Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ASUS: Czym powinien wyróżniać się dobry notebook biznesowy?

Obecnie praktycznie każda praca, w której zarządzamy firmą, zespołem czy zadaniami wymaga stałego dostępu do komputera. Służbowy notebook staje się mobilnym biurem, w którym przechowujemy wiele cennych i ważnych danych dotyczących naszej pracy. Chcąc mieć do nich dostęp poza biurem powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na służbowy komputer i wybrać urządzenie nie tylko mobilne, ale także niezawodne, wytrzymałe i chroniące zgromadzone na nim dane przed dostępem osób trzecich.

Jakie jeszcze cechy powinien mieć biznesowy komputer mobilny, z którego będzie korzystał manager, właściciel firmy czy pracownik korporacji, spędzający sporo czasu w podróżach?

Granice pomiędzy kategoriami komputerów mobilnych coraz bardziej się zacierają. Nadal jednak w ofertach większości producentów możemy wyróżnić specjalne serie notebooków dedykowanych biznesowi (np. seria ASUSPRO P i ASUSPRO B w ofercie ASUSa). Notebooki biznesowe na tle standardowych laptopów wyróżniają się mobilnością oraz wzmocnioną konstrukcją i zastosowaniem specjalnych technologii, które chronią podzespoły oraz przechowywane na urządzeniu dane zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak przed dostępem nieuprawnionych osób. Zwiększona odporność na uszkodzenia jest szczególnie ważna w przypadku osób, które sporo czasu spędzają w podróżach służbowych i korzystają z komputera poza biurem, gdzie znacznie łatwiej o przypadkowy upadek urządzenia, który może spowodować uszkodzenie mechaniczne.

Warto również zwrócić uwagę na odpowiednią wydajność biznesowego notebooka. Wydany procesor trzeciej generacji Intel Core i5 lub i7 zapewni wystarczającą moc do sprawnego działania wielu aplikacji równocześnie. Powinniśmy zadbać, aby notebook posiadał przynajmniej 4GB, a najlepiej 8 GB pamięci RAM. Doskonałym rozwiązaniem jest szybki dysk SSD, na którym zainstalowany jest system operacyjny, co znacznie przyśpieszy pracę notebooka. Szybki dysk SSD możemy uzupełnić pojemnym dyskiem HDD, który powinien wystarczyć do przechowywania dużych ilości danych.

Notebook biznesowy to komputer, który będziemy bardzo często ze sobą nosić. Z uwagi na to powinniśmy wybrać urządzenie lekkie, ale wytrzymałe – znajdziemy urządzenia z jednolitą, metaliczną obudową, dodatkowo wzmocnioną włóknami węglowymi. Solidną konstrukcję doskonale uzupełnią zabezpieczenia przeciwwstrząsowe chroniące przed utratą danych, takie jak pochłaniacze wstrząsów czy czujnik ruchu zabezpieczający dysk w razie zbliżającego się upadku. Przydatnym dodatkiem będzie też odporna na zalania klawiatura. Dobrze, jeśli notebook, na którym przechowujemy cenne dane służbowe będzie posiadał czytnik linii papilarnych, system Anti-Theft, blokujący dostęp do danych w wypadku kradzieży lub zaginięcia urządzenia lub oprogramowanie pozwalające na zdalne śledzenie urządzenia w wypadku zaginięcia” – mówi Sławomir Stanik, Country Manager ASUS Polska.

Wybierając notebooka należy zachować balans pomiędzy mobilnością a rozmiarem urządzenia – znacznie wygodniej niż na 11-calowym ekranie będzie nam się pracować na 14- lub 15-calowej matrycy. Dobrym wyborem będzie również matowy ekran, który będzie odbijał znacznie mniej światła, zmniejszając zmęczenie oczu. Przydatny będzie powiększony touchpad i wygodna klawiatura wyspowa.

Doskonałym przykładem biznesowego notebooka jest ASUS BU400. Komputer posiada elementy zwiększające wytrzymałość, m.in. konstrukcję wzmocnioną włóknami węglowymi czy specjalne zabezpieczenia przeciwwstrząsowe, chroniące dane na dyskach twardych przed uszkodzeniem. Wydajność urządzenia gwarantują procesory trzeciej generacji Intel® Core™ oraz 4GB lub 8GB pamięci DDR3 1600MHz SDRAM. BU400 posiada 14-calową, matową matrycę HD, która pozwala na komfortową pracę w każdych warunkach. W zależności od modelu BU400 wyposażono w 500 GB dysk HDD lub szybki dysk SSD o pojemności 128 lub 256 GB. Pomimo kompaktowych gabarytów i niewielkiej wagi (1,64 kg) model BU400 posiada kompletny zestaw portów, m.in. 3 porty USB 3.0.

Zwiększenie udziału notebooków ASUSa w segmencie biznesowym jest jednym z naszych najważniejszych celów na 2014 rok. Uważam, że nasze urządzenia są w stanie przekonać sporą grupę użytkowników biznesowych i ugruntować swoją pozycję na polskim rynku. Staramy się zwiększyć dostępność urządzeń z serii ASUSPRO na polskim rynku – w styczniu tego roku podpisaliśmy umowę dystrybucyjną z S4E S.A., dystrybutorem rozwiązań IT notowanym na NewConnect, w ramach której w ofercie pojawią się nie tylko notebooki ASUSPRO, ale także desktopy biznesowe, monitory oraz urządzenia All-in-One” – dodaje Sławomir Stanik.

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube