Asus Blue Cave

Router jak... pralka

Więcej...

Onyx Boox Max 2

Czytnik w rozmiarze MEGA

Więcej...

Adaptery sieciowe Green Cell

Zasilanie bez względu na wszystko

Więcej...

Philips LCD Curved Ultrawide

Elegancki monitor z zakrzywionym ekranem

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Bawiliście się kiedyś w składanie samolotów z papieru? Teraz lot takiego pojazdu możecie wesprzeć silniczkiem, dzięki czemu samolot poleci dalej.

Budowę samolotów z kartki papieru podniesiono do rangi sztuki. Wymyślano nowe modele, nowe klapy, wszystko po to, by samoloty z papieru latały dalej i bardziej kontrolowanie. W niektórych krajach urządza się nawet zawody, który samolot dalej poleci.
Tymczasem na portalu Kickstarter pojawił się projekt PowerUp 3.0, w ramach którego projektant Shai Goitein zbiera pieniądze na rozpoczęie produkcji moduły, który można będzie przypiąć do kartki papieru. Moduł składając się z rami, silnika i umieszczonego na końcu steru, może być kontrolowany przez Bluetooth. Dzięki temu samolot będzie mógł być sterowany przez np. smartfona.

powerup-2
Zasilanie modułu zapewnia mała bateria litowo-polimerowa, która ładowana przez microUSB zapewnia lot przez 10 minut. Dzięki najnowszemu standardowi Bluetooth w wersji 4.0, bezprzewodowa komunikacja będzie możliwa na odległość ok. 55 metrów. Maksymalna prędkość, jaką mają osiągać papierowe samoloty wyposażone w ten moduł to ok. 10 mil na godzinę.
Autor projektu zakładał zebranie 50 tysięcy dolarów przy pomocy Kickstartera. W ciągu 8 godzin udało mu się zgromadzić 350 tysięcy, a do zakończenia zbiórki zostały jeszcze 54 dni. Początkowo pakiet podstawowy PowerUp 3.0 miał kosztować 30 dolarów, ale podniesiono te cenę do 40 dolarów – być może autor stwierdził, że projekt cieszy się dużym zainteresowaniem, jest więc szansa więcej na nim zarobić. A może jeszcze raz przekalkulował koszty i stwierdził, że przy 30 dolarach będzie dokładał do biznesu? Tego nie wiemy, wiemy natomiast, że wielu fanów modelarstwa zainteresowało się tym modułem.

powerup-3

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube