foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
e-mail: office@stell.com
Phone: +43 666 777 666

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Wiele oddziałów – te same dane

Wiele firm o rozproszonej strukturze boryka się z problemami w zakresie przetwarzania danych, wynikającym z zastosowania nieadekwatnej struktury IT do wymagań danego podmiotu. Jeszcze do niedawna było to spowodowane tym, że rozwiązania optymalne technicznie i wydajnościowo były po prostu dla wielu przedsiębiorstw zbyt drogie. Jednak szansą dla wielu małych i średnich, wielooddziałowych struktur biznesowych jest infrastruktura hiperkonwergentna, łącząca zalety charakterystyczne dla przetwarzania w chmurze z własnymi serwerami danej organizacji.

Dostosowanie klasycznej infrastruktury informatycznej do firm działających w sposób rozproszony, z których każda komórka ma równorzędny charakter (np. sieci sklepów, wiele zakładów produkcyjnych itp.) jest trudne. Wynika to tego, że klasyczne centrum danych wewnątrz firmy to struktura fizycznie zcentralizowana, znajdująca się w jednej lokalizacji, a węzły zlokalizowane w różnych oddziałach nie są de facto równorzędne ze strukturą centralną.
Tymczasem korzyści z wyboru infrastruktury hiperkonwergentnej łatwo można sobie uzmysłowić na konkretnym przykładzie rozwiązania opartego na serwerach Lenovo ThinkAgile MX1021 + Azure Stack HCI.
Serwery Lenovo ThinkAgile MX1021 są urządzeniami o podwyższonej odporności na czynniki zewnętrzne (bazą dla ich konstrukcji jest system klasy rugged Lenovo ThinkSystem SE350). Oznacza to, że w praktyce mogą one być ustawione w konkretnym oddziale firmy gdziekolwiek, byle tylko zapewnić urządzeniu dostęp do zasilania. Nie jest potrzebne odrębne pomieszczenie serwerowe, izolowany system klimatyzacyjny, zapewnienie odpowiedniego chłodzenia i inne elementy charakterystyczne dla klasycznych struktur informatycznych.
Łatwo też wyobrazić sobie scenariusz rozwoju infrastruktury równolegle z rozwojem samej firmy. Na przykład w przypadku przedsiębiorstwa dysponującego dwoma oddziałami, w każdym z oddziałów może znajdować się pojedynczy węzeł Lenovo ThinkAgile MX1021, razem tworzą kompletny, dwuwęzłowy klaster, który dzięki Azure Stack HCI pozwala w pełni wykorzystać dostępne zasoby każdemu z oddziałów zależnie od wykonywanych zadań. Rozbudowa hiperkonwergentnej infrastruktury w takim wydaniu jest banalnie prosta. Pojawia się kolejny oddział/sklep/zakład produkcyjny w strukturze organizacji? Wystarczy zainstalować w nim kolejny serwer ThinkAgile MX1021. Instalacja i wdrożenie to – w przeciwieństwie do klasycznych rozwiązań – nie kwestia dni lecz godzin, a to z kolei oznacza brak przestojów, co jest szczególnie istotne w branży produkcyjnej.
Narzędziami do zarządzania hiperkonwergentnym IT są zawsze te same, proste w obsłudze platformy: Windows Admin Center + Lenovo XClarity. Dołożenie kolejnych oddziałów i węzłów ThinkAgile MX1021 nie zmienia niczego w sposobie zarządzania – administrator cały czas widzi fizyczne zasoby poszczególnych węzłów jako spójną pulę pamięci masowej, mocy obliczeniowej, warstwy sieci itp. Co więcej, skalowalność HCI powoduje, że w wyniku rozbudowy infrastruktury poprzez dodanie kolejnego węzła nie tylko zachowujemy równy potencjał każdego z oddziałów firmy, ale sumarycznie otrzymujemy większy klaster pozwalający w razie konkretnych potrzeb na alokację większych zasobów do konkretnych zadań.
W rezultacie każdy uprawniony pracownik firmy może korzystać z tych samych danych i aplikacji, niezależnie od oddziału, w którym pracuje, a dzięki immanentnej skalowalności HCI IT firmy rośnie płynnie wraz z nią, bez gwałtownych przeskoków, czy wielkich nakładów inwestycyjnych.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube