ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

CES 2014: Samsung wraz ze swoimi partnerami – BMW, Trek Bikes, Kidrobot i 3D Systems – przedstawiają interaktywne prezentacje na targach CES 2014

Samsung Electronics Co., Ltd. zainaugurowała jedną z ciekawszych spośród swoich interaktywnych prezentacji przygotowanych na targi CES 2014. Technologie mobilne są tematem przewodnim tegorocznej edycji targów, dlatego też chcąc jeszcze mocniej zaznaczyć swoją pozycję lidera rynku Samsung oferuje na swoim stoisku szereg interaktywnych ekspozycji.

Przykłady współpracy urządzeń mobilnych GALAXY z produktami firm BMW, Trek Bikes, Kidrobot i 3D Systems można oglądać na stoisku Samsung podczas tegorocznych targów CES. Interaktywne prezentacje pokazują pełną gamę możliwości mobilnej integracji Samsung GALAXY Note 3, Samsung Gear i nowego tabletu NotePRO.

BMW – Samsung GALAXY Gear z funkcją BMW i Remote

BMW i3, czyli pierwszy na świecie w pełni skomunikowany samochód z napędem elektrycznym, został wyposażony w zintegrowaną kartę SIM, która zapewnia kierowcy dostęp do pojazdu w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca. Korzystając z aplikacji BMW i Remote, kierowca może wymieniać się informacjami z pojazdem bezpośrednio ze swojego urządzenia mobilnego. Dzięki temu może korzystać z przydatnych funkcji, takich jak kontrola stanu naładowania baterii i aktualnego zasięgu pojazdu, sprawdzenie zamknięcia okien, czy też zdalna regulacja klimatyzacji.

Samsung i BMW wspólnie opracowały prezentację Samsung GALAXY Gear w wersji zaprojektowanej z myślą o aplikacji BMW i Remote. Dzięki Samsung GALAXY Gear, możliwości znane dotychczas jedynie ze smartfonów stają się dostępne także dla użytkowników urządzeń nadgarstkowych. Korzystając z GALAXY Gear będziemy mogli w wygodny sposób uzyskiwać dostęp do pojazdu i otrzymywać w czasie rzeczywistym informacje o jego stanie. Najważniejsze informacje będą dostępne na wyświetlaczu GALAXY Gear, więc nie będzie już konieczności wydobywania smartfona z kieszeni ani odblokowywania ekranu.

Samsung GALAXY Gear pozwoli użytkownikom sprawować kontrolę nad BMW i3 bezpośrednio z nadgarstka. Komunikacja pomiędzy Samsung GALAXY Gear a BMW i3, umożliwiająca nie tylko monitorowanie stanu auta, ale też zdalne sterowanie wieloma jego funkcjami, pozwoli nam korzystać z mobilnego stylu życia w sposób zupełnie inny niż dotychczas.

Pokazywany na stoisku GALAXY Gear z funkcją BMW i Remote przekazuje użytkownikowi wszystkie najważniejsze informacje dotyczące stanu pojazdu i jego ładowania, takie jak:

- stan ładowania baterii BMW i3 i aktualny zasięg pojazdu
- otwarcie drzwi, okien i szyberdachu
- konieczne przeglądy i zabiegi serwisowe
Oprócz wglądu w informacje o stanie pojazdu, użytkownik może także zdalnie ustawić odpowiednią dla siebie temperaturę wewnątrz swojego BMW i3 jeszcze zanim znajdzie się w pojeździe. W tym celu wystarczy skorzystać z dotykowego interfejsu użytkownika lub z systemu poleceń głosowych S-Voice, w jaki wyposażono urządzenia Samsung GALAXY. Ponadto, dzięki opcji S Voice użytkownik może włączyć funkcję „Send to car”, przy pomocy której do panelu nawigacyjnego BMW i3 można przesłać adres miejsca, do którego chcemy dojechać. W ten sposób auto będzie gotowe do drogi wcześniej niż jego kierowca.

Prezentowanemu na stoisku Samsung BMW i3 towarzyszy zespół personelu, który pokazuje, w jaki sposób możemy korzystać z aplikacji BMW i Remote zarówno na Samsung GALAXY Note 3, jak i na GALAXY Gear.

Trek Bikes – nowy wymiar życia w łączności

Samsung nawiązał współpracę z firmą Trek Bikes, producentem najlepszych na świecie rowerów i sprzętu rowerowego, aby przy wykorzystaniu technologii smartfonowej dodać nowy wymiar do jazdy na rowerze.

Trek zaprojektował dwa koncepcyjne rowery, pokazujące wiele możliwości integracji smartfona z rowerem w sposób przynoszący miłośnikom dwóch kółek szereg korzyści:

Rower podczas jazdy ładuje baterię w GALAXY Note 3. Dzięki temu możemy wybrać się na najdłuższą nawet podróż i korzystać w jej trakcie z GPS, map i innych aplikacji, nie martwiąc się o stan baterii naszego smartfona.
Korzystając z GALAXY Note 3, zamontowanego wygodnie i bezpiecznie na kierownicy, lub z GALAXY Gear na nadgarstku użytkownika, możemy bezprzewodowo połączyć się z czujnikiem wbudowanym w ramę roweru i śledzić najważniejsze parametry jazdy, takie jak prędkość, szybkość pedałowania i przejechany dystans.
Na stoisku Samsung można oglądać dwa rowery GALAXY – Trek w towarzystwie urządzeń Samsung GALAXY Note 3 i GALAXY Gear. Każdy odwiedzający może wybrać się na przejażdżkę rowerem i samemu przekonać się o zaletach nowej koncepcji integracji.

Kidrobot – mariaż technologii, sztuki i designu

Współpraca z firmą Kidrobot, będącą najbardziej uznanym na świecie producentem limitowanych edycji zabawek artystycznych, firmowanych ubrań i akcesoriów lifestylowych, miała na celu stworzenie niepowtarzalnych, jedynych w swoim rodzaju figurek, inspirowanych potęgą urządzeń mobilnych Samsung GALAXY. Technologia mobilna coraz wyraźniej staje się środkiem do wyrażania samego siebie. Przemawia ona do użytkownika poprzez mobilne akcesoria, kreatywne aplikacje, a także design cyfrowych urządzeń. Kreatywne wizje Kidrobot wyrażone zarówno w akcesoriach GALAXY, jak i w samych urządzeniach, tworzą wiele nowych punktów odniesienia dla artystycznej ekspresji.

W ramach instalacji Kidrobot na stoisku Samsung pokazana została oryginalna figurka Kidrobot inspirowana urządzeniami Samsung GALAXY. Obok samych urządzeń i akcesoriów do nich będziemy mogli obejrzeć trzy duże, pomysłowe rzeźby oraz 500 mini-figurek. Wystawa będzie bardzo wciągająca – zwiedzający będą mogli na wiele różnych, interaktywnych sposobów pobawić się wyrazistymi, robiącymi wrażenie dziełami Kidrobot, nawiązującymi do świata popularnych artystów.

Na stoisku Samsung można także spotkać uznanych na całym świecie artystów i podziwiać ich podczas malowania półtorametrowych figurek Kidrobot X Samsung – po jednej figurce na każdy z trzech pierwszych dni targów CES 2014.

3D Systems – druk 3D już nie tylko dla profesjonalistów

Kolejnym przykładem innowacyjnego i kreatywnego partnerstwa jest współpraca firmy Samsung z firmą 3D Systems, będącą wiodącym dostawcą kompleksowych rozwiązań do druku 3D. Celem współpracy jest pokazanie, w jaki sposób także konsumenci mogą korzystać z technologii druku 3D.

Urządzenia GALAXY Note, które trafiły w ręce milionów konsumentów na całym świecie, powstały po to, aby ułatwić projektowanie i tworzenie nowych rzeczy. Samsung wraz z 3D Systems demonstruje na żywo jak łatwo użytkownik może rozszerzyć swoje działania na polu projektowania i kreacji o jeszcze jeden etap, czyli o tworzenie trójwymiarowych prototypów swoich projektów. Niełatwo jest zdać sobie sprawę z ogromu drzemiących tu możliwości. Firma 3D Systems opracowała aplikację, pozwalającą użytkownikom Samsung GALAXY Note na projektowanie i tworzenie specjalnych monet drukowanych w technologii 3D, które można następnie umieścić w specjalnie zaprojektowanym etui GALAXY Note. Podczas wizyty na stoisku będzie można też zaprojektować wybraną rzecz na jednym z urządzeń GALAXY Note i przesłać jej projekt do profesjonalnego wydruku 3D.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube