foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
e-mail: office@stell.com
Phone: +43 666 777 666


Trust Primo Ultra-thin Powerbank

Power bank wielkości smartfona o pojemności pozwalającej naładować telefon kilka razy.

Więcej

Genesis Helium 100BT RGB

Kiedyś wystarczyło, by głośniki grały głośno, potem by dobrze brzmiały, a dziś mają jeszcze dobrze się prezentować.

Więcej

Acer ConceptD 3 Ezel

ConceptD 3 przyzwyczaił mnie już do białej obudowy i sporej wagi. Ale ten model ma coś, co szybko rzuca się w oczy

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Tetra!

Wielu użytkowników komputerów chce widzieć na swoim biurku akcesoria komponujące się ze sobą wyglądem i kolorem.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Koniec z przerwami na buforowanie podczas streamowania filmów

Każdy kto oglądał jakiś film online co najmniej raz w swojej karierze widza doświadczył gwałtownego zatrzymania i ładowania filmu. O ile było to w czasie reklam lub jakichś mniej istotnych dialogów, nie jest to problem, ale gdy toczy się dynamiczna, wartka akcja, takie spowolnienie potrafi być irytujące. Jest jednak nadzieja, że takie sytuacje już się nie będą zdarzać. Naukowcy z MIT opracowali narzędzie, które pozwala wielu osobom dzielić połączenie o ograniczonej przepustowości, tak by nie następowały opóźnienia w buforowaniu streamowanych filmów.

W sieci jest wiele narzędzi i sposobów na to, by streaming przebiegał bez zakłóceń. Tylko co w przypadku gdy kilka osób jednocześnie ogląda filmy online? Tu może pomóc Minerva, system opracowany przez grupę z Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory ( CSAIL ). Zepół przygotował rozwiązanie, które pomaga wielu osobom dzielić ograniczone połączenie WiFi.
Tradycyjne protokoły udostępniania Wi-Fi po prostu dzielą dostępną przepustowość przez liczbę użytkowników. Jeśli więc próbujesz obejrzeć mecz w HD na telewizorze, a jedno z Twoich dzieci próbuje obejrzeć kreskówkę na smartfonie, każdemu z was zostanie przydzielona połowa dostępnej przepustowości. W przypadku twojego dziecka będzie to wystarczające, ale dla ciebie może to już zaowocować przerwami i pikselami na ekranie. Szybko zmieniające się filmy, oraz wydarzenia sportowe, znacznie bardziej cierpią z powodu niskiej przepustowości niż np. bajki.
Minerva może analizować oba filmy w fazie offline, aby zobaczyć, który z nich „bardziej skorzysta” na przydzieleniu większej przepustowości, a który można obsłużyć przy niższej bez pogorszenia jakości. Następnie system przydziela przepustowość w zależności od potrzeb różnych użytkowników i dostosowuje się z czasem w zależności od odtwarzanej zawartości wideo.
W rzeczywistych testach Minerva była w stanie skrócić czas buforowania prawie o połowę, a w jednej trzeciej przypadków mogła zaoferować poprawę jakości odtwarzania wideo - która była odpowiednikiem przejścia z 720p do 1080p. System może zostać wprowadzony przez dostawców wideo bez konieczności zmiany jakiegokolwiek sprzętu, co w zasadzie zdaniem zespołu „zastępuje standardowy protokół TCP / IP ”.
Nic tylko się cieszyć.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube