foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
e-mail: office@stell.com
Phone: +43 666 777 666


Trust Primo Ultra-thin Powerbank

Power bank wielkości smartfona o pojemności pozwalającej naładować telefon kilka razy.

Więcej

Genesis Helium 100BT RGB

Kiedyś wystarczyło, by głośniki grały głośno, potem by dobrze brzmiały, a dziś mają jeszcze dobrze się prezentować.

Więcej

Acer ConceptD 3 Ezel

ConceptD 3 przyzwyczaił mnie już do białej obudowy i sporej wagi. Ale ten model ma coś, co szybko rzuca się w oczy

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Tetra!

Wielu użytkowników komputerów chce widzieć na swoim biurku akcesoria komponujące się ze sobą wyglądem i kolorem.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

MIT pomaga samochodom autonomicznym nawigować przez śnieg i mgłę

Mało kto zdaje sobie sprawę, że pojazdy autonomiczne miały problem z nawigacją w takich warunkach jak śnieg czy mgła. Miały, bo zespół MIT’s Computer Science and Artificial Intelligence Lab (CSAIL) znalazł rozwiązanie tego problemu.

Naukowcy opracowali metodę pozwalającą pojazdom autonomicznym „widzieć” przy pomocy radaru penetrującego ziemię. Większość pojazdów tego typu używa dziś czujników i / lub kamer LIDAR, by dowiedzieć się, w jakim miejscu na drodze się znajdują. Problem w tym, że kamery mogą zostać „oślepione” przez słabe świetlenie lub zaśnieżone znaki i oznaczenia pasów. Niesprzyjające warunki pogodowe również osłabiają skuteczność LIDAR-u. Natomiast radar penetrujący ziemię (GPR) wysyła impulsy elektromagnetyczne by zmierzyć konkretną kombinację gleby, skał i korzeni. Dane te są przekształcane w mapę, z której może korzystać pojazd.
Takie rozwiązanie ma kilka istotnych korzyści. Przede wszystkim nie ma znaczenia czy droga jest pokryta śniegiem lub wodą, nie ma też znaczenia czy jest mgła. To co jest pod drogą, zmienia się znacznie rzadziej niż to, co znajduje się na niej – np. oznakowanie poziome.
Do tej pory zespół CSAIL przetestował system tylko przy niskich prędkościach na zamkniętej drodze, ale naukowcy uważają, że można go łatwo przenieść również na autostrady i inne obszary z pasami szybkiego ruchu. Przyznają też, że system nie działa dobrze w czasie deszczu, gdy woda przedostaje się do gruntu i zakłóca obraz rejestrowany przez radar. Nie może też samodzielnie zapewniać „prowadzenie” pojazdu, ponieważ nie wykrywa zagrożeń na drodze.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube