ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ESET: Testy beta kolejnej generacji mobilnego antywirusa

Firma ESET, producent popularnych programów antywirusowych do ochrony komputerów, rozpoczęła testy beta nowej wersji swojego antywirusa dla smartfonów i tabletów z Androidem - ESET Mobile Security. Nowa odsłona tej aplikacji zyskała udoskonalony silnik antywirusowy oraz rozszerzone możliwości funkcji Anti-Theft, która w razie kradzieży lub zgubienia urządzenia pozwala chronić dane użytkownika i umożliwia zlokalizowanie utraconego smartfona lub tabletu na mapach Google.

ESET Mobile Security dla Androida to cieszący się sporą popularnością pakiet antywirusowy, przeznaczony do ochrony smartfonów i tabletów z systemem Android. Aplikacja dystrybuowana jest w modelu freemium, co oznacza, że bezpłatnie udostępniana jest podstawowa ochrona smartfonu i tabletu, a za dostęp do specjalnego zestawu funkcji premium, dla wymagających użytkowników, trzeba zapłacić. O renomie aplikacji świadczyć może jedna z najwyższych ocen użytkowników sklepu Google Play w kategorii mobilnych aplikacji antywirusowych (4,6) - w Google Play program dostępny jest pod nazwą Mobile Security & Antivirus.

W najnowszej edycji programu (wersja beta) ESET Mobile Security dla Androida prócz kolejnych udoskonaleń w silniku antywirusowym, największe modyfikacje programiści ESET wprowadzili w funkcji Anti-Theft, przydatnej w razie zgubienia lub kradzieży urządzenia. Od teraz posiadacze smartfonów i tabletów mogą sparować swoje urządzenie z serwisem my.eset.com i z poziomu tej witryny zdalnie zarządzać funkcją Anti-Theft rozwiązania ESET Mobile Security. Dzięki temu po zalogowaniu się na stronie my.eset.com można zlecić skasowanie danych, zapisanych na karcie lub w pamięci chronionego smartfona lub tabletu, namierzyć utracony sprzęt, wykonać serię zdjęć, za pomocą kamer wbudowanych w urządzenie lub przesłać do znalazcy wiadomość z żądaniem zwrotu sprzętu prawowitemu właścicielowi. Warto podkreślić, że serwis my.eset.com do tej pory służył wyłącznie do zarządzania funkcją Anti-Theft pakietu bezpieczeństwa ESET Smart Security, przeznaczonego do ochrony komputerów. Teraz z poziomu my.eset.com można zarządzać również tą funkcją w ESET Mobile Security dla Androida.

ESET Mobile Security w bezpłatnej wersji zapewnia użytkownikowi zabezpieczenie przed uruchamianiem nieautoryzowanych kodów serwisowych USDD (Unstructured Supplementary Service Data), skaner antywirusowy na żądanie, a w ramach opcji Anti-Theft lokalizację na mapie zgubionego lub skradzionego telefonu czy tabletu, możliwość zdalnego uruchomienia głośnego sygnału dźwiękowego, tzw. syreny - szczególnie przydatne, gdy urządzenie zaginie wśród domowych pieleszy. Pakiet premium aplikacji ESET Mobile Security to dodatkowo ochrona antywirusowa w czasie rzeczywistym, możliwość definiowania osób lub grup osób, od których połączenia i wiadomości mają być automatycznie odrzucane, a w ramach Anti-Theft serwis informujący o podmianie karty SIM w chronionym urządzeniu (dotyczy smartfonów i tabletów z 3G) czy opcja zdalnego usuwania danych z zainstalowanych kart pamięci i pamięci utraconego urządzenia.

Warto wspomnieć, że Anti-Theft w najnowszej wersji aplikacji ESET Mobile Security jest wyjątkowo wrażliwy. Próba wprowadzenia błędnego PINu automatycznie uruchamia śledzenia jego pozycji. Dodatkowo, każdorazowy spadek poziomu naładowania baterii do minimum również może kończyć się automatycznym raportowaniem ostatniej pozycji urządzenia na mapach Google.

Aby wziąć udział w testach bety wersji premium najnowszego pakietu ESET Mobile Security należy odwiedzić społeczność ESET Mobile Application BETA Testing na Google+ i tam dołączyć do grona testerów.

ESET przypomina, że wersje beta nie są finalnymi wersjami aplikacji, dlatego możliwy jest brak pewnych funkcjonalności. Wersje beta są przeznaczone do testów przez zaawansowanych użytkowników i nie powinny być instalowana na urządzeniach, które przechowują wrażliwe dla użytkownika lub firmy dane. Producent nie świadczy pomocy technicznej dla wersji beta swoich produktów.

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube