IRISNotes Air 3

Długopis cyfrowy ułatwia życie

Więcej...

Logitech K400 Plus TV

Klawiatura do telewizora...

Więcej...

TP-LINK Archer C5400

Router jak Stonehenge

Więcej...

Natec Turbot

Klawiatura dedykowana Smart TV

Więcej...

Lioncast LK300 RGB

Mechaniczna klawiatura z pełnym podświetleniem

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

GARMIN: GPSMAP® 64 – profesjonalista do zadań w terenie

Garmin prezentuje nową generację ręcznych wytrzymałych urządzeń nawigacyjnych GPSMAP® 64, wyposażonych w dodatkowe możliwości lokalizacyjne, łączność bezprzewodową i podwójny system zasilania.

Garmin International Inc., globalny lider w dziedzinie nawigacji satelitarnej, prezentuje nową serię wytrzymałych ręcznych urządzeń nawigacyjnych GPSMAP 64. Kolejna generacja outdoorowych urządzeń Garmin bazuje na popularnej wśród aktywnych poszukiwaczy przygód serii GPSMAP 62, wzbogacając ją o nowe możliwości. Aby jeszcze dokładniej określać położenie, nawigacje z serii GPSMAP 64 korzystają zarówno z satelit GPS, jak i GLONASS. Zostały także wyposażone w antenę quad helix, zoptymalizowany jasny wyświetlacz czytelny nawet w pełnym słońcu, podwójny system zasilania oraz łączność bezprzewodową, zwiększającą możliwości komunikacyjne przy użyciu technologii Live Track i Smart Notifications.

„GPSMAP 64 jest idealnym urządzeniem dla wymagających entuzjastów spędzenia wolnego czasu poza domem bez względu na to, czy jest to ich pierwsze ręczne urządzenie GPS, czy też produkty firmy Garmin już wcześniej towarzyszyły im w terenie. Seria GPSMAP 64 jest połączeniem najnowszych rozwiązań Garmin i komfortu korzystania z urządzenia, które użytkownicy już dobrze znają i cenią” – mówi Jakub Szałamacha, marketing manager Garmin Polska.

Odbiornik GPS i GLONASS i antena quad helix zwiększają możliwości lokalizacyjne urządzeń GPSMAP 64. Dzięki temu można szybko i precyzyjnie określić swoją pozycję, nawet w osłoniętych, gęsto zalesionych miejscach czy głębokich dolinach. Włączenie w zakres urządzenia satelity GLONASS pozwala na określenie pozycji użytkownika przeciętnie około 20% szybciej niż przy użyciu samego sygnału GPS.

Seria GPSMAP 64 to trzy różne, bardzo wytrzymałe i wodoodporne (IPX7) modele dostosowane do różnych outdoorowych aktywności. Podstawowy model GPSMAP 64 pozwala na dokładne określanie położenia, posiada jasny 2,6-calowy kolorowy wyświetlacz typu „transflective”, czytelny nawet w pełnym słońcu, obsługiwany za pomocą przycisków. Model GPSMAP 64s wyposażony jest ponadto w zaawansowane czujniki – wysokościomierz barometryczny i 3-osiowy elektroniczny kompas – dla uzyskania jeszcze lepszej orientacji w terenie. GPSMAP 64s pozwala również na uzyskanie bezprzewodowej łączności i transfer danych do innych kompatybilnych ręcznych urządzeń Garmin oraz aplikacji mobilnych, a także na korzystanie z technologii Smart Notification. Po sparowaniu GPSMAP 64s z kompatybilnym iPhone’m (4s lub nowszym) użytkownicy mogą odbierać pocztę elektroniczną, smsy oraz powiadomienia bezpośrednio z poziomu nawigacji. Dzięki temu można zachować nieprzerwane połączenie ze swoim smartfonem, bez narażania go na trudne warunki panujące na szlaku. Wraz z modelem GPSMAP 64s użytkownik otrzymuje także bezpłatną roczną subskrypcję usługi BirdsEye Satellite Imagery. Urządzenia z serii GPSMAP 64 są kompatybilne z wieloma rodzajami map, dzięki czemu sprawdzą się zarówno na szlaku (mapy topograficzne) jak i na wodzie (BlueChart® g2), czy podczas podróży samochodem (City Navigator NT). Urządzenia GPSMAP 64 i 64s zostały wyposażone w 4 GB pamięci wewnętrznej i gniazdo kart micro SD, które pozwala na przechowywanie dodatkowych map i danych.
Najwyższy model z serii, GPSMAP 64, oprócz wymienionych funkcji posiada także preinstalowaną rekreacyjną mapę Europy, dzięki czemu można znaleźć interesujące miejsca, podając nazwę lub pobliski punkt, oraz uzyskać dostęp do opisów roślinności, ukształtowania terenu i sieci ścieżek na danym obszarze. 8 GB pamięci wewnętrznej i gniazdo kart micro SD zapewniają wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie map, śladów czy informacji o skrzynkach geocachingowych.
Urządzenia z serii GPSMAP 64 są zgodne z formatem Garmin Custom Maps, który umożliwia przekształcenie papierowych i elektronicznych map do postaci, w której można je bezpłatnie pobrać do urządzenia.
Wszystkie urządzenia z serii GPSMAP 64 posiadają zoptymalizowany podwójny system zasilania – standardowe baterie AA oraz zestaw NiMH, który można ładować po wyczerpaniu (sprzedawany osobno). Dodatkowo, seria GPSMAP 64 posiada wbudowaną pamięć (4 GB w 64/64s i 8 GB w 64st) oraz czytnik kart micro SD, na której można przechowywać dodatkowe dane oraz mapy.

Modele GPSMAP 64s oraz 64st są kompatybilne z mobilną aplikacją BaseCamp™ - bezpłatnym oprogramowaniem, które umożliwia planowanie podróży, przygotowanie punktów i tras na szlaku z wykorzystaniem map Garmin. Oprogramowanie BaseCamp pozwala również w interaktywny sposób dzielić się przygodami w serwisie Garmin Adventures. Z kolei dzięki aplikacji Garmin Connect™, użytkownik zyskuje dostęp do funkcji takich jak LiveTrack, która pozwala zaprosić przyjaciół czy rodzinę, by śledzili jego działania w czasie rzeczywistym. Poprzez zastosowanie modułu ANT+™, modele GPSMAP 64s i 64st są także kompatybilne z opcjonalnymi zewnętrznymi czujnikami takimi jak czujnik temperatury tempe™, czujnik kadencji czy tętna. Dodatkowo, dzięki ANT+, modele GPSMAP 64s i GPSMAP 64st mogą posłużyć do zdalnego sterowania kamerą sportową VIRB™ i VIRB Elite. Wszystkie produkty z serii GPSMAP 64 są idealnymi kompanami dla każdego wymagającego poszukiwacza przygód.

Seria produktów GPSMAP 64 sprawia, że geocaching bez map papierowych staje się prostszy niż kiedykolwiek. Wraz z każdym urządzeniem użytkownik zyskuje dostęp do zapisanych 250 000 lokalizacji skrzynek, pochodzących ze strony Geocaching.com. Urządzenia przechowują i wyświetlają kluczowe informacje o ukrytych pojemnikach, w tym współrzędne „skarbu”, klasę terenu, jego poziom trudności, wskazówki i opisy, dzięki czemu użytkownicy nie muszą już ręcznie wpisywać współrzędnych lub drukować informacji. Jeśli użytkownik ma ochotę kontynuować poszukiwanie skarbów poza lokalizacjami, które otrzymał przy zakupie, może uzyskać próbne bezpłatne członkowstwo premium poprzez Geocaching.com, po zarejestrowaniu swojego urządzenia w serwisie mygarmin.com.

Nowa seria GPSMAP 64 będzie dostępna w sprzedaży od lutego 2014 r. w sugerowanych cenach detalicznych: GPSMAP 64 - 299€, GPSMAP 64s –499€, GPSMAP 64st – 469€.

Więcej informacji na temat serii GPSMAP 64 oraz specyfikację techniczną urządzeń można znaleźć tutaj.

Seria GPSMAP 64 jest najnowszym rozwiązaniem ze stale powiększającego się segmentu outdoor firmy Garmin, który skupia się na rozwoju technologii i innowacjach, mających podnieść jakość doświadczeń użytkowników. Bez względu na to, czy ktoś wybiera się na wycieczkę, polowanie, poszukiwanie skarbów (geocaching), zamierza grać w golfa, czy uprawiać wspinaczkę górską, urządzenia Garmin outdoor stają się niezbędnym narzędziem wszystkich entuzjastów wypraw turystycznych.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube