Sennheiser Momentum In-Ear Wireless Black

Dobre brzmienie to nie wszystko

Więcej...

Xblitz X5

Wideorejestrator montowany nad lusterkiem

Więcej...

Asustor AS4002T

NAS godny uwagi

Więcej...

Lenovo L27i-28

Prostota i elegancja

Więcej...

SanDisk Ultra USB Typ-C

Mały ale sprawny

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
54% użytkowników internetu w wieku powyżej 25 lat obawia się włamania na swoje konta w mediach społecznościowych
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

SAMSUNG: Na kongresie Mobile World Congress 2014 Samsung zaprezentuje koncepcje wsparcia „Eleganckiej łączności” wyznaczając nowe możliwości sieciowe

Samsung Electronics Co., Ltd, wiodący dostawca rozwiązań dla mobilnych sieci szerokopasmowych przedstawi swoje najnowsze innowacyjne sieci i rozwiązania na kongresie Mobile World Congress 2014. Nawiązując do tematu tegorocznego kongresu „Elegancka łączność, redefinicja możliwości”, Samsung zaprezentuje swoją nową sieć o doskonałych parametrach i wielu funkcjach.

Od początku ery inteligentnych urządzeń i związanej z nimi prawdziwej powodzi przekazów multimedialnych i radiowych, operatorzy urządzeń mobilnych nieustannie zmagają się z nowymi wyzwaniami w zakresie wykorzystania nowoczesnych sieci, dbając o komfort użytkowników końcowych i generując nowe źródła dochodu. W odpowiedzi na te wyzwania podczas Mobile World Congress 2014 Samsung przedstawi portfolio swoich najnowocześniejszych rozwiązań sieciowych.

Aby sprostać wyzwaniom, powstającym w erze inteligentnych urządzeń i spełnić wysokie wymagania klienta, musieliśmy dokonać redefinicji możliwości sieci mobilnej - powiedział Youngky Kim, Prezes i Dyrektor działu Networks Business w Samsung Electronics - Sieci mobilne powinny mieć większą przepustowość i być bardziej inteligentne a jednocześnie wszechstronne, oferując użytkownikom rozwój do poziomu, który można określić jako ‘elegancką łączność’. W nowym środowisku mobilnym Samsung jest najlepszym partnerem operatorów, czerpiąc ze swojego bogatego doświadczenia w obszarze bardzo aktywnego rynku LTE i w oparciu o zaangażowanie firmy w długotrwałą współpracę w branży sieci mobilnych.

Odwołując się do tematu kongresu ”Elegancka łączność, redefinicja możliwości”, Samsung zaprezentuje trzy koncepcje nowych rozwiązań oferujących operatorom sieci mobilnych lepsze parametry sieci, stworzenie możliwości dla innowacyjnej działalności oraz wyjątkowe doznania dla abonentów.

Sieci komórkowe wysokiej gęstości

Z uwagi na gwałtowny wzrost danych mobilnych w sieciach o dużej przepustowości nieuchronne stało się zastosowanie komórek o dużej gęstości. Samsung przedstawił skuteczną metodę optymalizacji i wykorzystania olbrzymiej liczby komórek, określając najefektywniejszą funkcję, przeznaczoną dla silnie zurbanizowanych obszarów miejskich. W tym celu zaadaptował swoją technologię sieci inteligentnych, które przydzielają zasoby sieciowe za pomocą centralnego sterowania i zmniejszają zakłócenia między telefonami komórkowymi. Rozwiązanie to powstało na bazie bogatego doświadczenia firmy Samsung w dziedzinie użytkowania sieci w obszarach gęsto zaludnionych oraz typowych problemów z nimi związanych.

Samsung proponuje wykorzystanie C-RAN jako optymalnej konfiguracji sieci komórkowych o dużej gęstości, a prezentowane rozwiązanie obejmuje Smart SON (ang. Self Organizing Network, sieci samoorganizujące się).

Ewolucja agregacji częstotliwości

Agregacja częstotliwości (Carrier Aggregation, CA) jest najpopularniejszym a zarazem krytycznym rozwiązaniem dla LTE, w którym wykorzystywane są pasma o różnych częstotliwościach. Samsung zademonstruje swoje najnowsze rozwiązania dla tej technologii. Sieci wzmocnione nowoczesną technologią CA firmy Samsung cechuje znacznie wyższa prędkość przesyłu danych, lepsze parametry graniczne komórek, większy zasięg z bardzo dobrą przepustowością przesyłanych danych i lepsza obsługa sieci heterogenicznych.

Podczas prezentacji Samsung pokaże swoje najlepsze rozwiązanie w obszarze agregacji częstotliwości o nazwie Smart CA oraz Przykłady innowacyjnego zastosowania agregacji częstotliwości.

Sieć Smart Media

Lawinowe rozpowszechnienie smartfonów wymusiło zwiększenie przepustowości sieci mobilnych, niezbędną dla przesyłu danych multimedialnych. Sieci Smart Media firmy Samsung pozwalają nie tylko sprostać tym wyzwaniom, ale zwiększają zadowolenie użytkowników sieci mobilnych do bezprecedensowego poziomu. Samsung osiągnął podwójną korzyść dzięki zwiększeniu możliwości przesyłu treści oraz zestawu narzędzi do inteligentnego zarządzania siecią przez operatora.

Prezentacji przez firmę Samsung sieci Smart Media towarzyszyć będzie pokaz Smart CacheTM, nowoczesnego rozwiązania CDN (sieć udostępniania treści) oraz rozwiązania analityczne dla sieci mobilnych.

Otwarcie możliwości dla nowych źródeł dochodów

Operatorom sieci mobilnych oferującym różne usługi, takie jak aplikacje OTT i SNS, które wypierają konwencjonalne usługi komunikacji mobilnej, potrzebne są nowe platformy usługowe dla zapewnienia sobie źródeł dochodów. Rozwiązania sieciowe Samsung zwiększają atrakcyjność nowych modeli biznesowych i dywersyfikują źródła dochodu dla operatorów sieci mobilnych. Samsung, partner wiodących na rynku operatorów mobilnych w zakresie opracowania rozwiązań i ich implementacji, podzieli się swoją wiedzą na temat nowoczesnych usług i omówi różne możliwości wynikające z tworzenia nowych, opłacalnych platform.

Prezentowane przez Samsung rozwiązania w obszarze udostępniania nowych źródeł dochodów obejmują VoLTE, Rich Communications i eMBMS.

Samsung oprócz nowego rozwiązania, zaprezentuje również swój pogląd na temat ewolucji sieci mobilnych przedstawiając szereg technologii - od najnowocześniejszych na chwilę obecną do futurystycznej wizji przyszłych możliwości oraz różne konfiguracje stacji bazowych opracowane przez Samsung (rozproszone, kaskadowe i wielostandardowe) oraz HetNet (sieci heterogeniczne) a także portfolio produktów dodatkowych. Samsung zademonstruje ponadto prototyp propozycji technologii 5G, podkreślając w ten sposób swoją pozycję w branży i wizję przyszłości mobilnej komunikacji.

Samsung przedstawi również swój Smart WLAN dla komunikacji biznesowej, czyli rozwiązanie Wi-Fi zoptymalizowane pod kątem smartfonów i tabletów. Smart WLAN obejmuje bardzo wydajne punkty dostępu (AP), kontroler WLAN, rozwiązania zunifikowanej łączności (UC) oraz inne narzędzia tworzące prawdziwie bezprzewodową sieć w biurze.

Dzięki przystosowaniu nowoczesnych technologii firmy Samsung do sieci mobilnych, Smart WLAN zapewnia płynną obsługę podczas rozmów i wideokonferencji oraz większą przepustowość w przypadku zmiany punktu dostępu. Samsung zamierza wykorzystać Smart WLAN do aktywizacji swojej działalności w obszarze komunikacji bezprzewodowej dla przedsiębiorstw i w tym roku planuje wprowadzenie tego rozwiązania na kilku rynkach.

Samsung od 35 lat gromadzi doświadczenia w branży sieci mobilnych, prowadzi wiele prac badawczo-rozwojowych i jest przygotowany do utrzymania swojej pozycji lidera w obszarze innowacyjnych rozwiązań. Błyskawiczne budowanie przez Samsung silnego globalnego partnerstwa z operatorami mobilnymi umożliwia im tworzenie najpotężniejszych sieci.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube