ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ASUS: Nowości dla entuzjastów sprzętu komputerowego w 2014 r.

ASUS, znana z innowacji i wyznaczania trendów w obszarze nowych technologii, na 2014 r. przygotowała produkty, które wpłyną na jakość domowej rozrywki, korzystania z gier czy codziennej pracy. Po raz pierwszy zostały one zaprezentowane na targach CES 2014 w Las Vegas.

Doskonała grafika i szybki transfer danych dla profesjonalistów
Wśród premierowych urządzeń znalazł się 28-calowy monitor PB287Q 4K/UHD (Ultra High Definition). Dostarcza on grafikę w wysokiej jakości i umożliwia jednoczesną projekcję kilku dokumentów w rzeczywistej wielkości. Przy domyślnej rozdzielczości 3840x2160 wyświetla czterokrotnie więcej pikseli, niż monitory Full HD. Oznacza to, że obraz jest niezwykle szczegółowy. ASUS PB287Q wyróżnia się czasem reakcji, który wynosi 1ms, co przekłada się na płynną i responsywną grafikę.
Monitor wyposażono w szerokie opcje łączności, w tym złącza HDMI i HDMI/MHL (Mobile High-Definition Link) oraz bezpośrednie złącze DisplayPort obsługujące zawartość w jakości 4K/UHD. Projektanci zadbali także o wygląd zewnętrzny. Urządzenie charakteryzuje się ergonomiczną konstrukcją, cienkim profilem i pozwala na regulację kąta nachylenia, osi, obrotu i wysokości. Wraz z ekskluzywną technologią ASUS Splendid Plus użytkownik ma zapewniony pełny komfort.
Aby w pełni korzystać ze standardu rozdzielczości 4K, użytkownicy potrzebują bardzo szybkiego transferu. ASUS ThunderboltEX II, pierwsza na świecie, certyfikowana przez firmę Intel, karta rozszerzeń z pojedynczym portem Thunderbolt™ 2 jest kompatybilna z wybranymi płytami głównymi firmy ASUS z serii 8. Oferuje użytkownikom elastyczność, umożliwiając zastosowanie najnowszego standardu łączności, który przesyła dane w prędkości 20Gbit/s. W dalszych planach firmy ASUS znajduje się także karta ThunderboltEX II/DUAL, z dwoma portami w tym standardzie.
Kolejna zapowiedziana nowość, to płyta główna Z87-Deluxe/SATA Express. Wykorzystuje interfejs peryferyjny nowej generacji, który obsługuje transfer danych z prędkością do 1000MB/s. To pierwsza płyta główna, w której zastosowano technologię umożliwiającą rozszerzenie jej możliwości w przyszłości.
Ultra-przenośna projekcja i kinowe możliwości w kompaktowych rozmiarach
S1 to przenośny projektor z wbudowaną baterią, która po pełnym naładowaniu może pracować nawet trzy godziny. Dzięki najlepszym w swojej klasie parametrom rzutu, projektor S1 wyświetla 41-calowy obraz z odległości zaledwie 1 metra, a do tego uruchamia się bardzo szybko. Posiada aluminiowe wykończenie i stanowi doskonałe mobilne rozwiązanie do prowadzenia prezentacji czy wyświetlania różnego typu plików. Jego niewielkie rozmiary – wysokość 3cm i waga 342g – sprawiają, że zmieści się w małym podręcznym bagażu.
Na targach CES 2014 został zapowiedziany również napęd Blu-ray ze zintegrowaną kartą dźwiękową ASUS Xonar i wzmacniaczem słuchawek. Model SBW-S1 to pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie. Urządzenie jest kompaktowe, a dostarcza wrażenia na kinowym poziomie. Doskonale sprawdza się w sytuacji, gdy użytkownik laptopa potrzebuje dobrej jakości dźwięku i obrazu.
Innowacyjny sprzęt dla graczy – wysoka wydajność i łatwe użytkowanie
ASUS bardzo mocno angażuje się w rozwój sprzętu dla graczy i overclockerów. Wśród produktów z serii Republic of Gamers pojawi się Front Base Dual-Bay Gaming Panel. Będzie to swoiste "centrum dowodzenia" mieszczące się w dwóch zatokach 5.25”. Panel dzięki wbudowanemu,
4-calowemu wyświetlaczowi dostarczy graczom bieżących informacji i zapewni łatwą kontrolę, a użytkownik będzie mógł skupić się wyłącznie na rozgrywce. Jest kompatybilny ze wszystkimi płytami głównymi ROG Maximus VI (chipset Z87) oraz z Rampage IV Black Edition.
Front Base Dual-Bay Gaming Panel posiada pięć trybów, które są zmieniane przy pomocy przełącznika Quick EQ Switch. Jeśli jednocześnie korzystamy z technologii dźwięku ROG SupremeFX, wbudowany, dwuliniowy analogowy panel audio dostarczy bardzo wysoką jakość sygnału, niski przegłos oraz minimalizację zakłóceń.
Front Base Dual-Bay Gaming Panel zwiększa możliwości przetaktowywania, ułatwia dostęp do kontrolera wentylatorów, wyświetlaczy pokazujących temperaturę systemu oraz obsługuje szybkie ładowanie poprzez interfejs USB nawet przy wyłączonym komputerze. Posiada innowacyjny przycisk trybu Escape, który ukrywa ekran gry i wycisza dźwięk, pozwalając na natychmiastowy powrót do pulpitu.
Graczy i miłośników wodnego chłodzenia z pewnością zainteresuje karta graficzna Poseidon GTX 780 z DirectCU H2O. To propozycja z hybrydowym, wydajnym systemem chłodzącym, który wykorzystuje powietrze lub wodę. Wyposażona w procesor graficzny NVIDIA GeForce® GTX 780 i chłodzenie DirectCU H2O, pracuje w temperaturze o 24°C niższej, niż karty referencyjne. Na jej pokładzie znalazły się również ekskluzywne technologie ROG, w tym moduł regulacji napięcia DIGI+ z kondensatorami Black Metallic, 10-fazowy system zasilania Super Alloy oraz GPU Tweak – rozwiązanie umożliwiające regulację ustawień w czasie rzeczywistym oraz strumieniowanie zawartości na żywo.

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube