ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Google Glass pod pręgierzem

Google Glass to gadżet, który cały czas porusza umysły wielu ludzi. Część z nich chciałaby oś takiego mieć, ale jest też grupa która broni się przed takim urządzeniem uważając, że może ono naruszyć ich prywatność.

Już dziś użytkownicy Google Glass maja zakaz wchodzenia (a w zasadzie używania) okularów w takich miejscach jak kina, kluby dla dorosłych czy kasyna. Niedawno w restauracji w Seattle, miało miejsce nieprzyjemne zdarzenie, gdy klient również noszący okulary Google, został poproszony o ich zdjęcie lub wyłączenie zarówno przez menadżera restauracji, jak i serwer. Rozżalony klient wylał swoje żale na stronach internetowych żądając od właściciela przeprosin, a nawet zwolnienia menadżera (serwera niestety zwolnić nie można).
Faktem jest, że noszenie Google Glass, chociaż wyglądają elegancko i „modernistycznie”, są dla innych ludzi trochę uciążliwe. Nigdy nie wiadomo czy ich posiadacz korzysta z kamery czy nie, czy robi zdjęcia czy nie. Nie każdy chce być nagrywany, a tym bardziej publikowany w sieci. Niemniej, nowe technologie niosą ze sobą niestety ryzyko łamania praw do prywatności. Możemy się z tym nie zgadzać, ale raczej nie mamy szans na uniknięcie spięć na styku nowe technologie – prywatność.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube