Asus Blue Cave

Router jak... pralka

Więcej...

Onyx Boox Max 2

Czytnik w rozmiarze MEGA

Więcej...

Adaptery sieciowe Green Cell

Zasilanie bez względu na wszystko

Więcej...

Philips LCD Curved Ultrawide

Elegancki monitor z zakrzywionym ekranem

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Dubaj jest miastem znanym z najbardziej egzotycznych samochodów na świecie. Ale to nie samochodami się ścigają mieszkańcy tego miasta a wielbłądami. Wyścigi wielbłądów to dla mieszkających tam ludzi sport tradycyjny. Teraz łączą tradycję z nowoczesnością, zatrudniając jako dżokejów – roboty.

Pierwsze zmiany rozpoczęły się kiedy wielbłądy zostały wyposażone w chipy identyfikacyjne. Szybka, ich identyfikacja pozwoliła precyzyjnie określić, w jakiej kolejności przekraczają metę. Jednak największa zmiana dokonała się w miejscu, w którym zwykle siedzi jeździec. Zamiast istoty z krwi i kości posadzono tam ostatnio roboty z mechanicznymi biczami, przy pomocy których zwierzęta są „zachęcane” do szybszego biegu. Roboty są zdalnie kontrolowane przez właścicieli, którzy przemieszczają się wzdłuż toru wyścigowego.
Wcześniej, przed robotami, jak dżokeje były wykorzystywane dzieci – ze względu na ich wagę. Jednak ze względu na przypadki niedożywienia (dżokej miał być jak najlżejszy) oraz wypadki odstąpiono od wykorzystywania dzieci. Robot dżokej waży zaledwie 5,56 funtów.
Co ciekawe, roboty dżokeje są używane od 2005 roku. Dziś katarski robot dżokej kosztuje 300$ i jest chyba najszybszy na mecie.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube