Asus Blue Cave

Router jak... pralka

Więcej...

Onyx Boox Max 2

Czytnik w rozmiarze MEGA

Więcej...

Adaptery sieciowe Green Cell

Zasilanie bez względu na wszystko

Więcej...

Philips LCD Curved Ultrawide

Elegancki monitor z zakrzywionym ekranem

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Zastanawialiście się kiedyś jak kiedyś wyobrażano sobie komputery przyszłości? Nie sięgajmy do czasów Leonarda da Vinci, sprawdźmy jak w latach 80-tych dziennikarze wyobrażali sobie komputery XXI wieku. Jak się okazuje, ich przewidywania były bardzo trafne.

W jednym z felietonów Dziennika Telewizyjnego z dnia 21 listopada 1988 roku dziennikarze TVP przewidują kilka rzeczy, które wyszukał i umieścił na swoim blogu Piotr Gnyp. Oto co dziennikarze wypunktowali:

- komputery będą jak notatniki – mamy dziś tablety
- obsługa gestem, pismem, głosem – mamy dziś Kinecta, komputery sterowane wzrokiem i oczywiście komendami głosowymi
- komunikacja głosowa wciąż jeszcze nie jest doskonała, ale wciąż jest to rozwijane i np. wyszukiwanie głosowe w Google już uwzględnia niektóre jej aspekty.
- komputery będą rozpoznawać obrazy i przedmioty – dziś już normą jest rozpoznawanie twarzy, obrazu, kodów kreskowych czy poszczególnych przedmiotów.
- komputery będą dokonywały obliczeń z prędkością 4 tysięcy miliardów na sekundę - no, prawie. Znajdujący się w Polsce superkomputer Zeus dokonuje obliczeń z prędkością 360 bilionów na sekundę.
- za pośrednictwem komputera można będzie "oblatać" samolot – symulatory lotu są w powszechnym użytku,
- superkomputery będą niezastąpione w przemyśle - dziś nie wyobrażamy sobie sprawnie funkcjonującego przedsiębiorstwa bez komputera
I co Wy na to? Może zabawimy się w przewidywanie jak będzie wyglądał komputer za kolejne 25 lat?

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube