foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Nowy patent Microsoftu – mata VR

Do amerykańskiego urzędu patentowego wpłynął nowy wniosek związany z wirtualną rzeczywistością. Jego właścicielem jest Microsoft, który chce w ten sposób chronić swój pomysł na kolejny gadżet związany z tą cyfrową rozrywką. Patent dotyczy maty podłogowej, która poprzez swoje ruchy ma spowodować bardziej rzeczywiste doznania w wirtualnym świecie, a jednocześnie chronić ma eksploratora przed wpadnięciem na meble i ściany podczas badania cyfrowego świata.

Złożenie patentu ma jeszcze jeden wydźwięk, na który warto zwrócić uwagę. Pokazuje to, że po tym jak opracowano plany wirtualnej rzeczywistości dla Xbox One, koncern nadal jest zainteresowany rozszerzeniem środowiska VR w ekosystemie Xbox.
Wiele istniejących rozwiązań VR ostrzega użytkowników w czasie gry przed wyjściem poza bezpieczną strefę. Wciąż jednak istnieje szansa, że mogą oni trafić w otaczające ich przedmioty i uszkodzić je lub zranić się. Patent Microsoftu ma zawierać markery, które zestaw VR by skanował by ustanowić lub dostosować bezpieczny do zabawy obszar.
Wniosek przygotowany przez Microsoft opisuje też znaczniki pozycji początkowej, na której gracz stałby przed wejściem do świata VR. Przewiduje też umieszczenie w niej czujników nacisku na matę. Ponadto Microsoft przewiduje umieszczenie w macie czujników, które poprzez wibracje zapewnią odpowiedź na działania użytkownika w świecie wirtualnej rzeczywistości. Przedstawiony we wniosku pomysł uwzględnia również możliwość dopasowania maty do wielkości podłogi, którą gracz ma do dyspozycji. Zbudowana na zasadzie płytek podłogowych może być ustawiana wg własnego uznania.
Niestety, wniosek patentowy nie gwarantuje, że Microsoft pracuje nad taką matą. Pokazuje jednak, że taka możliwość jest brana pod uwagę. Zgłoszenie patentowe to tylko wczesny krok w kierunku potencjalnej maty podłogowej, która mogłaby „dudnić” podczas grania w grę Gears of War 6 w VR, zapewniając jednocześnie nieco większe bezpieczeństwo.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube