uGo Hover Ball

Bezpieczna piłka w domu

Więcej...

Goclever smart band Max Fit Premium

Prosta opaska dla miłośników zdrowia

Więcej...

AOC AGON AG271QG

Monitor dla graczy z ciekawostkami

Więcej...

SanDisk Extreme Pro USB 3.1 Flash Drive 128 GB

Dobra pamięć zawsze się przyda

Więcej...

MyKronoz ZeTime

Elegancki smartwatch z dużymi możliwościami

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Latające taksówki coraz bliżej

Powietrzna taksówka Boeinga

Wiele firm planuje budowę pojazdów, które przeniosą ciężar transportu ludzi z ziemi, w powietrze. Jednak nie wszyscy podchodzą do tego tak poważnie jako Boeing, który nie tylko zaprojektował powietrzną taksówkę, ale wykonał jej prototyp i przeprowadził testy. Testy, które zakończyły się sukcesem.

Już prawie dwa tygodnie minęły od pierwszego lotu autonomicznego samolotu elektrycznego VTOL. Podczas testów sprawdzono nie tylko możliwość startu i lądowania ale też zawiśnięcia w miejscu. Co prawda powietrzna taksówka Boeinga przemieszczała się tylko w pionie, jednak to i tak stawia ją daleko przed konkurencją. Biorąc pod uwagę, że jeszcze rok temu pojazdu nie było, jest to naprawdę ekspresowe działanie.
Docelowo VTOL ma zapewnić transport tam, gdzie transport naziemny będzie niemożliwy lub niepraktyczny. Powietrzna taksówka pozwoli na transport pasażerów na odległość ok. 80 kilometrów. Elektryczny napęd jest wystarczająco cichy, by nie irytować mieszkańców budynków, wśród których będzie się przemieszczał. Boeing planuje też budowę pojazdu, który umożliwiałby transport towarów o wadze nawet 200 kilogramów. Pierwsze testy powietrznego transportowca mają się odbyć jeszcze w tym roku.
Jednak większym wyzwaniem może być znalezienie klientów na lot powietrzną taksówką. Lokalne władze chętnie przeprowadzą testy, ciągle jednak brakuje odpowiednich przepisów, które regulowałyby ruch takich pojazdów.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube