foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Karty graficzne serii GeForce RTX 40

 

ZOTAC Technology Limited, międzynarodowy producent innowacyjnego sprzętu komputerowego, otwiera nową epokę w grach na PC, wprowadzając do sprzedaży serię nowej generacji kart graficznych ZOTAC GAMING, które opracowano na bazie przełomowej architektury NVIDIA Ada Lovelace oraz trzeciej generacji kart RTX.

Karty graficzne z serii GeForce RTX 40 pracują z niespotykaną prędkością, stanowiąc prawdziwy skok jakościowy dla graczy i twórców, jeśli chodzi o wydajność, neural rendering i wiele innych atutów tej platformy. Jest to milowy krok w rozwoju technologii procesorów graficznych, który otworzy drogę do maksymalnej imersji, niesamowitych rozwiązań bazujących na sztucznej inteligencji i maksymalnego przyspieszenia procesu tworzenia treści. Karty te stanowią przyszłość najnowocześniejszej grafiki komputerowej.
Stworzone przez ZOTAC GAMING karty z serii GeForce RTX 40 wyróżniają się niespotykaną dotąd aerodynamiczną budową i szeregiem elementów zwiększających ich potencjał. Zastosowane w nich innowacje przesuwają granice tego, co możliwe w grach, wyznaczając nowe standardy wydajności chłodzenia, głośności pracy i wytrzymałości. Każda karta graficzna ZOTAC GAMING z serii GeForce RTX 4090, 4080 (16GB) i 4080 (12GB) dostępna będzie w trzech modelach – AMP Extreme AIRO, Trinity OC i Trinity.
Z radością prezentujemy najbardziej zaawansowane karty graficzne wykorzystujące najnowszą architekturę procesora graficznego NVIDIA, które otworzą zupełnie nowe horyzonty dla graczy” – powiedział Tony Wong, dyrektor generalny ZOTAC. – „W tej generacji kart zastosowaliśmy nowatorską aerodynamiczną budowę, która zapewnia przepływ powietrza w sposób kluczowy zwiększający moc i efektywność chłodzenia potężnego rdzenia procesora graficznego. Zastosowany w kartach graficznych ZOTAC GAMING procesor z serii 40 w połączeniu z udoskonaleniami w zakresie hardware'u, budowy i używalności sprawia, że GeForce RTX 40 to kamień milowy maksymalnie wykorzystujący potencjał nowej generacji procesorów graficznych i najlepszych w branży technologii na potrzeby gier na PC".

NAJDOSKONALNSZY PROCESOR GRAFICZNY
ZOTAC GAMING na nowo zdefiniował swoją kartę graficzną, wprowadzając nowy flagowy model – AMP Extreme AIRO. To rozwiązanie, po które sięgają entuzjaści oczekujący najwyższych parametrów. Model AMP Extreme AIRO dopracowano w każdym aspekcie, tworząc konstrukcję zapewniającą optymalny przepływ powietrza. Dzięki temu karta osiąga niezrównaną szybkość obliczeniową i wydajność cieplną.
Wśród nowych i ekskluzywnych możliwości, jakie daje wyłącznie AMP Extreme AIRO, wymienić można wentylator z przeciwbieżnymi łopatkami, który zapewnia swobodny przepływ powietrza, ekstremalnie efektywną budowę faz zasilania, zapewniającą stabilność sekcji zasilania, a także metalową płytkę tylną z odlewu ciśnieniowego dla maksymalnej wytrzymałości. AMP Extreme AIRO to również efektowny wygląd i praktyczne zalety dzięki oświetleniu LED RGB rozmieszczonemu w pięciu strefach, które można dostosować do indywidualnych potrzeb w celu uzyskania optymalnej widoczności.

RÓWNOWAGA TRINITY
Model Trinity i jego wariant OC zbudowano na silnych fundamentach myśli technicznej z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii chłodzenia pochodzących z flagowego modelu. Oba modele posiadają trzy wydajne wentylatory, duży radiator na całej powierzchni karty, a także elementy zmniejszające głośność pracy karty i zwiększające jej wytrzymałość oraz oświetlenie ARGB. W rezultacie otrzymujemy zrównoważone połączenie mocy, wydajności, chłodzenia i wytrzymałości, które zapewni graczom piorunujące efekty w postaci piekielnie wysokich poziomów FPS wymaganych w najnowszych tytułach.

UDERZENIE CHŁODU ICESTORM
W kartach graficznych ZOTAC GAMING z serii GeForce RTX 40 zastosowano IceStorm 3.0 – najpotężniejszy jak dotąd układ chłodzenia w tej kategorii. Na AMP Extreme AIRO zamontowano trzy duże wentylatory, które są dwukrotnie wyższe i posiadają dwa razy szersze łopatki od tych z poprzedniej generacji, zapewniając optymalny przepływ powietrza. Każdy model wyposażony jest w wysoką wieżę chłodniczą z aluminium na całą długość karty w połączeniu z komorą parową i nawet 9 kompozytowymi ciepłowodami miedzianymi, dzięki czemu poradzi sobie w najtrudniejszych warunkach cieplnych. Dodatkowo w celu zwiększenia wydajności chłodzenia zadbano o swobodniejszy odpływ powietrza przez ścieżki wentylacyjne znajdujące się z każdej strony karty.

LEPSZA CHARAKTERYSTYKA AKUSTYCZNA – CICHSZA PRACA
Karty ZOTAC GAMING z serii GeForce RTX 40 charakteryzują się również cichszą pracą w celu zwiększenia imersji w grze. AMP Extreme AIRO wyposażony jest w centralny wentylator z przeciwbieżnymi łopatkami, który zmniejsza turbulencje powietrza, minimalizując hałas poprzez umożliwienie jego swobodniejszego przepływu. Wszystkie modele posiadają podkładki antywibracyjne i funkcję automatycznego zatrzymywania wentylatora, zapewniając niższy poziom natężenia dźwięku i większą żywotność wentylatora. Użytkownicy mogą dodatkowo samodzielnie regulować liczbę obrotów wentylatora albo przełączać go między dwoma trybami w BIOS-ie fizycznym przyciskiem lub poprzez program narzędziowy ZOTAC GAMING FireStorm.

WYTRZYMAŁA KONSTRUKCJA
Karty graficzne ZOTAC GAMING z serii RTX 40 zaprojektowano z myślą o wytrzymałości i wydajności, tworząc konstrukcję ułatwiającą pracę na najwyższych obrotach. W modelu AMP Extreme AIRO zwiększono ogólną sztywność poprzez zastosowanie wytrzymałej metalowej płytki tylnej z odlewu ciśnieniowego i tylnego uchwytu montażowego. Karta graficzna 4090 AMP Extreme AIRO rozkłada obciążenie na fazy zasilania w układzie 24+4, zapewniając większą stabilność zasilania i lepszą temperaturę. We wszystkich modelach wentylatory posiadają wytrzymałe podwójne łożyska kulkowe, które zmniejszają tarcie obrotowe, korzystnie wpływając na żywotność wentylatora. Dla dodatkowej stabilizacji do wszystkich kart ZOTAC GAMING z serii GeForce RTX 40 dołączany jest metalowy stojak na procesor graficzny.

WSZECHSTRONNA SPECTRA
System SPECTRA 2.0, opracowany przez ZOTAC GAMING specjalnie na potrzeby kart z serii GeForce RTX 40, to kolorowe oświetlenie na taśmie RGB LED z niepowtarzalnymi efektami. SPECTRA 2.0 daje użytkownikom kary graficznej AMP Extreme AIRO szeroką paletę możliwości dostosowywania trybów i kolorów oświetlenia w pięciu strefach jak również zsynchronizowania jednego trybu we wszystkich strefach. Wyjątkowo estetyczny wygląd taśmy LED ERG na górze karty dodatkowo podkreśla opalizująca i półprzezroczysta powłoka, która przepuszcza światło z dolnych części urządzenia. Wszystkie modele posiadają kabel rozdzielający RGB ze złączem 3-pinowym, dzięki czemu oświetlenie kart ZOTAC GAMING jest w pełni zsynchronizowane z kompatybilną taśmą RGB LED.

NOWY PROGRAM NARZĘDZIOWY FIRESTORM
Nowy program narzędziowy FireStorm stworzony przez ZOTAC GAMING na potrzeby kart graficznych z serii 40 posiada zupełnie nowy interfejs, który sprawia, że zmiana ustawień procesora graficznego jest bardziej intuicyjna. W nowym oprogramowaniu zastosowano szereg opcji, takich jak regulacja prędkości zegara, częstotliwość taktowania pamięci GPU, napięcia, prędkości wentylatora, charakterystyki pracy wentylatora, a także ustawianie efektów świetlnych w systemie SPECTRA czy przełączanie trybu w BIOS-ie jednym kliknięciem.

DOSTĘPNOŚĆ
Karty ZOTAC GAMING z serii GeForce RTX 4090 trafią do sprzedaży na początku października 2022 r., natomiast karty GeForce RTX 4080 (16GB) i 4080 (12GB) będzie można kupić już na początku listopada 2022 r. Dostępność będzie zależna od lokalnych dostawców.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube