrolę nad wieloma parametrami. Jednocześnie zwiększa to możliwości overclockingu i daje potencjał do bicia światowych rekordów.
Narzędzie GPU Tweak Streaming służy do udostępniania aktywności z ekranu przez Internet w czasie rzeczywistym i dzielenia się rozgrywką z innymi. Użytkownik może również nadać nazwę okienku strumieniowania wraz z tekstem, zdjęciami i obrazem z kamery

 

SPECYFIKACJA

 

ROG Matrix R9 290X

ROG Matrix GTX 780 Ti

·   AMD Radeon™ R9 290X

·   PCI Express® 3.0

·   OpenGL® 4.4

·   Pamięć 4096MB (4GB) GDDR5

·   Taktowanie silnika 1050MHz

·   Taktowanie pamięci 5400MHz (1350MHz GDDR5)

·   Interfejs pamięci 512-bit

·   Maksymalna rozdzielczość 4096 x 2160

·   2 x Wyjście DVI-D

·   1 x Wyjście HDMI

·   1 x Wyjście DisplayPort

·   Zgodność z HDCP

·   ASUS GPU Tweak i sterowniki

·   NIVIDA® GeForce® GTX 780 Ti

·   PCI Express® 3.0

·   OpenGL® 4.4

·   Pamięć 3072MB (3GB) GDDR5

·   Przyspieszone taktowanie 1072MHz

·   Taktowanie pamięci 7000MHz

·   Interfejs pamięci 384-bit

·   Maksymalna rozdzielczość 4096 x 2160

·   1 x Wyjście DVI-D

·   1 x Wyjście DVI-I

·   1 x Wyjście HDMI

·   1 x Wyjście DisplayPort

·   Zgodność z HDCP

·   ASUS GPU Tweak i sterowniki

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube