foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Kamera samochodowa DrivePro 620

Na polskim rynku dostępny jest już DrivePro 620 - pierwszy dwuelementowy wideorejestrator od firmy Transcend. Za pełny podgląd na to co podczas trasy dzieje się z przodu oraz z tyłu pojazdu odpowiadają dwie kamery - przednia DrivePro 250 oraz tylna DrivePro 10. Równocześnie rejestrują obraz w rozdzielczości 1080 x 1920 Full HD przy 60 klatkach na sekundę.

Oba urządzenia wyposażone są w szerokokątny obiektyw (140°), który zapewnia rozległe pole widzenia. Dzięki matrycy SONY STARVIS™ obraz jest wyraźny nawet nocą czy przy słabych warunkach oświetleniowych. Pozwala to na identyfikację kluczowych informacji z nagrania takich jak np. numery tablic rejestracyjnych. Ponadto szeroki zakres dynamiki (WDR) balansuje ciemne i jasne obszary tak, żeby każde ujęcie było jak najbardziej klarowne.

Funkcjonalność dla bezpieczeństwa

DrivePro 620 wyposażony jest w szereg funkcji wspomagających bezpieczeństwo kierowcy oraz zapisywanie ważnych informacji. Czujnik G-sensor wykrywa kolizje i uruchamia tryb awaryjny w obu kamerach. W ten sposób nagranie ze zdarzenia jest zabezpieczone przez nadpisaniem. Na parkingu wideorejestrator może rozpocząć nagrywanie kiedy wykryje ruch lub ciągle rejestrować obraz w systemie poklatkowym (time-lapse). W przypadku drugiego rozwiązania, aby zapobiec rozładowaniu akumulatora, kamera automatycznie wyłączy się po 48 godzinach nagrywania.

Przycisk migawki umożliwia robienie zdjęć obiema kamerami podczas nagrywania filmu. Po wyjęciu z auta Drive Pro 620 może również posłużyć do robienia fotografii i udokumentowania np. uszkodzeń powstałych podczas wypadku. W przedniej kamerze zamontowany jest odbiornik GPS, który rejestruje datę, godzinę i współrzędne na obu nagraniach, dostarczając istotnych informacji, które mogą być przydatne po kolizji.
DrivePro 620 jest również wyposażone systemy ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, najechaniem na pojazd z przodu czy przekroczeniem ustawionych przez użytkownika limitów prędkości. Wyświetlacz head-up pokazuje aktualną prędkość i ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa kierowcy, w tym przypomnienie o włączeniu świateł czy robieniu regularnych przerw w jeździe.. Dodatkowo urządzenie reaguje na oświetlenie otoczenia i odpowiednio dostosowuje do niego jasność wyświetlania na wbudowanym ekranie.
W przypadku nagłej przerwy w zasilaniu, wbudowane baterie tymczasowo zasilą obie kamery zapobiegając uszkodzeniu nagrań.

Łączność Wi-Fi i dedykowane oprogramowanie

Kamera DrivePro 620 firmy Transcend obsługuje łączność Wi-Fi. Po włączeniu tej funkcji w przedniej kamerze, tylna również zostanie automatycznie połączona.
Przez Wi-Fi można również połączyć się z mobilną aplikacją Drive Pro pozwalającą przeglądać obraz z kamery w czasie rzeczywistym (z obu wideorejestratorów), pobierać zapisane filmy czy zmieniać ustawienia urządzenia. Jest ona dostępna dla urządzeń z systemem Android oraz iOS.
Oprogramowanie DrivePro Toolbox przeznaczone jest dla urządzeń z systemem Windows lub Mac. Daje możliwość wykonania zrzutu ekranu podczas odtwarzania wideo oraz wyświetlania informacji takich jak prędkość, data i godzina filmu. Dodatkowo pozwala na edycję nagrania.

Zawartość zestawu

Urządzenie DrivePro 620 wykorzystuje technologię bezformatową, która utrzymuje wysokie prędkości odczytu/zapisu bez konieczności częstego formatowania kart pamięci. W zestawie znajdują się: dwie karty micro SD o pojemności 32 GB, uchwyty do montażu, ładowarka samochodowa z podwójnym portem USB oraz przewody o długości 8 m i 4 m. Kierowca może w ten sposób zasilać jednocześnie przednią i tylną kamerę.

Cena i gwarancja

DrivePro 620 można już kupić w Polsce w cenie ok. 800 zł. Urządzenie objęte jest dwuletnią gwarancją producenta. Dystrybutorem w Polsce jest ALSO Polska.

STARVIS™ jest znakiem towarowym firmy Sony Corporation.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube