Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

CREATIVE: Senz3D - nowa era kamer internetowych

Na polskim rynku pojawiła się kamera internetowa Creative Senz3D. To innowacyjne rozwiązanie rozpoznające głębię obrazu oraz gesty.

Era tradycyjnych komputerów PC powoli dobiega końca. Przyszłość należy do systemów reagujących na gesty, ruchy gałek ocznych, a także rozpoznających mowę. W tym kierunku będą ewoluować również nowoczesne akcesoria. Jednym z takich pionierskich rozwiązań jest kamera Creative Senz3D o rozdzielczości HD 720p. Urządzenie wyznacza najnowsze trendy w komunikacji wideo oraz multimedialnej rozrywce, oferując funkcje do tej pory niedostępne w popularnych kamerach internetowych. Rozpoznawanie głębi oraz gestów czy trójwymiarowa identyfikacja twarzy otwierają nowe możliwości w zakresie interakcji z komputerem, znane doskonale chociażby z technologii Kinect. Mocną stroną kamery jest także jakość dźwięku. Creative Senz3D ma dwukanałowy mikrofon z redukcją odgłosów otoczenia, który zapewnia krystaliczną czystość wychwytywanego głosu. Współpracuje on z aplikacją Nuance Dragon Assistant 1.5, umożliwiającą prowadzenie dialogu z urządzeniami wyposażonymi w układy Intela. Użytkownik za pomocą głosu może uruchamiać odtwarzanie muzyki, wyszukiwać treści czy sprawdzać wpisy w kalendarzu.
Producent dołączył do kamery oprogramowanie PersonifyzChat, przeznaczone do prowadzanie wirtualnych spotkań oraz pakiet gier wykorzystujących technologię zaawansowanych gestów. Aplikacja do komunikacji wideo jest kompatybilna ze Skype’m. Creative przygotował dla użytkowników najpopularniejszego na świecie komunikatora specjalną wtyczkę Personify for Skype. Oprogramowanie pozwala m.in. na zmianę tła podczas rozmowy online. To przydatne rozwiązanie, kiedy np. osoba pracująca w domu łączy się ze swoim szefem i chce ukryć bałagan w pokoju. Poza zastosowaniem różnego rodzaju teł, istnieje możliwość ich całkowitego usunięcia, a na ekranie pojawi się jedynie sylwetka rozmówcy.
- Creative Senz3D to bardzo uniwersalne rozwiązanie. Kamera sprawdzi się zarówno podczas zabawy, jak i w zastosowaniach biznesowych. Nowa technologia umożliwia bezpośrednią interakcję, usprawniając kooperację pomiędzy personelem czy kontrahentami. Natomiast w wolnych chwilach umili czas, dzięki pasjonującym grom, opartym na technologii rozpoznawania gestów – mówi Rafał Herman, dyrektor handlowy Creative w Polsce
Cena Creative Senz3D wynosi 699PLN
Kamerka dostępna jest na specjalne zamówienia.

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube