Acer Aspire VX 15

Notebook dla graczy w przystępnej cenie

Więcej...

D-LINK DIR-895L/R AC5300

3-zakresowy router z futurstycznym wyglądem

Więcej...

ADATA SSD SD700

Kieszonkowy dysk SSD

Więcej...

AOC I2781FH

27-calowy monitor dla każdego

Więcej...

TP-LINK AV2000

2-gigabitowe adaptery sieciowe

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Drukarki 3D znów uderzają, tym razem w głośniki.

Pomimo tego, że drukarki 3D pozwalają na zastąpienie oryginalnych części kopiami, nikt chyba nie spodziewał się, że przy pomocy tych urządzeń będziemy mogli wydrukować komponenty potrzebne do budowy głośnika.

Może nie zabrzmi on tak dobrze jak przetworniki wykonane z najlepszych przewodników, niemniej jest to możliwe. Udowodnił to zespół naukowców Cornell, który przy pomocy drukarki 3D wykonał kawałki plastiku oraz powłoki przewodzące i magnetyczne.
Wykonanie głośnika to pierwszy krok w kierunku większych utopijnej wizji, w których wykonane są całe produkty, a nie tylko muszle i małe elementy. Wciąż jednak pozostają do rozwiązania problemy, takie jak np. jakość dźwięku. Innym problemem jest konieczność wykorzystania różnych drukarek do produkcji różnych komponentów.
Na pewno jednak drukarki 3D jeszcze nie raz zaskoczą nas swoimi możliwościami.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube