ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

MIO: Nowe kamery w ofercie Mio – nowa jakość nocnych nagrań

Nowe kamery w ofercie Mio

Mio poszerza swoją ofertę kamer samochodowych dla wymagających kierowców. W portfolio na wiosnę oprócz kamer ze średniej półki cenowej pojawią się dwa modele: MiVue 798 oraz wersja z tylną kamerą A30 - MiVue 798 Dual. Wideorejestratory nagrywają w 2.5K 1600p., a dzięki swojej specyfikacji stanowią solidne zabezpieczenie każdego kierowcy podczas codziennych podróży.

Wideorejestratory już nie tylko mają za zadanie nagrywać zdarzenie drogowe. Kupując tego typu urządzenie bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na parametry takie jak: rzeczywisty kąt widzenia, jakość nagrania czy wbudowany moduł GPS.

Model MiVue 798 to urządzenie, które swoimi parametrami z pewnością zainteresuje osoby wymagające czegoś więcej niż tylko rejestracji przebytej drogi. Urządzenie posiada system wspomagania kierowcy ADAS – FCWS (układ ostrzegania przed kolizją z autem poprzedzającym), LDWS (układ ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu) i FA (ostrzeżenie o przemęczeniu) oraz Stop&Go (informuje, że pojazd przed nami ruszył). Na pokładzie widerejestatora znajdziemy wbudowany moduł GPS, dzięki któremu odpowiednio wcześniej otrzymamy informacje o zbliżającym się punkcie pomiaru prędkości oraz zapiszemy dodatkowe metadane (takie jak czas i miejsce nagrania).

Szczególnie wartą podkreślenia funkcją jest powiązanie zapisu wideo z odpowiednimi metadanymi, które zbiera moduł GPS. Pozawala to często na przyśpieszanie rozstrzygnięcia spraw związanych z procesem orzekania o winie lub niewinności. Przed udostępnieniem nagrania warto zdecydować, czy chcemy aby zapisana prędkość była widoczna w modelu MiVue 798 możemy ją ręcznie wyłączyć. Urządzenie rejestruje obraz w rozdzielczości 2.5K QHD 1600p. w technologii H264, dzięki czemu zapisane pliki są „lżejsze”, nie tracąc na jakości. MiVue 798 nagra każdy szczegół, który znajdzie się w jego rzeczywistym kącie widzenia, który wynosi 150o. Dzięki zaimplementowanej w urządzeniu wysokiej jakości szklanej optyce z przesłoną F1.8 oraz matrycy SONY premium STARVIS CMOS, nagrania będą bardzo szczegółowe oraz będą posiadać doskonały kontrast oraz jasną i bogatą kolorystykę, zwłaszcza przy słabym oświetleniu.

Za pomocą wbudowanemu WiFi zarejestrowane nagrania łatwo prześlemy na nasz smartfon. Dzięki wykorzystanej technologii WiFi zaktualizujemy również oprogramowanie zainstalowane na urządzeniu Wideorejestator nie tylko chroni nasze auto kiedy jedziemy. Po dodaniu do naszego urządzenia Smartboxa, uruchamiamy inteligentny tryb parkingowy, który współpracuje z 3-osiowym sensorem przeciążeń (G-sensor), który możemy dowolnie dostosować do zawieszenia naszego auta, dzięki wielostopniowej regulacji czułości.

W zestawie znajdziemy uchwyt obrotowy, który daje nam możliwość łatwego ustawienia kamery pod dowolnym kątem (nawet na pionowej szybie), daje nam to możliwość zrobienia pełnej dokumentacji wideo z przebiegu podróży. Model dostępny będzie w sklepach w drugiej połowie kwietnia w cenie 849 PLN.

Model MiVue 798 DUAL to połączenie urządzenia MiVue 798 z kamerą MiVueA30. Takie połączenie gwarantuje nam zabezpieczenie tego, co dzieje się przed naszym autem, ale również i za nim. Dzięki dodatkowej tylnej kamerze MiVue A30, zarejestrujemy obraz, który znajdzie się w polu widzenia urządzenia, - i 140o. Nagrane pliki będą rejestrowane w rozdzielczości Full HD 1080p z płynnością 30 klatek na sekundę. Tylna kamera również posiada wysokiej jakości sensor optyczny Sony, który gwarantuje możliwie najlepszej jakości nagrania, zwłaszcza w warunkach słabego oświetlenia oraz szklaną optykę z tą samą przesłoną, co przednia kamera MiVue 798. Model dostępny będzie w sklepach w drugiej połowie kwietnia w cenie 1199 PLN.

Tylną kamerę mocujemy przeklejając ją za pomocą trwałej taśmy 3M. Ważnym podkreślenia jest fakt, iż taśma jest bezbarwna, dzięki czemu nie zżółknie od słońca po pierwszym letnim sezonie. Kamery łączymy za pomocą 7 metrowego kabla, który jest dołączony do opakowania. Obraz tylnej kamery możemy również wyświetlić i zapisać w formie pliku za pomocą aplikacji na smartfony MiVue Pro.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube