Logitech MK540 Advanced

Bezprzewodowy zestaw dla każdego

Więcej...

Lanberg RO-030FE

Niskobudżetowy router do prostych zastosowań

Więcej...

Navitel T757 LTE

Tablet z nawigacją

Więcej...

SanDisk Ultra Dual Drive m3.0

Pamięć, któa obsłuży komputer i telefon

Więcej...

TP-Link Deco M9

Router do sieci mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
54% użytkowników internetu w wieku powyżej 25 lat obawia się włamania na swoje konta w mediach społecznościowych
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Facebook pracuje nad interfejsem neuronowym

Facebook pracuje nad interfejsem neuronowym

Elon Musk nie jest jedynym, który marzy, by człowiek komunikował się z systemem komputerowym za pośrednictwem fal mózgowych. Również Facebook chce mieć swój udział w takich pracach. Nad takim interfejsem pracują naukowcy z University of California w San Francisco wspierani przez Facebook Reality Labs. Niedawno zademonstrowali swoje rozwiązanie, które wymaga jeszcze dopracowania, ale już robi wrażenie.

Interfejsy łączące mózg człowieka z komputer są już w użyciu od jakiegoś czasu. Wymagają jednak od użytkownika sporo pracy, chociażby dlatego, że każda litera na wirtualnej klawiaturze musi być wybierana osobno. Jest to mało efektywne, dlatego naukowcy z UVSF postanowili użyć wybierania kontekstowego. Zbudowali, a następnie zaimplementowali macierze elektryczne w mózgach ochotników cierpiących na padaczkę. Implanty zainstalowano w obszarach mózgu związanych z mową, jak i rozumieniem.
Badani odpowiadali głośno na pytania wielokrotnego wyboru, np. „Czy jest Ci wygodnie, oceń w skali od zera do 10?” lub „Jak oceniasz swój pokój?”. System, używając jedynie elektrycznej aktywności mózgu, identyfikował kiedy zadawano pytanie i na tej podstawie określał odpowiedź podmiotu. Skuteczność rozwiązania oceniono na 61-76%, co stanowi całkiem niezły wynik.
Eksperyment przyniósł pozytywne wyniki, ale pokazał też aktualne ograniczenia technologii. Tablice elektryczne, choć mniej inwazyjne niż sondy używane w innych eksperymentach z interfejsem mózgowym, nadal wymagały wszczepienia, czyli inwazji w mózg. A badani zamiast myśleć tylko o odpowiedziach, wypowiadali je na głos.
Ponieważ były to testy wstępne, zakres pytań ograniczono do dziewięciu, a odpowiedzi do 24 odpowiedzi. Wszystko to jest dalekie, przynajmniej na razie, od wyznaczonego przez Facebooka celu, czyli losowego tłumaczenia mowy na 100 słów za pomocą pasywnych urządzeń do noszenia.
Niemniej, Facebook uważa, że nawet ograniczona pojemność może być potężna. „Możliwość dekodowania nawet tylko garści słów – jak wybierz” lub „delete” - zapewni całkowicie nowy sposób interakcji z dzisiejszymi systemami VR i jutrzejszymi okularami AR ”
Oczywiście pojawiło się pytanie, czy to bezpieczne, by umożliwić Facebookowi (ze wszystkimi jego firmami) bezpośredni dostęp do naszych mózgów.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube