uGo Hover Ball

Bezpieczna piłka w domu

Więcej...

Goclever smart band Max Fit Premium

Prosta opaska dla miłośników zdrowia

Więcej...

AOC AGON AG271QG

Monitor dla graczy z ciekawostkami

Więcej...

SanDisk Extreme Pro USB 3.1 Flash Drive 128 GB

Dobra pamięć zawsze się przyda

Więcej...

MyKronoz ZeTime

Elegancki smartwatch z dużymi możliwościami

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Indie też chcą ugryźć kawałek nieba

Human Space Flight Center w Bengaluru

Od wielu już lat mocarstwa światowe prowadzą wyścig kosmiczny wysyłając satelity, misje badawcze, misje załogowe i przygotowując się do założenia pierwszej kosmicznej kolonii ziemskiej. Tymczasem w tle takich państw jak USA, Rosja, Chiny czy krajów Unii Europejskiej powstaje kolejny liczący się gracz, który chce podbić kosmos. Są to Indie, które właśnie otworzyły swój pierwszy obiekt poświęcony lotom kosmicznym.

Human Space Flight Center to ośrodek otwarty w Bengaluru, którego zadaniem ma być realizacja projektu Gaganyaan – załogowego pojazdu orbitalnego. W ośrodku mają być prowadzone prace związane z budową systemów podtrzymywania życia, planowaniem misji i oczywiście realizacją stałych lotów orbitalnych.
Oczywiście samo otwarcie nie oznacza, że Indie są już gotowe wysłać pojazd załogowy w kosmos. Jest jeszcze wiele prac, które trzeba wykonać, chociaż pierwszy testowy, prawdopodobnie jeszcze bez ludzkiej załogi, zaplanowano już na 2020 rok. Pierwszy człowiek w indyjskiej rakiecie ma polecieć na orbitę w grudniu 2021 roku. Członkowie projektu mają więc do wykonania jeszcze wiele pracy i tak jak inne organizacje kosmiczne muszą jeszcze rozwiązać wiele problemów. Niemniej, jeśli wszystko pójdzie dobrze, Indie mogą mieć własny, niezależny sposób ekspediowania ludzi na orbitę.
To pokazuje, że loty kosmiczne stają się coraz powszechniejsze, co oznacza, że dostęp do „wycieczki na orbitę” będzie prostszy i tańszy. Indie nie raz już pokazały, że mają naprawdę dobrych fachowców, w różnych dziedzinach. Można więc wierzyć, że przedstawionony plan będzie realizowany zgodnie z założonym harmonogramem.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube